Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki zimowy spacer po Pradze

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.12.2014 22:56

W Wiedniu grzańce, gorące czekolady, itp. są po 3,50-4 euro, plus 3,50 kaucji za kubek.
Kubki są fajne :D

Polecam grzaniec Aperol z włoskim likierem :!: Poezja 8)

No, ale w Czechach jest raczej taniej :roll:

Muzeum zabawek bez możliwości zabawy dla dzieci to faktycznie sadyzm :?
Ale dorośli mieli uciechę z macania, jak pisał Daniel, raczej dorosłe :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.12.2014 22:57

Buber napisał(a):Masz może jakieś typy na dziecięce atrakcje ??


mogę dodać jeszcze to:
http://www.aquapalace.cz/pl

Zakończyłem krótki spacer po Pradze. Z tą i innymi relacjami z rodzinnych podróży można zapoznać się na moim blogu.
http://wyprawyrodzinnie.pl/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2014 23:13

Wielkie dzięki za przypomnienie fajnych miejsc w Pradze :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.12.2014 11:55

Lednice napisał(a):Wielkie dzięki za przypomnienie fajnych miejsc w Pradze


Nie ma sprawy, fajnie że się podobało :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 20.12.2014 12:41

danielZS napisał(a):
Buber napisał(a):Masz może jakieś typy na dziecięce atrakcje ??


mogę dodać jeszcze to:
http://www.aquapalace.cz/pl

Zakończyłem krótki spacer po Pradze. Z tą i innymi relacjami z rodzinnych podróży można zapoznać się na moim blogu.
http://wyprawyrodzinnie.pl/



Dzięki wszystkim za tipy.
Daniel pobyt raczej będzie zwiedzany, o aquaparku myślałem kiedyś - dobra opcja wakacyjna, na dłuższy pobyt.
Bardzo ładne zdjęcia na Twojej stronie.
Pozdrawiam.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 20.12.2014 19:43

Buber napisał(a):Bardzo ładne zdjęcia na Twojej stronie.


Dzięki, na pewno będzie ich więcej :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 12:25

W ostatnich trzech dniach stycznia br ponownie odwiedziliśmy Pragę, mogę więc uzupełnić swoją relację o kilka dla nas nowo odkrytych miejsc :D

Niestety zapomniałem aparatu, więc zdjęcia wykonywałem tylko telefonem komórkowym, ale mam nadzieję że nie wyszło tak źle.


Do Pragi wybraliśmy się bez dzieci, tylko ze znajomymi. Naszym celem był czynny odpoczynek, czyli zwiedzanie połączone z piwnym biesiadowaniem.

Krótko po przyjeździe i zakwaterowaniu w Abitohotel ruszamy tramwajem na miasto. Abitohotel znacie już z poprzedniej relacji. Trzy dni tylko dla praskiej komunikacji miejskiej, z małym wyjątkiem, ale o tym później. Tramwaje i metro zapewniły nam transport na wysokim poziomie. Wszystko jakoś takie zgrane i pasujące do siebie, polecam, na pewno nie będziecie żałować, a i piwko w każdym miejscu spokojnie wypijecie nie losując kierowcy.

Bilet na 72 godziny na tramwaje, metra, autobusy i nawet na linovkę w cenie 310 koron, a w Budapeszcie za linovkę płaciło się extra.

Tylko pamiętajcie nie wychylajcie się przez okno.

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 15:52

Wysiadamy na przystanku Muzeum, sąsiadującym z Muzeum Narodowym, czyli tam, gdzie ma swój początek ulica Vinohradská. Można nią dojechać do dzielnicy Žižkov zachwalanej z dużej ilości knajp z przystępnymi cenami, takich w których spotykają się miejscowi a nie turyści.

Wracając do przystanku Muzeum, to jest on obok przystanku Můstek głównym węzłem komunikacyjnym, tutaj krzyżują się liniie metra. Pomiędzy tymi stacjami rozciągają się Václavské Náměsti.

My po ich przemierzeniu wchodzimy w ulicę Na můstko i dalej w Melantrichovą, żeby za chwilę odbić w prawo w Havelską, do naszego ulubionego lokalu Havelská Koruna.

Oprócz ulubionego piwka Černý Kozel zamawiamy prawdziwe czeskie dania. Ja zjadłem knedliki z gulaszem wieprzowym i białą zasmażaną, lekko słodkawą kapustą. Dwa objady z piwkami 260 koron. To całkiem przyzwoita cena jak na knajpkę w samym centrum starego miasta i przychodzą do niej Prażanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.02.2015 16:08

Cześć :D
W Pradze jesteśmy kilka razy do roku,z racji odległości... :hut:
Bardzo ciekawie pokazujesz to piękne miasto 8)
Lokal Havelská Koruna....zanotowany... :wink:
:papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 16:53

Golden - zazdroszczę bliskości. Może jeszcze coś ciekawego odkryjesz w tym temacie :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 16:58

Jak się najedliśmy, to zastała nas noc.
Ruszyliśmy dalej, najczęściej uczęszczaną trasą na Staromestske namesti. A na placu wielki harmider, aż trudno uwierzyć że tyle hałasu mogą narobić tylko dwie osoby. Ale nie była to jakaś tam zadyma, tylko głośna muzyka wydobywająca się z wielkich trąb i że tak to nazwę „garów”. Mnie ona kojarzyła się z aborygeńską, a zresztą posłuchajcie sami.



Nad rynkiem górują dwie wieże kościoła tynskiego. Warto zajrzeć do jego wnętrza. Potężny, przepięknie zdobiony ołtarz na wielu robi wrażenie.

Tyn oznacza zaułek i właśnie za kościołem można na taki natrafić. Tutaj spotykali się zagraniczni kupcy handlujący swoimi towarami. Teraz są tam knajpki a na dawnym placu targowym wystawia się instalacje współczesnych artystów. Z tego miejsca można też spojrzeć na kościół z innej perspektywy.

Obrazek

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 18:28

Żeby w pełni zaspokoić swoje potrzeby wieczornego spaceru po starej części Pragi skierowaliśmy się na Most Karola. Pomimo tego, że byliśmy tam już wielokrotnie, to nietrudno odgadnąć, że jest to miejsce magiczne, i jego urok przyciąga jak magnes

Obrazek

Obrazek

Most Karola o każdej porze przyciąga wielu turystów. Wiedzą o tym różnej maści artyści.
Tym razem trafiła nam się prawdziwa perełka.

Obejrzyjcie filmik, jaki to utwór ? :wink:

danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 23:03

Po tak obfitującym we wrażenia wieczorze, troszkę już zmęczeni jedziemy osłodzić sobie życie. Szukamy adresu Národni 22, tam mieści się Café Louvre.

Ta restauracja z ponad stu letnią historią proponuje bardzo dobre klasyczne ciasta deserowe.

Smaczku dodaje fakt, że w miejscu tym bywali między innymi tak znamienici goście jak Albert Einstein, czy Franz Kafka. Co ważne nie wpływa to na zbyt wygórowane ceny, choć czytałem, że dań obiadowych nie można zaliczyć do najlepszych.

Posiedzieć i poczuć ducha starej Pragi na pewno warto, do tego zamówić kawkę i ciastko – polecam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2015 23:39

Bardzo fajna kawiarnia w Pradze jest w budynku Obecni Dum :D

Obrazek
Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 16.02.2015 23:44

Najciekawszym miejscem w Pradze dla wielu są Hradczany. I jest w tym dużo racji.

Jak tam się dostać?
Po pierwsze piechotą, idąc od Mostu Karola. Po drugie wysiadamy z metra na Malostranskiej i wspinamy się po starych zamkowych schodach. Po trzecie na Malostranskiej wsiadamy do tramwaju 22 i jedziemy do przystanku Pražsky hrad. Po czwarte jedziemy tramwajem 22 kawałek dalej do przystanku Pohořelec.

My z uwagi na to, że zaliczyliśmy wcześniej pierwsze trzy opcje, wybraliśmy czwartą. Pohořelec to również miejsce wysiadki dla tych, którzy chcą pospacerować po Petřinskich sadach w tym udać się na wieżę widokową.

Ruszamy więc na Hradczany, a po drodze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy do Hradczan a tam akurat dokonuje się zmiana warty, znaczy się mamy południe.
Zapraszam na film.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Krótki zimowy spacer po Pradze - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone