Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lesbos leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2020 22:32

Fajnie, że jesteście....

Jakoś tak końcem sierpnia, początkiem września robimy sobie taki wspólny prezent na rocznicę, a w samą rocznicę lub jej okolice (w zależności od dnia i pogody) jedziemy sami na cały dzień na termy na odpoczynek i relaks we dwójkę :D Tym razem na szczęście wybraliśmy się ze 3 dni wcześniej i trafiliśmy na super pogodę :)
Ostatnio edytowano 25.01.2020 20:08 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2020 22:33

A nasz wybór padł na grecką wyspę Lesbos… tą, którą ze względu na położenie na wstępnie wykluczyliśmy….. :D


Czemu właśnie Lesbos? Bo oferta cenowa była mega korzystna (o tym zaraz), termin nam bardzo pasował (25.09-02.10), prognoza pogody jest zachęcająca (lepsza niż na Zante, bo do ostatnich minut Zante z Lesbos walczyło) i historycznie wypadała Lesbos lepiej niż Zante, plaże są tam akceptowalne, nie ma wielkich hoteli, a Rainbow jako nieliczny wysyła tam turystów, więc na tłumy nie powinniśmy trafić….
No i zobaczyłam to zdjęcie…
MV-768x578.jpg

i chciałam tam pojechać…
Źródło: https://greekcitytimes.com/2018/06/27/t ... treet/?amp
Ostatnio edytowano 04.12.2020 16:36 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.01.2020 22:45

Wyspa fajna :D
A z imigrantami nie było problemów?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2020 23:03

To było jedno z pierwszych pytań mamy :D
Oczywiście temat rozeznałam i jak zwykle w naszych mediach więcej szumu niż na miejscu... Podobnie było po zamachach na lotnisku w Brukseli - odradzane wyjazdy itp., byliśmy 2 tygodnie później, żołnierze z bronią chodzili i tyle, życie toczy się normalnie....
Więcej też o tym napiszę...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 24.01.2020 23:06

.....bo wczoraj pisano ,że jakieś protesty duże były.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: ...leniwie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.01.2020 23:10

piekara114 napisał(a):No i zobaczyłam to zdjęcie…
Obrazek
i chciałam tam pojechać…
Źródło: https://greekcitytimes.com/2018/06/27/t ... treet/?amp


Ponoć nie lubisz przerobionych zdjęć :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2020 23:13

No nie lubię, ale ten dach mnie urzekł :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.01.2020 11:12

Glicynia jest zdecydowanie przyjemniejsza dla oka niż poliwęglan :lol: :lol: , a Lesbos to bardzo ciekawa i działająca na wyobraźnię alternatywa :D
Cieszę się , że ruszyłaś z relacją


Pozdrawiam
Piotr
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.01.2020 15:33

Kolega pracujący razem z Grześkiem dobrze się o Lesbos wypowiadał po czerwcowej tam wizycie. Chętnie zobaczę, jak Wy tam leniuchowaliście :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.01.2020 15:37

No wreszcie ruszyłaś.
Wydawało mi się to dziwne (jak Cię znam :smo: ), ale myślałam, że będzie to jedna z relacji zaczętych, a nieskończonych.
Czekam na więcej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2020 20:01

piotrf napisał(a):Glicynia jest zdecydowanie przyjemniejsza dla oka niż poliwęglan :lol: :lol: , a Lesbos to bardzo ciekawa i działająca na wyobraźnię alternatywa :D
Lesbos to taki mało oczywisty kierunek na wypoczynek...

dangol napisał(a):Kolega pracujący razem z Grześkiem dobrze się o Lesbos wypowiadał po czerwcowej tam wizycie.
Ja też słowa złego nie dam powiedzieć o wyspie... Wiadomo są jakieś minusy, ale ja widzę sporo więcej plusów....

dangol napisał(a):Chętnie zobaczę, jak Wy tam leniuchowaliście :D
Leniuchowanie przeważało :D W Grecji udziela mi się całkowicie ich spokój i siga, siga i jest leniwie...

aga_stella napisał(a):No wreszcie ruszyłaś.
Wydawało mi się to dziwne (jak Cię znam :smo: ), ale myślałam, że będzie to jedna z relacji zaczętych, a nieskończonych.

piotrf napisał(a):Cieszę się , że ruszyłaś z relacją
Ja też się cieszę. Od naszego powrotu pojawiły się przeszkody w pisaniu (w tym bunt google, a ja używam ich do umieszczania zdjęć w relacjach), ale teraz zima i długie popołudnia, więc mam czas, zapraszam serdecznie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2020 20:14

Co do samej oferty jaką zakupiliśmy:
Jedziemy w trójkę, syn (16lat) nie odpuszcza i jedzie z nami… cóż nauka w pierwszej klasie LO nie zając, nie ucieknie… W biurze zostawiamy dokładnie 2 946,73 zł (organizator Rainbow). Cena za naszą trójkę zawiera: loty naszym LOT’em (więc i duży bagaż w cenie), opłatę za wybór miejsca w samolocie (3*12 zł*2 , wiem, można nie płacić, ale chcieliśmy), transfer lotnisko-hotel-lotnisko i nocleg, no i oczywiście wpłatę na fundusz turystyczny. Wybraliśmy opcję bez wyżywienia, bo w Grecji to jednak grzech jeść z hotelowych produktów posiłki….
Przez chwilę brałam pod uwagę wykup u Rainbow samych przelotów (akurat w ten weekend, co kupiliśmy wycieczkę cena za lot RT wynosiła 460 zł z 20kg bagażem), no ale dużego wyboru noclegów w sensownych cenach nie było, no i jeszcze auto trzeba by było już na lotnisku wypożyczyć, no i Pan M. jakoś za biurem był, więc odpuściłam przekonywanie…. Kosztowo wyszłoby na to samo… Po 17-letniej przerwie (nie liczę jakiejś wycieczki z pracy) jedziemy na zorganizowany wyjazd, no prawie zorganizowany…. Teraz tylko pozostało odliczać dni do 25 września….

W ciągu tych 2 tygodni, a dokładnie 17-tu dni, rezerwujemy samochód na 3 dni, rezerwujemy parking na lotnisku i robimy rozeznanie odnośnie plaż i możliwości, co można w okolicy… Jakiś plan jest, a oczywiście plan dostosujemy do zastanych realiów na miejscu….
Rodzinkę informujemy, że lecimy na Lesbos, i oczywiście pojawiają się pytania, co z tymi imigrantami tam???… Uspakajam mamę, że obóz jest w innej części wyspy niż będziemy, a wyspa jest bardzo duża, nawet koło obozu nie przejedziemy, szpital na wyspie jest, a w obozie pewnie jeszcze więcej lekarzy jakby co, więc nie ma o co się martwić…
Obrazek

W pracy, tylko chyba 2 osoby wyspę kojarzą w imigrantami, kolejne 2 czy 3 z lesbijkami, a reszta nawet nie wie, co to za wyspa, nie mówiąc o tym, że grecka…. No chyba nie wszyscy w szkole przykładali się do literatury i filozofii starożytnej….

W weekend przed wylotem upada biuro Thomas Cook – w jakiś sposób odetchnęliśmy, bo wertowaliśmy też oferty innych biur, ale właśnie strona Neckermana źle nam stale chodziła i nas wkurzała i odpuściliśmy sprawdzanie tam ofert, bo możliwe, że tam byśmy coś kupili, bo ceny też były tam ciekawe, ale tym razem złośliwość przedmiotów martwych wyszła nam na plus…
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.01.2020 20:22

piekara114 napisał(a):W pracy, tylko chyba 2 osoby wyspę kojarzą w imigrantami, kolejne 2 czy 3 z lesbijkami, a reszta nawet nie wie, co to za wyspa, nie mówiąc o tym, że grecka…. No chyba nie wszyscy w szkole przykładali się do literatury i filozofii starożytnej….

Od czasów licealnych Lesbos kojarzy mi się głównie z Safoną, no ale miałam w LO dość ciętą polonistkę. :wink:
To co, będzie trochę poezji w relacji?... :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2020 20:31

Ja taką polonistkę miałam w podstawówce :D Ja to zdecydowanie matematyczno-techniczna jestem, więc na poezję nie masz co liczyć....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.01.2020 20:33

Co tam poezja, najważniejsze że będzie słońce i ciepła woda :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lesbos leniwie... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone