Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dzidas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzidas » 30.05.2005 10:07

Witam
Ja dwa lata jeździłem do Chorwacji Tico z boxem i wszystko było 'ok, na autostradzie zawsze 120 nie schodziło. Spalanie odrobine większe ale tragedii nie ma.
Pozdrawiam :papa:
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 30.05.2005 14:59

A ja pożyczam od szwagra, kupił taki parę lat temu w Bielko-Białej, juz nie pamietam ale to było mniej wiecej połowa ceny Thule.
Box jest wykonany z laminatu, włókno szklane + żywica epoksydowa,
Jak narazie służy nam na zmianę, pakowny, pojemny, dobrze się jedzie, nie czuć praktycznie różnicy w prowadzeniu auta.
Co do spalania to mój poldolot łyka jakies 0,5 - 0,8 l więcej, a wręcz mogę powiedzieć, że praktycznie na trasie spala mniej z takim boxem w porównaniu z "normalą" jazdą miejsko - wycieczkową, tym bardziej, że auto do Chorwacji jest maksymalnie napakowane, no i jedzie się znacznie szybciej, na długich odcinkach nie wachlując biegami, wiec bardzo trudno mi to ocenić.
Normalnie to mi spala gdzieś w okolicach 9l/100km, na trasie do Chorwacji i spowrotem, z boxem, w zeszłym roku wyszło 8,5l , ale w porywach przy spojkojnej jeżdzie, przez Węgry za trabim, spalił poniżej 8l.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.06.2005 00:05

Mam długi box (2,20 m) InterPack. Spalanie wychodziło ok. 1 - 1,5 litra więcej na każde 100 km przy prędkości do 140 km/h na autostradzie.
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 02.06.2005 09:14

Przemo napisał(a):...Box jest wykonany z laminatu, włókno szklane + żywica epoksydowa,
Co do spalania to mój poldolot łyka jakies 0,5 - 0,8 l więcej, a wręcz mogę powiedzieć, że praktycznie na trasie spala mniej z takim boxem w porównaniu z jazdą miejsko - wycieczkową, tym bardziej, że auto jest maksymalnie napakowane, no i jedzie się znacznie szybciej, na długich odcinkach nie wachlując biegami, wiec bardzo trudno mi to ocenić.

Kupiłem box używany, niepiękny :) ale bardzo pakowny; w poldku także nie czuję różnicy w zużyciu paliwa, natomiast w ilości miejsca w aucie owszem :D
Obrazek
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 02.06.2005 09:36

Witam
Mam boxa o dł 2,8 m i spalanie w poprzednim aucie wzrastało ok 1 litra na 100 km oczywiście przy większych prędkosciach, natomiast średnie zużycie na całej trasie nie odbiegało zbytnio od normy. Najgorsze chyba to że jest to dosyć drogi zakup !!!.

Pozdrawiam
Jacek-kwlj
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 02.06.2005 10:02

wtak napisał(a):Kupiłem box używany, niepiękny :) ale bardzo pakowny; w poldku także nie czuję różnicy w zużyciu paliwa, natomiast w ilości miejsca w aucie owszem :D

I chyba o tym samym mówimy, z tym, że mój jest szary
Obrazek
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 02.06.2005 11:05

a poldek też ciemnozielony :D ??
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 02.06.2005 11:23

wtak napisał(a):a poldek też ciemnozielony :D ??

Ano, tylko Atu.
Fajna "maszyna" :D
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 02.06.2005 11:29

no i te box-y są do poldków w sam raz :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.06.2005 15:05

meeg napisał(a):Rok temu mielismy box THULE OCEAN 500 i spisywał się ok. Ładowność takiego boxu to 50 kg a max prędkość, której nie wolno przekraczać to 120km/godz. My jechaliśmy trochę szybciej i nic się nie działo. Box ma opływowy kształt - i dobrze dociska samochód. Spalanie wg komputera wzrosło średnio o 0,7 l na 100 km co nie jest tragedią (jazda na gazie). W tym roku planuję zakup większego boxu z ładownością do 80 kg, bo wtedy w samochodzie jest luzik - nic poza małą torebką nie leży.

Lepiej, jeżeli najpierw sprawdzisz, jaka jest CAŁKOWITA nośność dachu. W instrukcji z reguły podaje to producent auta. Pamiętaj, że obejmuje to belki, box no i zawartość.
Pozdr FUX
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 06.06.2005 08:03

Przez dwa kolejne lata mialem Fapa Demo 360,bylem zadowolony,ale byl bardziej kwadratowy,wiec nart w zimie nie wlozylem.Spalanie na trasie wieksze okolo 10% przy jezdzie okolo 120 km\h i niech nikt nie opowiada,ze jest inaczej,przeciez to jest znaczny opor powietrza.Nawet odczuwa sie znaczne podmuchy powietrza przy burzach,wyjazdach z tunelu.Wspomne jeszcze o huczeniu boxa na dachu.W tym roku kupilem sobie Thule Spirit 780 najnowszy model,udalo mi sie go kupic taniej,dostalem 5 lat gwarancji i jest dlugi,moge wlozyc narty o dlugosci do 185 cm.Zobacze jak spisze sie na trasie,z wygladu jest bardziej oplywowy od Fapa i ma dyfuzory,zmniejszajace halas,drgania i opor powietrza.
Pzdr.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 06.06.2005 09:24

Haweł napisał(a):Spalanie na trasie wieksze okolo 10% przy jezdzie okolo 120 km\h i niech nikt nie opowiada,ze jest inaczej,przeciez to jest znaczny opor powietrza.

Haweł napisał(a):z wygladu jest bardziej oplywowy od Fapa i ma dyfuzory,zmniejszajace halas,drgania i opor powietrza.

Przeczysz sam sobie! :)
Jeżeli nowy box ma mniejszy opór powietrza, to i spalanie będzie mniejsze, niż to +10%, a więc może być inaczej... :lol:

PozdraV
J.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.06.2005 07:34

Jacunio,przeciez napisalem,ze Fapa Demo 360 byl kwadratowy,a Spirit 780 jest bardziej oplywowy i ze zobacze jak on spisze sie na drodze,myslalem rowniez o spalaniu na trasie.Spalanie z boxem zawsze bedzie wieksze od jazdy bez boxa,a zmieniajace sie modele boxow na bardziej oplywowe,moga to tylko zmniejszyc i wyciszyc na dachu.Pozdrawiam.
hajdaszek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajdaszek » 07.06.2005 08:22

Witam
W sprawie boxa mogę wypowiedzieć sie dwojako raz jako użytkownik dwa jako osoba sprzedajaca ten towar Jak najbardziej polecam , zuzycie paliwa coprawda troche większe ale za to mamy co najmniej 300 i więcej litrów pojemnosci do załadowania wiecej, należy uważać na boczne wiatry ( którś z przedmówców zwrócił na to uwagę ) szczególnie jazda autostradą w górach ( Austraia) nie bez kozery stoją znaki ostrzegawcze na wiadukatch i wzniesieniach . Każda instrukcja obsługi boxa sugeruje , przedewszystkim zmniejszennie prędkości samochodu jadącego z boxem do 130 km/h . Rasumując ja jeżdżę Renault Megan kombi z całą rodzinką ( 4 soby ) i nie zmieściłbym się w nim gdyby nie mój stary wysłużony box .
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 07.06.2005 19:16

hajdaszek napisał(a):Witam
W sprawie boxa mogę wypowiedzieć sie dwojako raz jako użytkownik dwa jako osoba sprzedajaca ten towar Jak najbardziej polecam , zuzycie paliwa coprawda troche większe ale za to mamy co najmniej 300 i więcej litrów pojemnosci do załadowania wiecej, należy uważać na boczne wiatry ( którś z przedmówców zwrócił na to uwagę ) szczególnie jazda autostradą w górach ( Austraia) nie bez kozery stoją znaki ostrzegawcze na wiadukatch i wzniesieniach . Każda instrukcja obsługi boxa sugeruje , przedewszystkim zmniejszennie prędkości samochodu jadącego z boxem do 130 km/h . Rasumując ja jeżdżę Renault Megan kombi z całą rodzinką ( 4 soby ) i nie zmieściłbym się w nim gdyby nie mój stary wysłużony box .
Pytanko do experta.Czy są jakieś przepisy określające dopuszczlną dł. boxu wystającą przed przednią szybę.Jaka dł. boxu byłaby najlepsza dla Astry kombi?pozdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone