Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.02.2007 18:55

maciek1956 napisał(a):
Plumek napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Witam Dobry box to np Thule Ocean 600, moze być czarny, dł 190 szer 63 wys 37, szybko montaż, poj 330 l, cena w promocji ok 990 zł. Ocean 200 --175 x 82 x 45 poj 450 l cena ok 1200 zł. Bardzo dobry box to Spirit 780 Thule, 196 x 76 x 33, dwustronnie otwierany, rewelacyjny montaż, bardzo aerodynamiczny, antracyt w promocji ok 1630 zł, czarny blysk 1850 zł, poj 380 l. Oczywiście są też tańsze boxy o wym ok 180/190 x 60/78 x 37 w cenach od 530 zł, raczej tylko szare.
Niedługo (dokładnie nie wiadomo kiedy) wchodzi na rynek box KAMEI, niemiecki, 6 lat gwarancji o dł 190 cm z bardzo nowoczesnym montażem.
Thule posiadają gwarancję 5 lat. Thule Atlantis --tylko srebrne, wymiary podobne do Oceanów, ceny od ok 1260.
Do długości nart należy zawsze doliczyć min 10 cm.
Na stronie www.swiatbagaznikow.pl masz parę wzorów, poogladaj i ew pytaj dalej. Pozdrawiam

A jakieś cenniki masz? :) Bo na stronie nie widzę... Podeślij na priva, co?
Anka



Tak, na stronie, która jest przebudowywana nie ma cenników. Jakie boxy, tzn jakie np wymiary interesują Ciebie, wyślę propozycje cenowe. Boxów mam w ofercie ok 60 różnych, na stałe w sklepie ok 30 szt. Dla Cromaniaków, którzy nawiążą rozmowę na temat odpowiedniej naklejki przyklejonej na szybie mam min 10 % rabatu, na niektóre wyroby nawet 20 %.
Zawsze podkreślam, że cena jest oczywiście ważna, ale wybierając box należy zacząć od potrzeb. Co z tego, ze kupisz tani, jeśli np nie zmiescisz nart, albo...


Hm... Narty wożę w uchwytach... Więc potrzebuję coś niekoniecznie długiego, za to z jak najmniejszym wskaźnikiem oporu powietrza. Nie musi też rzucać na kolana, jeśli chodzi o pojemnosć.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2007 19:24

Wysłałem trochę danych cenowych. Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 05.02.2007 19:29

Dzięki :)

A w ogóle, to tak się zastanawiam, czy ten box to taki konieczny...

Obrazek
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.02.2007 19:59

Plumek napisał(a):Dzięki :)

A w ogóle, to tak się zastanawiam, czy ten box to taki konieczny...

Obrazek


Piękny sposób zapakowania bagażu, a jaki bezpieczny.
Nie bardzo wiem jak to jest, ale Austriacy, Niemcy, Czesi...bardzo zwracają uwagę na bezpieczenstowo, przynajmniej oficjalnie, a wożą jak widać. Moi klieni mówią, ze mieli problemy z nartami w środku, z walizkami na koszu bagażowym, z ...Czy to dotyczy naszych urlopowiczów, czy oni mają jakieś miejscowe ulgi ? Sam, widziałem Belga z bagażnikiem z desek i skrzynka ziemniaków na dachu, jak się okazało, jechał do Hiszpanii na urlop.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 05.02.2007 20:20

Na tablice rejestracyjne nie patrzcie!
Ostatnio przejeżdżając przez Serbię dziwiłem się w pierwszej chwili skąd tam tylu Niemców, Francuzów i Holendrów na ich drogach. Nawet Szwedzi byli. A po jakimś czasie okazało się, że to wszystko Turcy...

A co do bagażników z Norauto, to polecam serię Bermude. Nie są drogie (na pewno tańsze od Thule); mam taki box już 3 sezony i jest naprawdę OK. I powyżej 160km/h też jechałem.

PozdraV
J.
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 05.02.2007 20:32

maciek1956 napisał(a):Bodzio--masz we Wrocławiu bardzo dobrego specjalistę od bagażników, prowadzi tam 3 sklepy, ma spory wybór, np boxy czeskie, bardzo przyzwoite i dosyć tanie, poszukaj go, będziesz zadowolony.


Kolega ma ten box na matizie i jechał nad jeziorko z predkoscia 120-130 nic sie nie działo. Co do montazu to we dwie osoby mozna zamontowac ( od czego się ma zone) chce jechac to pomoże. poza tym myslę, że Norauto daje gwarancję , choc pewnie to że jest najtanszy tez z czegos wynika.

PS. A jesli mozna to podeślij namiary tego gościa z Wrocławia
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 06.02.2007 10:16

Prawda jest jedna: tanio kupisz, dwa razy kupisz.
Myślę, że lepiej dołożyć kasy, zrobić przemyślany zakup markowego boxu i cieszyć się nim kilkanaście lat.
Osobiście od 10 lat używam Thule Polar 500. Może nie jest to szczyt piękna, (gdy kupowałem go 10 lat temu, był), ale używając go i w zimie i w lecie mogę powiedzieć jedno, że nic kompletnie się z nim nie dzieje. Wygląda jak nówka.
Co do prędkości podróżowania to ilu ludzi tyle zdań. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.02.2007 13:12

Boxy sprzedawane w Norauto, np Bermuda, to boxy Hapro, specjalna seria dla w/w firmy. Producent bardzo uznany, ale cena tego wyrobu sugeruje też jakość. Owszem, nie jest to box, który rozleci się szybko, wytrzyma kilka sezonów, ale w porównyalwnej cenie można kupić lepsze. Największą wadę jaką ja zaobserwowałem sprzedając Hapro był dosyć wygodny system montażu, ale miał wadę,tzn lubił sie poluzowywać po paru wyjazdach, szczególnie w boxach większych. Box "tanczył" na belkach, nie wypadał z belek, ale przesuwał się. Prosty cybant jest zatrzaskiwany 2 blaszkami, i właśnie te blaszki wyrabiały się. Dostałem ich kiedyś, od producenta, woreczek na wymianę dla klientów, bez rozgłosu, ale wymiana. Drugą wadą , na którą było trochę reklamacji to materiał dosyć miękki i tracący kolor.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 06.02.2007 13:45

Faktycznie box mógłby być trochę sztywniejszy. Mocowania trzymają, ale używam go tylko raz w roku, na wakacje, więc wielkiego doświadczenia nie mam.
Myślę, że ma dość dobry współczynnik jakości do ceny...

PozdraV
J.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.02.2007 13:52

Guzior napisał(a):Prawda jest jedna: tanio kupisz, dwa razy kupisz.
Myślę, że lepiej dołożyć kasy, zrobić przemyślany zakup markowego boxu i cieszyć się nim kilkanaście lat.
Osobiście od 10 lat używam Thule Polar 500. Może nie jest to szczyt piękna, (gdy kupowałem go 10 lat temu, był), ale używając go i w zimie i w lecie mogę powiedzieć jedno, że nic kompletnie się z nim nie dzieje. Wygląda jak nówka.
Co do prędkości podróżowania to ilu ludzi tyle zdań. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. :lol:


Zgadzam sie w 100 procentach...
Max1904
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max1904 » 07.02.2007 10:58

Też jeżdziłem z takim boxem z Norauto z pierwszego zeszła mi farba ale dali drugi.... i jeszcze o boxach uważam że jazda z tym czyms to zadna przyjemność.. mocno zapakowny na zakrętach dziwnie sie auto kiwa prędkośc max w instrukcji 110 spalanie wieksze jak dla mnie to porażka...tylko jak sie spakować...nie lubie boxów to jest dyskonfort w podrózy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2007 12:45

Ja jeżdżę z takim boxemObrazek


firmy Rove ,cena przystępna ok.400 zł, a trzyma się świetnie ,prędkość 150 i nic się z nim nie działo.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.02.2007 13:28

Obrazek

jeden z najprostszych fapowskich - do 160 km/h bezproblemowo - długie cieńkie stawiają mniejszy opór czołowy. Na dzień dzisiejszy leży w garażu bo do kombika mieści mi się teraz to co potrzebuję ze sobą zabrać :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.02.2007 15:12

rich72 napisał(a):Obrazek

jeden z najprostszych fapowskich - do 160 km/h bezproblemowo - długie cieńkie stawiają mniejszy opór czołowy. Na dzień dzisiejszy leży w garażu bo do kombika mieści mi się teraz to co potrzebuję ze sobą zabrać :wink:



Masz box produkowany przez sporego produenta włoskiego Junior, Fapa go tylko firmuje, tak jest dosyć często z produkcją Juniora. Tych boxów sprzedaliśmy dużo, prosty, aż tak prosty, ze nic w nim nie psuje się. Szkoda, że na ten sezon zimowy nie było ich w ofercie.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.02.2007 16:53

Macieju najprawdopodobniej masz rację (a nawet jestem pewien z Twoją znajomością tematu) bo Fapa to tylko naklejki i zamek ale zadowolony z niego jestem. Rzeczywiście prosty do bólu i dlatego bezawaryjny. Usprawniłem go (dostosowanie do większych prędkości) poprzez wstawienie od wewnątrz na całej powierzchni mocowania sklejki 5 mm z otworami na jarzma co zdecydowanie poprawiło jego sztywność. Wcześniej miałem obawy że przy silnym podmuchu czołowym (np mijanie się z TIRem) jarzma mogą zostać wyrwane z tworzywa przez które przechodziły (bardzo niewielka powierzchnia). :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone