Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.dave
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.dave » 22.06.2017 23:18

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków;)

Mój pierwszy wpis na forum piszę w przedostatnim dniu pobytu w tym zakręconym kraju. Wizyta od 16. do 24. czerwca 2017 w miejscowości Komorna, która niebawem pewnie będzie bardziej znana z mostu na Pelješac, którego budowa wstrzymana wstępnie jednak będzie dokończona.

Łowienie głownie wieczorami. Pierwszy dzień zapoznawczo ze spinningiem, żeby poznać okolicę. Po zaciągnięciu rad od gospodyni (Komarna 98, bardzo gościnna gospodyni Jasminka - wszystkim polecam!) wyruszyłem w stronę betonowych nabrzeży po prawej stronie wioski. Tam obrzucając głównie bocznym trokiem (oliwka smukła, wręcz pałeczka 15-25 g + 3-5 cm twister zielone/seledyn/czerwony z białym) na skałach pojedyncze drobne zdobycze (max. 20 cm - wróciły do wody). Następne dni to już zakupione w Lidlu kalmary "lignje" zgodnie ze wskazówkami z forum (ok 25-30 KUN - wystarczyło na cały okres wędkowania) i zasiadki na Kongera/Ugora. Efekty dość "egzotyczne", bo poza Ugorem, kraby, strzykwy i inne tajemnice adriatyku udało się wyłowić. I co najważniejsze z moich rad przed wyjazdem, zaopatrzcie się naprawdę w sporo ołowiu i żyłki w Polsce (będzie taniej i wygodniej, bo znalezienie tutaj sklepu wędkarskiego nie jest tak łatwe jak nad Bałtykiem);) Kamienie robią swoje:) Po powrocie do Polski postaram się dokładnie opisać co i jak. Wrzucę zdjęcia i filmy z łowienia, bo tak jak jestem Wam ogromnie wdzięczny za wszystkie rady jakie tutaj znalazłem przed wyjazdem, tak też chciałbym, aby kogoś urlop w Chorwacji był równie "atrakcyjny" jak był mój, dzięki waszym radom i wskazówkom.

Pozdrawiam serdecznie i połamania kija!
Dawid
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 26.06.2017 13:37

Dawidzie czekam na Twoje .. .spostrzezenia ... co i jak . .
No jesli chodzi o zylke i olow . . to tonami trzeba brac .. jak sie nie zna dokladnie dna ..
Ja jak lapalem z brzegu to zostawilem mase osowiu heheh ..

A co z moim pytaniem i wykupieniem zezwolenia na wedkowanie z lodki i trolingiem . . . .
Moj kolega teraz jest w Cro .. lapie codziennie nic nie kupil . .zadnego pozwolenia lapie z brzegu .. spining+ zasiadki . .

Lecz jesli chodzi o lapanie z lodki to mysle ze ... kontrola bardziej prawdopodobna ;-)

Wiec ktore zezwolenie. .. ??
macmet
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmet » 13.07.2017 15:00

Byłem złowiłem , zwyciężyłem :) , z brzegu ryby do 25 cm na grunt w nocy nie zostałem , więc nie wiem co się działo na spławik na kalmary , różne ryby brały , głównie salpy , dorada się nawet trafiła , okonie morskie i inne , nałowiłem tego w pip :), ryby są smaczne , wystarczy odrobina soli i pieprzu. Na polskie białe robaki marne efekty, na kawałki ryb z gruntu , większe okonie morskie brały , zaczepów jak poprzednicy wspominali, bardzo dużo. W nocy podpływały większe Lubiny takie około 35-40 centów ale nic ich nie ruszało :)- pozdrawiam
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 14.07.2017 09:43

w tym roku jadę z teściami we wrześniu do "Chorwacyji" i teściu lubi powędkować, czyli trzeba zapłacić myto, żeby sobie z brzegu powędkować?
jakie są koszty tego? czy ma znaczenie łowienie w sezonie a poza nim?
czytając tu posty to jednak widzę, że większość Polaków olewa temat.
macmet
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmet » 14.07.2017 14:52

Nie wiem jak jest w innych rejonach ale w Komarnej policja pływała po morzu ale nie podpłynęli do mnie. Ja olałem i dobrze bo bym 180 zł zapłacił, za to zapłaciliśmy tą opłatę w autostradzie i innych produktach :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 14.07.2017 15:43

macmet napisał(a):Nie wiem jak jest w innych rejonach ale w Komarnej policja pływała po morzu ale nie podpłynęli do mnie. Ja olałem i dobrze bo bym 180 zł zapłacił, za to zapłaciliśmy tą opłatę w autostradzie i innych produktach :)


dzięki Maćku. Jadę do Promajny k/Makarskiej. W planach jest wypad na skałki, kawałek od głównych szlaków ludzkich, więc może nie będzie teść prowokować łowieniem :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.07.2017 22:19

Cze!
Orada 35/40 cm stop
Na kukurydze stop
Spławik przelotowo 5/10 gr i i wygruntowany na około 3 m ze stoperm stop
Dno "oblukane" w czasie snurkowania stop
zaczepów/strar w sprzęcie brak
pozdro
fly
Kastel Stari
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.07.2017 01:34

fly napisał(a):Cze!
Orada 35/40 cm stop
Na kukurydze stop
Spławik przelotowo 5/10 gr i i wygruntowany na około 3 m ze stoperm stop
Dno "oblukane" w czasie snurkowania stop
zaczepów/strar w sprzęcie brak
pozdro
fly
Kastel Stari

Sre! Stop.
To naturalne, że"strar" czy tam "stoperm" (cokolwiek by to nie było) w sprzęcie brak. Bo takie rzeczy nie istnieją. Stop.
Srezdro.
Romek.
Żywiec.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.07.2017 08:36

Cze!
......
szkoda czasu na dyskusje z amatorem...
pozdro
fly
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.07.2017 20:31

fly napisał(a):Cze!
......
szkoda czasu na dyskusje z amatorem...
pozdro
fly

Sre!

Trzeba podyskutować z armatorem. Są wtedy szanse na większą ilość ryb.

Srozdro.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.07.2017 20:31

fly napisał(a):Cze!
Orada 35/40 cm stop
Na kukurydze stop
Spławik przelotowo 5/10 gr i i wygruntowany na około 3 m ze stoperm stop
Dno "oblukane" w czasie snurkowania stop
zaczepów/strar w sprzęcie brak
pozdro
fly
Kastel Stari


Po co pisac szyfrem ? :mrgreen: ano po to, żeby nikt nie zrozumiał :mrgreen: miało być dowcipnie, a wyszło jak wyszło :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 18.07.2017 00:18

romuald22 napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
pozdro
fly

Sre!
Srozdro.

Niezłe :) :) :)
Ale żeby być w temacie to ryb na wędkę w CRO nie łowiłem :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2017 07:04

fly napisał(a):(...) Orada 35/40 cm (...) Na kukurydze (...)
Do nas przypływały na pokruszony batonik "Corny" (smak: schoko-banana)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.07.2017 11:42

od dziś nie rozstaje się na urlopie z Corny :) a jak maska - bo to chyba nie Decathlon?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2017 12:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone