Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lazurowe Wybrzeże we wrześniu

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Użytkownik usunięty
Lazurowe Wybrzeże we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2012 15:15

Witam!
W 2013r miała być Chorwacja .Niestety rodzina mnie przegłosowała - chcą jechać w pierwszej połowie września na Lazurowe Wybrzeże - kilka dni w okolicy Nicei a potem za Saint Tropez . Na te pierwsze dni w okolicy Nicei chciałam zarezerwować bungalow ,żeby po 1400km drogi nie zajmować się szukaniem noclegu , ale mój mąż stwierdził ,że przecież to wrzesień i miejsce na kempingu pod namiot na pewno się znajdzie . Chcę dodać ,że w tym roku w lipcu nad jeziorem Garda we Włoszech szukanie wolnego kempingu zajęło nam to 5 godzin i w końcu wybłagałam na jakimś kempingu spłachetek ziemi. :roll:
W związku z tym mam pytanie: czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie ,czyli wolnych miejsc na kempingu we wrześniu na Lazurowym Wybrzeżu ? Może ktoś był na jakiś dobrych kempingach blisko morza ( tak do 500-800 m)
1.Między Monako a Cannes
2.Na zachód od Saint Tropez
Pozdrawiam Iza :papa:
Marek48
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek48 » 27.12.2012 16:00

Wystukaj www.vacansoleil.pl. Firma prowadzi ok. czterdziestu campingów we Francji z czego około piętnastu jest na Lazurowym Wybrzeżu. Rezerwując wcześniej i na termin po sezonie, koszty na pewno mocno Ciebie nie strzaskają.
Jadąc tam warto miec coś zarezerwowanego. To niestety nie jest nasza kochana Chorwacja, do której można kiedy się chce.
nina81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nina81 » 27.12.2012 16:10

Witam!
Byłam na trzech kempingach na Lazurowym w pierwszej połowie września, ale w okolicach Frejus ( między Cannes a St.Tropez ) i dużo parceli było wolnych. Ludzie, którzy przyjeżdżali z własnym sprzętem mogli spokojnie wybrać sobie miejsce. Kempingi były położone od 3 do 5 km od morza i w tym regionie ( od Cannes do Monaco ) z tego, co się orientuję, raczej kempingu blisko morza nie znajdziesz. Za St. Tropez już prędzej, gdzieś w okolicach Grimaud, Le Lavandou i Hyeres, ale żadnego nie znam. Dużo informacji o kempingach jest na stronie campingfrance.com.
alfa1968 napisał(a):Niestety rodzina mnie przegłosowała - chcą jechać w pierwszej połowie września na Lazurowe Wybrzeże
Rodzinka ma rację! Lazurowe Wybrzeże ( jako region ) jest śliczne, ja osobiście bardzo polecam!
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.12.2012 17:29

Byłem w Nicei w listopadzie,pogoda super
Załączniki:
IMG_1976.JPG
IMG_1982.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2012 21:32

Cudowne widoki
nina81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nina81 » 28.12.2012 13:30

To i ja dorzucę coś od siebie na zachętę
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2013 10:37

Odnawiam wątek : Ktoś był na lazurowym wybrzeżu we wrześniu ?
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 15.05.2013 10:24

My byliśmy 3 lata temu. Z miejscem na campie na początku września nie było żadnego problemu. Pierwsze dwie noce spędziliśmy gdzieś między Antibes a Niceą - nazwy campu nie pamiętam ale był chyba tuż przy wesoły miasteczku na przedmieściach Antibes (we wrześniu nieczynne już było :-) ). Do morza rzut beretem (przejść przez drogę i tyle). Potem na 2 dni przenieśliśmy się kawałek za Saint Tropez do Cavalaire sur Mer (kiedyś wrzucałam linki na forum) - do morza było trochę dalej +/- kilometr chyba ale miejscowość zdecydowanie przyjemniejsza.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2013 13:20

Aglaia napisał(a):My byliśmy 3 lata temu. Z miejscem na campie na początku września nie było żadnego problemu. Pierwsze dwie noce spędziliśmy gdzieś między Antibes a Niceą - nazwy campu nie pamiętam ale był chyba tuż przy wesoły miasteczku na przedmieściach Antibes (we wrześniu nieczynne już było :-) ). Do morza rzut beretem (przejść przez drogę i tyle). Potem na 2 dni przenieśliśmy się kawałek za Saint Tropez do Cavalaire sur Mer (kiedyś wrzucałam linki na forum) - do morza było trochę dalej +/- kilometr chyba ale miejscowość zdecydowanie przyjemniejsza.


A drogi zakorkowane w znanych miejscowościach czy był luz ? :papa:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 15.05.2013 14:27

alfa1968 napisał(a):
A drogi zakorkowane w znanych miejscowościach czy był luz ? :papa:


Nicea - masakryczne korki ale akurat trafiliśmy na jakąś demonstrację;

Monako - korek-gigant;

Cannes - ruch spory ale płynny;

Reszta w miarę OK.

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lazurowe Wybrzeże we wrześniu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone