Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto jeździ z boxem na dachu?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.02.2007 18:12

Bardzo sporadycznie ale do uszkodzenia dna boxu dochodzi właśnie przy mijankach np z Tirem, chodzi o duży podmuch wiatru. Dotyczy to boxów, które mają małe podkładki pod elementy mocujące. Ogólnie z boxem w czasie silnego wiatru należy jechac wolniej.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 07.02.2007 18:14

czyli pomysł który zrealizowałem był dobry :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 07.02.2007 18:21

rich72 napisał(a):czyli pomysł który zrealizowałem był dobry :wink:



Oczywiście, TAK
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 08.02.2007 09:51

maciek1956 napisał(a):
rich72 napisał(a):czyli pomysł który zrealizowałem był dobry :wink:



Oczywiście, TAK


No to widzę, że usprawnienie które i ja zrobiłem było dobre. :o
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 08.02.2007 11:38

Guzior---Polar 500 jest nadal w ofercie, jest to jeden z "tych niezniszczalnych i niezatapialnych" wyrobów. Bardzo trwały box.
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 08.02.2007 13:28

maciek1956 napisał(a):Guzior---Polar 500 jest nadal w ofercie, jest to jeden z "tych niezniszczalnych i niezatapialnych" wyrobów. Bardzo trwały box.


Tak. Oczywiście wiem o tym. Jak już pisałem nie jest on może piękny ale trwały na pewno. Inną sprawą jest to, że 10 lat temu dałem za niego 1000 pln. Dzisiaj jest tańszy, a płaca przynajmniej w moim przypadku o niebo lepsza. :D
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 26.03.2007 19:41

Dzisiaj jest tańszy, a płaca przynajmniej w moim przypadku o niebo lepsza. :D
[/quote]
Szczęściaż!!!!!

Kiedyś już o moich wrażeniach z jazdy z boxem na dachu pisałem w tym temacie i miałem mieszane uczucie. Teraz myślę że wolę dojechać "ciaśniej" ale szybciej i nie myśleć czy... i kiedy go zerwie i o konsekwencjach tego.

pozdr
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 27.03.2007 10:02

Mój box to Alaska z sieci Norauto (kupiony był na wyprawy z nartami, ale służy cały rok i ma już kilka latek), kształt jego jest niczego sobie, spisuje się wyśmienicie, a główna jego zaleta to szybki i nieskomplikowany montaż :papa:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.03.2007 12:00

darrou napisał(a):
Dzisiaj jest tańszy, a płaca przynajmniej w moim przypadku o niebo lepsza. :D

Szczęściaż!!!!!

Kiedyś już o moich wrażeniach z jazdy z boxem na dachu pisałem w tym temacie i miałem mieszane uczucie. Teraz myślę że wolę dojechać "ciaśniej" ale szybciej i nie myśleć czy... i kiedy go zerwie i o konsekwencjach tego.

pozdr[/quote]

Ja tam wole jechac wygodniej,na luzie,robie wkoncu 1250 km,co swoje robi.Wole miec boxa na dachu,a mam markowego thule spirita780 z ktorym moge jechac 130 km\h i wiecej-wystarczy...
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 28.03.2007 16:22

darrou napisał(a):
Dzisiaj jest tańszy, a płaca przynajmniej w moim przypadku o niebo lepsza. :D

Szczęściaż!!!!!

Kiedyś już o moich wrażeniach z jazdy z boxem na dachu pisałem w tym temacie i miałem mieszane uczucie. Teraz myślę że wolę dojechać "ciaśniej" ale szybciej i nie myśleć czy... i kiedy go zerwie i o konsekwencjach tego.

pozdr[/quote]


A ja po pierwsze myślałem do tej pory, że szczęściarz to się pisze przez "rz" ale się widocznie myliłem. No cóż człowiek uczy się całe życie.
A po drugie do Chorwacji to ja jadę z rodzinką na urlop, a nie na wyścigi.
:papa: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.03.2007 17:47

Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.03.2007 21:29

FUX napisał(a):Polecam.
Bardzo dobry box!

http://www.thule.com/Thule/ProductDetailPage____26452.aspx


Muszę ponownie zabrać głos, widzę, że pokazujesz górną półkę Thule. Fakt, to jest super box, ja taki mam na dachu, Spiryt 820,, wersja limited.
Ale....bardzo jest mi przykro powiedzieć, ale ostatnie testy boxów przeprowadzane przez ADAC wykazały wyższość (niestety) innych firm nad Thule. Mont Blanc z boxem Triton i Kamei z Corvarą wygrały testy, a głównie crash test. Z Thule najlepszy był prosty Ocean. Piszę "jest mi przykro", ponieważ mam autoryzację Thule i głównie tę firmę popieram, ale fak jest faktem. Słyszałem, ze Thule "działa w temacie", tzn maja wprowadzić box z nowymi zaczepami, super dobrymi. W w? wspomnianych testach brały udział oczywiście też inne boxy, tez te z Norauto i np Inter Packa, ich wyniki były "bardzo" poniżej dopuszczalnego poziomu.
Nie mam zamiaru nikogo szkalować, to jest tylko wynik testu, byc moze trochę naciąganego przez Niemców (Kamei to ich firma, ale Mont Blanc --NIE, to Szwedzi).
BOX--to jest wielki spokój z bagażem, zuzycie paliwa ???? np w V 70 wzrosło mi o 0.3 l, teraz w Vitarce o 0.8 l, nie wiem czy takie ilości warto liczyć, to jest sprawa indywidualna. Hałas--??? trochę czasami słyszę to pudło, zależ jaki wiatr wieje, a jekiej strony.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 28.03.2007 22:36

maciek1956 napisał(a):Ale....bardzo jest mi przykro powiedzieć, ale ostatnie testy boxów przeprowadzane przez ADAC (...)

Jakiś link?...

PozdraV
J.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.03.2007 23:03

Jacunio napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Ale....bardzo jest mi przykro powiedzieć, ale ostatnie testy boxów przeprowadzane przez ADAC (...)

Jakiś link?...

PozdraV
J.
http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/Dachboxen/tab.asp

mówisz -- masz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.03.2007 23:14

Jestem ciekaw, jaka byla metodologia tego testu. Znając Thule nie sądzę, żeby pozwolili sobie na jakieś połśrodki. System szybkiego montażu wygląda na solidniejszy niż 4 klorynki z 6-ki nagwintowanego drutu :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kto jeździ z boxem na dachu? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone