Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lepiej późno niż wcale czyli październikowa Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.11.2014 20:56

Z Budapesztu.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.11.2014 21:14

Bez komentarza Darku 1 :)
To relacja Ani. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.11.2014 21:23

Twoja też w ramach współwłasności ustawowej. :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.11.2014 21:26

darek1 napisał(a):Twoja też w ramach współwłasności ustawowej. :D

Aż tak na tych sprawach się nie znam :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.11.2014 22:04

Twórczość nie jest współwłasnością.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.11.2014 22:31

Darku 1 trafiłeś , byliśmy z biurem podróży między innymi w Budapeszcie. :D :wink:
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 15.11.2014 23:29

Droga Aniu dawno mnie tu nie było ale dziś jak zasiadłam to wciągnęłam Twoją relację jednym tchem :) ah jak miło mi było zobaczeć jak piękna jest Makarska Riviera w październiku , a ten brak tłumów normalnie coś wspaniałego :hearts:
Znajome rejony więc bardzo miło spędziłam czas przy twojej relacji, w zasadzie to na początku września chodziliśmy tymi samymi ścieżkami co Wy :mrgreen:
Pozdrawiam Was serdecznie :) :smo:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.11.2014 23:36

krakuscity napisał(a):Darku 1 trafiłeś , byliśmy z biurem podróży między innymi w Budapeszcie. :D :wink:



Byłem z biurem podróży w Budapeszcie w zeszłym roku w wydłużony weekend majowy w męskim w przeważającej części resortowym towarzystwie 5 znajomych kolegów i członków rodziny. Budapeszt jest piękny i jest co zwiedzać. Piękne zagospodarowane bulwary nad Dunajem, Pałac Prezydencki, siedziba Parlamentu, mosty, bazylijki, place, stare nie zniszczone wojną zabytki. Zwiedzanie powiązane było z rozrywką, pokazem jazdy konnej, powozów konnych, konkursem na najlepszego koniarza połączony z tradycyjnym obiadem węgierskim (mięsiwa - grill, papryka faszerowana, na ciepło, na zimno i wino z dzbana) z muzyką cygańską do kotleta - skrzypce i akordeon, wieczerza w winiarni w Peszcie z muzyką przy stołach graną przez uśmiechniętego Węgra na akordeonie (zimna patera mięs, wiele rodzajów wina), Wieczerza węgierska Czarda połączona z występami zespołów ludowych i wspólnymi tańcami turystów z Niemiec, Czech, Potugalii, Izraela, zwiedzanie pod Budapesztem rodzinnej wytwórni Palinki połączone z degustacją wysoko procentowych trunków i wspólnymi śpiewami bez muzyki, rejs wieczorny statkiem po Dunaju, przejażdżka najstarszym metrem Europy, oglądanie odprawy wart, zwiedzanie starej malowniczej serbskiej miejscowości Szentendre zamieszkałej przez mniejszość serbską, kościołów, cerkwi, synagog itp.

Warto było jechać i zwiedzać zwłaszcza w towarzystwie osób posiadających ciekawe hobby, zainteresowania: Myśliwego - Łowczego,lekarza - pszczelarza, właściciela stacji diagnostycznej i kilku sklepów - miłośnika starych motocykli, wykładowcy uczelni wojskowej (zainteresowanie poezja i sport) , pilota z jednej z baz lotniczych - sternika jachtowego:papa: :hut:

Było ciągle brak czasu na wieczorne rozmowy i opowieści - tyle każdy miał do powiedzenia, a spotykamy się raz w roku w maju bo nie mieszkamy w różnych częściach kraju. :papa:

P.S. Koleżanka Anno vel Fiolek wybaczcie za wtrącenie się do Waszego wątku, bardzo ciekawego poniekąd, wybaczcie .......... Koleżanko :papa: :hut:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2014 10:34

ASIULA HK napisał(a):Aniu, super relacja :D
No i pogoda...październik...a jakże cudownie :D
:papa:

Asiu dzięki :hearts:
Eunike1984 napisał(a):Również dziękuję za świetną relację :D Bardzo fajnie się czytało i oglądało. Październikowa Chorwacja również jest piękna i urzeka swymi barwami :)
Pozdrawiam.

Dzięki za miłe słowa :D
Urlop był bardzo udany, bo pogoda dopisała. :D
dhmegi napisał(a):Mnie również podoba się Twoja relacja. Dzięki za pokazanie październikowej Chorwacji. Może kiedyś też się zdecyduję na wyjazd w tym czasie. Okazuje się, że październik może być piękny i ciepły. I nawet temperatura wody nie odstraszała od kąpieli.

Miło mi, że relacja się Tobie podoba :oops:
A temperatura wody nie była wcale taka niska, przez cały czas pobytu woda miała 23-23 st c. Cieplutka :D
Pamiętam jak w 2007 roku we wrześniu nie dało się wejść do wody, była taka zimna. :twisted:
Ja wtedy kapiel przypłaciłam anginą i antybiotykami :(
piotrf napisał(a):Aniu , dziękuję . :D Fajnie było , tak . . . paźdzernikowo :wink:
Po przeczytaniu tej relacji zapewne wielu chętnych się znajdzie na ten termin
Pozdrawiam
Piotr

Mam nadzieje, że ta relacja będzie komuś pomocna w planowaniu październikowego pobytu :D

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2014 10:57

Vjetar napisał(a):Jaki plan na kolejny wyjazd?

O tym co się niedawno odbyło pisał Janusz :D
Plany na przyszły rok :?: Mamy kilka pomysłów, ale za wcześnie by o nich mówić 8O
Wiemy na pewno, że we wrześniu Chorwacja. :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2014 11:01

CroTisiU napisał(a):Droga Aniu dawno mnie tu nie było ale dziś jak zasiadłam to wciągnęłam Twoją relację jednym tchem :) ah jak miło mi było zobaczeć jak piękna jest Makarska Riviera w październiku , a ten brak tłumów normalnie coś wspaniałego :hearts:
Znajome rejony więc bardzo miło spędziłam czas przy twojej relacji, w zasadzie to na początku września chodziliśmy tymi samymi ścieżkami co Wy :mrgreen:
Pozdrawiam Was serdecznie :) :smo:

Dziękuję za obecność w mojej relacji :lol:
Pozdrawiam Cię równie serdecznie :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2014 11:08

krakuscity napisał(a):To relacja Ani. :D

przez to, że jesteś jedną z postaci dramatu :lool: również Twoja

darek1 napisał(a):Twoja też w ramach współwłasności ustawowej. :D

:mrgreen:
Bocian napisał(a):Twórczość nie jest współwłasnością.

Trudno moje wypociny nazywać twórczością :wink: :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2014 11:13

darek1 napisał(a):
Koleżanka Anno vel Fiolek wybaczcie za wtrącenie się do Waszego wątku, bardzo ciekawego poniekąd, wybaczcie .......... Koleżanko :papa: :hut:

Kolego Darku 1 ....... wybaczamy :oczko_usmiech: Kolego :papa:

Może napiszesz relację z pobytu na Węgrzech :?:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.11.2014 12:51

Relacja zapewne byłaby ciekawa ale czy współuczestnicy życzyli by sobie żeby zamieścić ich foto na forum - nie sądzę - szczególnie z biesiadnych miejsc z tańcami z obywatelkami różnych państw (Oberek, kazaczok, disco, góralu czy ci nie żal, Hej Sokoły, Witaj Zosieńko otwórz okienko, w zielonym gaju) Wybory Króla i Królowej Czardy. Wybrani spośród Króli i Królowych poszczególnych wycieczek z Polski, Niemiec, Czech, Izraela i Portugalii. Czego oczy żon nie widzą tym lepiej. Na pytania żon najczęściej się odpowiadało, że zabytkowe kościoły, zamki, muzea się i stare miasto się zwiedzało. Do tego dołoży się jakiś miły prezencik i jest ok. :P

Król Czardy z Polski, Królowa Czardy z Portugalii. :papa: :hut:
Informuję, że Królem nie byłem ja ale ktoś z mojego towarzystwa.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 16.11.2014 13:26

.
Ostatnio edytowano 16.11.2014 18:36 przez krutom, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lepiej późno niż wcale czyli październikowa Chorwacja - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone