Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk z wypadem na Rab, Pag i do Rovinij :-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Krk z wypadem na Rab, Pag i do Rovinij :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 21:44

Ahoj,

naszą pierwszą ad-hoc przygodę z Chorwacją zacząłem przypadkiem. Ze względu na pracę, nie byłem pewien urlopu (terminu) - dopiero w połowie czerwca można coś ustalić. Wieczór spędzony na czytaniu przewodnika i potem przekopywanie Booking.com. Którkie wahanie, gdzie - i wybór padł na Krk. Po mocno średniej pogodzie nad jeziorem Garda w 2014... oczekiwaliśmy słońca, słońca i jeszcze raz, słońca. I tak oto dwa ostatnie tygodnie lipca, wygrzewaliśmy się na wyspie.
a
Oprócz posiedzenia i nic nie robienia, w planach zawsze upchniemy zwiedzanie. Oprócz Krk, był jeszcze Rovinj, Rab i Pag. Żeby było śmieszniej, to w drodze powrotnej nie mogliśmy się oprzeć i nadrzucić drogi i wpaść na lody do Triestu ;) Rozrzut spory - Lublana, Krk, Rab, Pag, Rovinj i Triest (chociaż w tym ostatnimm, byliśmy chyba trzy razy...).

Jak tak czytałem forum, to miałem mieszane uczucia - głównie pod kątem zatłoczonej plaży. Nic takiego na szczęście się nie stało (owszem - przy kempingu Jezevac były tłumy ale przy marinie na kamienistej plaży - nie). Zeszłe wakacje "obsługiwał" Focus Mk2, wybraliśmy się w drogę z Rybnika - planując jednodniowy postój - tym razem w Lublanie.

Po przerwie w Lublanie, w końcu jest - przejazd przez most na wyspę :)
Obrazek

Jeden ze wschodów słońca nad Krkiem :)
Obrazek

Miasto...
Obrazek

Obrazek

Nie wiem - o Rabie, Pagu i Rovinij napiszę później w tym wątku :)
Ostatnio edytowano 27.01.2017 19:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.02.2016 23:09

Ahoj :wink: obserwuję :lol:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 23:09

I ja zasiadam do czytania...
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 21.02.2016 23:20

Jestem i ja ...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 21.02.2016 23:27

Dziś oglądałam stare odcinki Makłowicza, m.in. z Krk, więc chętnie zobaczę go Twoimi oczami :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 10:03

Co do Makłowicza - tak, kiedyś przypadkiem przed wyjazdem, wyguglałem na YT jeden z jego programów, gdzie właśnie był w Krku :) Jak na ironię, więcej zdjęć natrzaskałem np. w Rovinj czy Rab jak w Krku ;) Samo stare miasto można przejść wzdłuż i wszerz w jakieś może 1.5h, maks 2 - zakładając, że wszędzie jest pod górkę a w gąszczu wąziutkich uliczek, można się zakręcić :)

To ślepy zaułek, podwórko a może wąska uliczka...?
Obrazek

Przejście przez katedrę WNMP
Obrazek

Koty - wszędzie koty. Niby bezpańskie ale mają jakichś właścicieli. Niektóre trochę zaniedbane albo chore, spora część lgnie do ludzi. Jeden pan chciał nam wcisnąć młode kocięta, ale w domu jeden kot nam wystarczy ;)
Obrazek
Obrazek

O ile starówka jest tłoczna i ciasna, tak dosłownie parę kroków dalej - pusto...
Obrazek

Zbliżamy się do "deptaka" - już widać te tłumy ;)
Obrazek

Trzeba czekać, aż zrobi sie pusto ;)
Obrazek

Obrazek

Plac obok szkoły i kościoła - pusto, ale z najsilniejszym signałem miejskiego wi-fi :D W mieście jest darmowy internet (starówka) ale sygnał jest albo słaby albo przeciążony. Są miejsca, gdzie działa bardzo dobrze ale IMHO mogliby zainwestować w porządne repeatery ;)
Obrazek

Panda 4x4 - jeździłem kiedyś taką, ba - niewiele brakło a odkupiłbym od kolegi taką. Co mnie, jako lekko zakręconego pasjonata motoryzacji porwało to to, że tam jest mnóstwo zachowanych starych czterech kółek :)
Obrazek
Obrazek

Stary Kadet. U mnie w okolicy nie ma ani jednego takiego a tu proszszsz... są dwa. Ten pierwszy wyglądał jak po kapitalce, drugi styrany ale praktycznie zero rdzy :)
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 10:15

Plaże w Krku - co to ich niby nie ma. Wczoraj odkopałem mapkę zwiniętą z pensjonatu - plaż jest aż pięć, wszystkie Blue Flag. My z lenistwa najczęściej przebywaliśmy na plaży Porporela (Niebieska Flaga - czysto, bezpiecznie, jakieś zaplecze do umycia się i przebrania, jedzenie też się znajdzie).
Obrazek

Mientki jestem to po plaży i do wody w meduzach na szłapach :P
Obrazek

Jeszcze wrócę do tego zdjęcia - idąc tam w lewo, tam są jeszcze dwie plaże, betonowo-kamieniste. Podobno całkiem przyjemne.
Obrazek
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 22.02.2016 11:06

Witam, również poczytam i pooglądam. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 15:30

Pewnego wieczoru... orkiestra na luzie i covery ;)





Mam nadzieję, że jakość jest OK, bo YT coś mi chyba pozmieniało...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 16:29

Miasto Krk na Krk jest bardzo sympatyczne :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.02.2016 16:36

To i ja popaczę i poczytam :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2016 17:07

Wyspa Krk i miasto o tej samej nazwie to faktycznie kiepski pomysł na bazę wypadową gdziekolwiek (zwłaszcza, gdy trzeba płacić za wjazd na wyspę). Ale my, cóż... ze znajomymi z Żor (dla niewtajemniczonych - miasto położone od Rybnika cca 15 km w linii prostej od Rybnika) zamiast spotkać się u siebie, to... ty, badej - Agata z familią są "niedaleko", w Lanternie - może ich odwiedizmy? No i w ten sposób pojechalismy z Krku do Rovinj...

Co do jedzenia w Krku - po nieudanej pizzy w Kantunie, rybach w konobie Gec i Galija (ciuuu - ta druga, to następna pizzeria z żarciem lokalnym i międzynarodowym... czyli jak jest wszystko to nie ma nic ale człowiek głodny zje wszystko) i ich "autochthonous" potrawach myślałem, że nic się tu nie da zjeść albo źle trafiam albo ja jestem wybredny. :roll: No i kiedyś "z d..." wleźlismy do Veja's, przy rondzie. Podobno stare irlandzkie powiedzenie mówi, że im knajpa fajniejsza z zewnątrz, tym gorzej w środku. No cóż. Bałem się cen i tego, że jedzenie będzie w małych porcjach. Ale co tam - jest się na wakacjach. No, i się pozytywnie zaskoczyłem - jedzenie bardzo dobre, przystępne ceny a ekipa robi co może, aby gościom było dobrze. Mają też hotel ale ten już ma ceny na poziomie ;)

Zakupy śniadaniowe - obok marketu vis a vis dworca autobusowego, jest mała piekarnia czynna dość długo i od wczesnych godizn rannych - Ilirija. W pasażu, gdzie jest supermarket, jest mały warzywniak - z pomidorami, co smakują jak pomidor a nie papier z wodą.

Jedzenie przy plaży Porporela - raczej odradzam to, co sprzedają w tej knajpie na rogu. Lepiej podreptać do marketu przy kampingu Ježevac.

Szukam dalej zdjęć z Krku... ;)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 22.02.2016 22:37

Jestem i ja :)
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.02.2016 23:01

Witam sąsiada :)
Chętnie poczytam co tam jeszcze napiszesz.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 22.02.2016 23:15

Świetnie się zapowiada, sam też jestem fanem takich miszmaszów :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Krk z wypadem na Rab, Pag i do Rovinij :-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone