Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.07.2017 12:22

boboo napisał(a):Decathlon, EasyBreath
https://www.decathlon.de/schnorchelmask ... farbe=blau

wydawała mi się, jakaś inna nieważne. wiem, że troszkę off-topic, ale jesteście z niej zadowoleni?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2017 12:49

Jak najbardziej.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 27.07.2017 14:57

Cze!
z reguły nie fotografuję tego co złapałem, ale to z żony aparatu
20170719_151710_resized.jpg

dodam że były pyszne....tak przynajmniej wszyscy mówili.
pozdro
fly
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2017 18:12

fly napisał(a):z reguły nie fotografuję tego co złapałem, ale to z żony aparatu

Takie równiutkie sztuka w sztukę :wink: :roll:
W jakim markecie :wink: :?:
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 27.07.2017 19:42

A Ja takiego złapałem...bolało Ostrosz Drakon. Uwaga na tą rybkę!!!
Załączniki:
ostrosz drakon.jpg
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.07.2017 08:32

Zago napisał(a):A Ja takiego złapałem...bolało Ostrosz Drakon. Uwaga na tą rybkę!!!


dostałeś kolcem jadowym?
nie jestem znawcą ale mi to nie wygląda ani na drakona ani wiperę
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.07.2017 11:20

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.cro.pl/ostrosz-drakon-smiertelne-zagrozenie-t14257.html#p180538

http://www.fishing.pl/ryby/ryby-swiata/ostrosz-drakon

https://zdrowiewpodrozy.mp.pl/lista/105 ... osz-drakon


te śmiertelne zagrożenie to przesadzone troszkę. Fakt bardzo bolesne. Osobiście polecam ostatni artykuł z tych 3 linków
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 28.07.2017 15:30

Cze!
Janusz Bajcer napisał(a):
fly napisał(a):z reguły nie fotografuję tego co złapałem, ale to z żony aparatu

Takie równiutkie sztuka w sztukę :wink: :roll:
W jakim markecie :wink: :?:

...wyczuwam nutkę zazdrości...
...od 14 lat nie kupiłem ryby w sklepie.
Łącznie orad złowiem około 40 (w rozmiarze spożywczym 27) zjedliśmy 24. całkiem ok wynik jak na około 3 godziny (łącznie) łowienia. Na kanałach nawadniających z rzeki Neretva złapałem 4 węgorzyki (okolo 45 cm długości największy)-wypuszczone w dobrej kondycji.
pozdro
fly
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 29.07.2017 22:02

Leon napisał(a):Czesc Popiel, moze nie uwierzisz ale ze wszistkich ktore wizej naklejilesz najsmaczniejsze z patelni sa knezi. Te zielono czerwone sa samce a brazowe sa samicamy. Potem wedle smaku jest pirka ta ala niebieski okon, špar, a na samim koncu jest crnelj.
Wejz gruntowke i sproboj zlapac dorade. Duzi chaczik czarni, slimak wolak przinenta i przelotowi cierzarek od 40 do 80 gram. Nie zacinaj na brania drobnici, czekaj niech ryba wibiera zylke jak sandacz na zywca lub filet. Oczekuj rybki 0,3 do 3 kg


Leon a czy w zatoce (Grebastica) też jest szansa na taki połów czy tylko otwarte morze?
Generalnie na jaki gatunek najlepiej nastawić się łowiąc z brzegu. Mogę łowić nocą na grunt lub w dzień na spinning.
leopard28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2017
Połów ryb/krabów

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopard28 » 30.07.2017 10:21

witam,

Jade kolejny raz a że lubie owoce morza to chcialbym zakupić siatke na kraby i połowić ryby. Czy jest to legalne w chorwacji czy musze kupić jakieś pozwolenie ? Gdyby ktoś coś wiedział bede wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 06.08.2017 18:25

fly napisał(a):...wyczuwam nutkę zazdrości...
...od 14 lat nie kupiłem ryby w sklepie.
Łącznie orad złowiem około 40 (w rozmiarze spożywczym 27) zjedliśmy 24. całkiem ok wynik jak na około 3 godziny (łącznie) łowienia. Na kanałach nawadniających z rzeki Neretva złapałem 4 węgorzyki (okolo 45 cm długości największy)-wypuszczone w dobrej kondycji.
pozdro
fly


Podpowiesz coś? Grunt? Jaka pora dnia? Nie wiem jaki sprzęt zabrać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 21:27

fly napisał(a):Łącznie orad złowiem około 40 (w rozmiarze spożywczym 27) zjedliśmy 24. całkiem ok wynik jak na około 3 godziny (łącznie) łowienia.

Gdzie i kiedy :?:
Czy te cztery z tego połowu około 40 orad :?:
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 09.08.2017 06:55

No dorady to chyba raczej grunt ...
Grunt + kalmary , slimaki
Ja mam pytanie z innej beczki .. probowal ktos trollingu .... powiedzmy male woblery .. ???
Zastanawiam sie ... czy nie sprobowac .. co Wy na to .. ??
fosiak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) fosiak » 11.08.2017 12:22

Hej,

We wrześniu jedziemy do cro i nie wiemy jak to w końcu jest z tymi zezwoleniami.
W zeszłym roku Pan ze sklepu z zezwoleniami/kantorem/itp mówił, że jest obowiązkowe i że dużo sprawdzają a kary są duże.
Zapłaciliśmy ponad 200 zł za chyba 6 dni zezwolenia.
Teraz jedziemy drugi raz, tylko, że na wyspe KRK. Jak tam wygląda sprawa zezwoleń? Potrzeba je w końcu mieć jako turysta z jedną wędką? I proszę nie pisać o informacjach sprzed 7 lat, bo to pewnie już się pozmieniało. :D

Przepraszam, że nie czytam całego wątku, ale jest już ponad 60 stron, połowa sprzed kilku lat.

Proszę o pomoc i dziękuję z góry!

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone