Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.03.2007 23:55

Masz wiele racji, dlatego Thule szubko reaguje na coś co jest " nie tak". Nawet najlepszym może coś się nie udać.
Parę lat temu wypadł mi rower z bagażnika montowanego na klapę, do Vito, Thule bardzo szybko zmieniło konstrukcję mocowania roweru i pokryli mi koszty naprawy roweru. Takich przykładów działania tej firmy mogę podać kilka, zawsze dla dobra klienta. Niestety o innych producentach, a właściwie imporerach nie mogę się tak wypowiadać, najczęściej zwalają winę na klienta, a to , ze coś bylo żle zamontowane, a to, ze prędkość było niewłaściwa, wiatr wiał ze złej strony, TIR jechał.......
Czasami to coś mnie trafia, nie wiem co mam powiedzieć klientowi, sam używam różne bagażniki i wiem co się może na drodze dziać.
Może dlatego z niektórymi importerami nie chcę mieć nic wspólnego, chyba tak.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.03.2007 11:00

Dostałem dzisiaj do ręki najnowszy katalog Thule, wprowadzają sporo nowości, będzie też nowy system montażu boxów. Wszystkie wyroby są już poddawane testom City Crash, oczywiście przechodza z wynikiem min pozytywnym, często z bardzo dobrym.
Jedną z nowości jest box Pacific, wprowadzają też np torby do pakowania boxów (torby mają specjalny kształt dostosowany do kształtu pudła).
Jarek36
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek36 » 26.04.2007 12:44

maciek1956 napisał(a):Dostałem dzisiaj do ręki najnowszy katalog Thule, wprowadzają sporo nowości, będzie też nowy system montażu boxów. Wszystkie wyroby są już poddawane testom City Crash, oczywiście przechodza z wynikiem min pozytywnym, często z bardzo dobrym.
Jedną z nowości jest box Pacific, wprowadzają też np torby do pakowania boxów (torby mają specjalny kształt dostosowany do kształtu pudła).


Witam. Mam prośbę. Planuje zakup Ocean'a 600 Thule (koniecznie czarnego). Czy możesz przesłać swoją ofertę jeśli prowadzisz sprzedaż box'ów na mój @ (z ew. kosztem transportu - Śląsk). Sorry za takie podpinanie ale nie da się wysłać priv'a.
Dzięki z góry.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 26.04.2007 13:10

Poszło, czekam ew na dodatkowe pytania.
daal
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.04.2007
Ja polecam to

Nieprzeczytany postnapisał(a) daal » 26.04.2007 15:21

Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 29.04.2007 17:21

Może ktos z forumowiczów wypowie się na temat boxów włoskiej firmy Junior.
Pierwsze trzy fotki to box Junior 320 (132x78x36) - cena 380 zł poj. 320 ltr

Następne trzy to box Junior 430 (180x78x40) - cena 500 zł poj. 430 ltr

Który byłby bardziej odpowiedni do Punto 1,2 16 V 80 na wyprawę do Cro pod względem mocy mojego auta, z którym samochód sobie bardziej poradzi i chodzi przede wszystkim o wyjazdy wakacyjne. Czy Junior 430 nie jest za długi?
Moze ktoś z forumowiczów "testował" już te boxy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006
Re: Ja polecam to

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 29.04.2007 18:55

daal napisał(a):http://www.jost.com.pl/

Byłem z boxem tej firmy w ubiegłym roku w Chorwacji. Ogólnie spisał się dobrze. W drodze powrotnej trochę padało i woda dostała się do środka. W firmie powiedzieli, że każdy box przecieka (to dopiero firma się zareklamowała) i nie chcieli przyjąć reklamacji. Po dłuższej wymianie zdań przyjęli i chyba naprawili bo wyjeżdżaliśmy potem jeszcze raz w deszczu i już nie było w nim wody.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 29.04.2007 19:59

Witam serdecznie ja potrzebuję box do megane II chciałem coś kupić ale nie mogę się zdecydować , potrzebuję taki żeby był i na narty i do Cro (180/190), może ktoś coś zaproponuje ewentualnie podpowie .

Obrazek
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007
Re: Ja polecam to

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 29.04.2007 22:35

Darek9634 napisał(a):
daal napisał(a):http://www.jost.com.pl/

Byłem z boxem tej firmy w ubiegłym roku w Chorwacji. Ogólnie spisał się dobrze. W drodze powrotnej trochę padało i woda dostała się do środka. W firmie powiedzieli, że każdy box przecieka (to dopiero firma się zareklamowała) i nie chcieli przyjąć reklamacji. Po dłuższej wymianie zdań przyjęli i chyba naprawili bo wyjeżdżaliśmy potem jeszcze raz w deszczu i już nie było w nim wody.


Ale jaki dokładnie box masz na mysłi? Moby dicka?
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 30.04.2007 08:44

Ten :
Obrazek

Nie chodzi mi o konkretny model boxu. Raczej o informację jaką przekazała firma o swoich wyrobach.
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 30.04.2007 08:48

Jola L-G napisał(a):Mój box to Alaska z sieci Norauto (kupiony był na wyprawy z nartami, ale służy cały rok i ma już kilka latek), kształt jego jest niczego sobie, spisuje się wyśmienicie, a główna jego zaleta to szybki i nieskomplikowany montaż :papa:


...no i cenowo też nie najgorzej :wink: :wink:
robert_z
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_z » 30.04.2007 10:02

Bodzio napisał(a):Może ktos z forumowiczów wypowie się na temat boxów włoskiej firmy Junior.
Pierwsze trzy fotki to box Junior 320 (132x78x36) - cena 380 zł poj. 320 ltr

Następne trzy to box Junior 430 (180x78x40) - cena 500 zł poj. 430 ltr

Który byłby bardziej odpowiedni do Punto 1,2 16 V 80 na wyprawę do Cro pod względem mocy mojego auta, z którym samochód sobie bardziej poradzi i chodzi przede wszystkim o wyjazdy wakacyjne. Czy Junior 430 nie jest za długi?
Moze ktoś z forumowiczów "testował" już te boxy?


Właśnie sprawiłem sobie takiego box-a tzn. Junior 320, ponieważ mam samochód podobnych rozmiarów co Twój, wybrałem właśnie ten model 320. Myślę że najbardziej pasuje do takich małych samochodów, a ten większy 430 to raczej już do jakiegoś kombi.
Zresztą podstawowym ograniczeniem jest raczej waga a nie pojemność bo przykładowo nośność dachu mojego samochodu to 70kg. Sam bagażnik waży z 5kg do tego box 14kg to już mamy 20kg a pozostałe 50 kg to w końcu nie tak wiele.
Jeszcze box-a nie testowałem z pełnym obciążeniem, narazie po przeczytaniu całego wątku o box-ach, zrobiłem sobie wzmocnienia w środku w okolicy mocowań belek. Tzn wyciąłem 4 paski sztywnej blachy 20cm x 5cm i przyniotwałem je przy mocowaniach belek. Dodatkowo na końcach tych pasków dodałem takie małe haczyki żeby można było łatwo bagaż zamocować. W najbliższych dniach będę testował całość już z bagażem - zobaczymy jak się będzie sprawował.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.04.2007 10:40

Przeciekanie boxów--dotyczy czasami boxów prostych. Problem nieznany w wyrobach firmy Kamei, Mont Blanc i Thule (oczywiscie można trafić na wyjątek potwierdzający regułę).
Junior 320 czy 430 do Punto---to nie ma większego znaczenia, jeden i drugi jest OK, ważne co chcemy (musimy) zmieścic do boxa. Do takich aut sprzedajemy oba modele, czasami nawet większe.
http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/ ... en/tab.asp testy boxów.
http://www.gloria.com.pl/adac_1.wmv ----jeśli dobrze zrobiłem tu będzie film z testów

Jola L-G----jeśli masz szeroką Alaskę uwazaj na mocowania, lubią się poluzowywać i box "tanczy" na dachu.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 30.04.2007 19:00

Darek9634 napisał(a):Nie chodzi mi o konkretny model boxu. Raczej o informację jaką przekazała firma o swoich wyrobach.


Dzięki za info,
Twój bagażnik wygląda mi na model A-180 tej firmy.
Ja mam zamiar wypożyczyć na wypad do Chorwacji box Moby Dick.

I tu pytanie do maciek1956 - co sądzisz o tym boxie. Cena ok. 1600zł plauje go raczej wyżej, ale chciałby się dowiedzieć coś na jego temat. Bedzie jechał na dachu Astry III hatchback
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 01.05.2007 13:14

Czy nie lepiej kupić box niż go wypożyczać ? Po przeliczeniu koszt wypożyczenia przekroczyłby połowę ceny boxa. Oczywiście ten, który planujesz mieć jest droższy ale nie jest to inwestycja na jeden wypad
( chyba ). Moby Dick jest ładny (moje zdanie) i chciałem go pierwotnie kupić , ale skoda jest za mała na niego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone