Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 27.06.2013 16:56

trojanr napisał(a):Witam
w zeszłym roku wypłacałem w Chorwacji z bankomatu większe kwoty. Karta mBank Mastercard Debit bez prowizji z przeliczenia wyszło za 1000 kuna - 575 zł w Raiffeisen Bank.


I to jest konkretna odpowiedz !
Ciekawi mnie jak w tym roku to wygląda?
Opcja Wypłaty ze wszystkich bankomatów też jest ciekawa :)
Interesuje mnie to czy warto kupować w kraju kuny po 60gr czy taniej jest na miejscu z bankomatu ?
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 28.06.2013 16:31

kemilia napisał(a):
trojanr napisał(a):Właśnie sprawdziłem ,oczywiście mBank już to zmieniła i faktycznie jest 3% . Chyba wycofam środki i przeniosę się do bardziej stabilnego banku pod względem zmian tabeli opłat i prowizji.

I bądź tu mądry:)
Właśnie dzwonił do mnie mąż. Poinformował mnie, ze wykupił w Mbanku (telefonicznie) -opcję dodatkową za 5 zł miesięcznie i może wypłacać za darmo w całej Europie :) Nazywa się to „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.


Mnie pani w Mbanku poinformowała że opcja „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” działa tylko w Polsce
Więc ktoś tu kłamie.
mkr
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkr » 28.06.2013 19:08

W regulaminie: http://www.mbank.pl/download/regulaminy ... omatow.pdf
jest informacja o tym, że usługa dotyczy wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Dzwoniłem na mlinię i Pani potwierdziła tą informację.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 28.06.2013 21:25

mkr napisał(a):W regulaminie: http://www.mbank.pl/download/regulaminy ... omatow.pdf
jest informacja o tym, że usługa dotyczy wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Dzwoniłem na mlinię i Pani potwierdziła tą informację.

Potwierdzam wszystko. Tylko mnie tę informację potwierdził zakatarzony pan :)
Serce w pasy napisał(a):I na dodatek można tę opcję włączać i wyłączać przez internet

Tu mała korekta, wyłączyć można tylko przez mlinię, tak jest w regulaminie i tak powiedział zakatarzony pan.
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 28.06.2013 21:30

i kurde tego wątku wcześniej nie czytałem i teraz jestem "w plecy" jakieś 5x9 PLN, a to już sporo butelek chorwackiego piwa uciekło... :?
Qkiz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qkiz » 28.06.2013 22:01

Alen napisał(a):
kemilia napisał(a):
trojanr napisał(a):Właśnie sprawdziłem ,oczywiście mBank już to zmieniła i faktycznie jest 3% . Chyba wycofam środki i przeniosę się do bardziej stabilnego banku pod względem zmian tabeli opłat i prowizji.

I bądź tu mądry:)
Właśnie dzwonił do mnie mąż. Poinformował mnie, ze wykupił w Mbanku (telefonicznie) -opcję dodatkową za 5 zł miesięcznie i może wypłacać za darmo w całej Europie :) Nazywa się to „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.


Mnie pani w Mbanku poinformowała że opcja „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” działa tylko w Polsce
Więc ktoś tu kłamie.


dziś po 30 minutach negocjacji też na 99% konsultant był pewny ze tylko w PL po czym czytał czytał i czytał i zapewnił że jednak będzie w Cro za darmo... usługa włączona

btw
najpierw w 15 minut chciał mi udowodnić że rok temu też była prowizja analizując moje transakcje :lol: poległ :mrgreen:
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 01.07.2013 17:07

Aktywowałem opcję "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" - koszt 5 zł miesięcznie, można wyłączyć usługę kiedy się chce, aktywacja na drugi dzień roboczy - tydzień temu na wyjazd do Hiszpanii i tam wybrałem 20 Euro = obiążenie 89,38 PLN czyli po kursie 4,469 PLN - sporo. Dodatkowych opłat nie było.

Podczas aktywacji na infolinii uzyskałem info, że jeśli wybierasz Euro to nie ma przewalutowania.

Jeśli wybierach kuny, to wtedy jest przewalutowanie z Euro na kuny.
Alen
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 16.02.2005
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alen » 01.07.2013 23:55

Niezłą kadrą dysponuje Mbank skoro każdy pracownik twierdzi co innego ?! :(
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.07.2013 00:36

W takiej sytuacji ja bym się chyba udała do siedzimy mBanku i poprosiła o odpowiedź na piśmie i podpis i pieczątkę pracownika. Coby się móc w razie czego wykłócić o swoje. Taka zasada ograniczonego zaufania :D
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 04.07.2013 13:49

Moim zdaniem z tego: http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karta-do-ekonta/ wynika, że dla kart Visa oplata 3% min. 9 zł. za granica jest zawsze.
A do tego prowizja za przewalutowanie dla wszystkich transakcji też 3%, czyli jak bierzesz z bankomatu to masz 6%w plecy.
P.
Ostatnio edytowano 04.07.2013 14:48 przez piotr62, łącznie edytowano 1 raz
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.07.2013 14:11

Aby posiadać bezpłatne bankomaty to trzeba mieć w Mbanku pakiet Activ i kartę MC World Debit. Koszt 5 zł miesięcznie. Minus - produkt wycofany i nie da się go juz uruchomić. Niestety mbank staje się powoli nieopłacalny.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.07.2013 14:18

Aldonka napisał(a):W takiej sytuacji ja bym się chyba udała do siedzimy mBanku i poprosiła o odpowiedź na piśmie i podpis i pieczątkę pracownika. Coby się móc w razie czego wykłócić o swoje. Taka zasada ograniczonego zaufania :D


Na stronie są tabele opłat i prowizji i one wszystkich obowiązują. Opłaty są tam dokładnie rozpisane.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 14:29

I właśnie dlatego w tym roku mBank nie zarobi na mnie w czasie moich wakacji.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 04.07.2013 14:44

witam.
A czy przy platnosciach karta w Cro tez pobierana jest prowizja ? Czy tylko przy wyplacie z bankomatow ?
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: M Bank - wypłaty z bankomatów na Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 04.07.2013 14:50

przy płatności kartą nie pobierają nic.
dlatego nawet w knajpach płaciłem kartą, co nie bardzo niektórym odpowiadało :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
M Bank - wypłaty z bankomatów w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone