Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Lastovo w jeden dzień - czy to możliwe ?!?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stpman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 30.05.2017 19:22

Pytanie jak w temacie :)
W mojej głowie urodził się pomysł na jednodniową wycieczkę z Orebica na Lastovo.
Tzn z Orebica do Dominice, stamtąd do Vela Luka gdzie zostawiam auto, tam promem do Ubli gdzie wypożyczam rowery i późnym popołudniem powrót tą samą trasą.
Patrząc po godzinach odpływu promów jest to realne.

Czy ktoś z was zaliczył taki trip? A może jest to nierealne?

Pozdrawiam
Kamil
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2017 20:51

stpman napisał(a):Czy ktoś z was zaliczył taki trip?

Ja zaliczyłem :)
Tyle że mieszkaliśmy na Korculi (Priżba) więc odpadała przeprawa na samą wyspę, ale to nie ma raczej znaczenia byle odpowiednio wcześnie wstać :) .
Prom płynął jakieś półtorej czy 2 godziny, a po dotarciu na Lastovo zrobiliśmy sobie spacer z Ubli do Pasadur i Prehodiscy. Poplażowaliśmy trochę na skałkach i późnym popołudniem powrót do Vela Luki. To była końcówka września, pogoda super dopisała i wspominam to jako bardzo miłą wycieczkę, zwłaszcza rejs promem. Bilety kosztowały jakieś grosze. Rowerami zapewne da radę zobaczyć znacznie więcej, ale z tego co pamiętam z portu odjeżdża też autobus do stolicy zsynchronizowany z przypływającym promem.

Wg mnie to bardzo dobry pomysł :)

Pozdrawiam.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019