Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lazurowe wybrzeze

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ewelinkaa9027
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.08.2013
Lazurowe wybrzeze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelinkaa9027 » 17.07.2015 12:39

Witam, w tym roku chciałabym pojechać do Nicei z Warszawy, nie znalazłam satysfakcjonujących odpowiedzi dotyczących przejazdu a raczej opłat. Czy ktoś się orientuje jakie są opłaty na tej trasie oprócz paliwa oczywiście?
Jeżeli chodzi o Niemcy lub Czechy i Austrię to wiem, a jak Włochy, Francja, Szwajcaria?
tylut
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tylut » 17.07.2015 15:41

Ja kolego jechałem w zeszłym roku z Warszawy przez Polskę, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Włochy i Francję i opłaty mają się następująco - piszę z pamięci:
Polska - 152,00zł w obie strony
Niemcy - 0,00zł
Austria - 0,00zł (jechałem ten kawałek lokalnymi bez winiety- tj. jakieś 35km - nocą kilka minut i nie warto kupować winiety- prześledź sobie dokładnie na mapie
https://www.google.pl/maps/dir/47.55668 ... !3e0?hl=pl
Szwajcaria winieta roczna - 142,00zł
Włochy, Francja - opłaty na bramkach koszt około 370,00zł
tylut
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tylut » 17.07.2015 15:58


Powrót do Francja - France

cron
Lazurowe wybrzeze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone