Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk z wypadem na Rab, Pag i do Rovinij :-)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 10:15

No dobra, auto zatankowane, kasa jest, jedziemy. Kierunek - Rovinj. Auto zostawiamy na parkingu Končeta (5 kn za godzinę zdaje się). No, to długa na stare miasto.

Najczęsciej fotografowane miejsca, zaraz po przyjściu do miasta ;)
Obrazek
Obrazek

Widok jak wszędzie. Moją wciągnęło - niewiele brakowało a dałaby sobie to wcisnąć. Ja mówię "później" - chcesz to nosić? :D
Obrazek

Pierwsze, co się rzuca w oczy - to jakby tutaj jest więcej ludzi. Jest ciasno ale urokliwie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kawałek wcześniej, tam za rogiem "pogoniłem" namolnego gościa wycinającego podobizny. Osobiście nie cierpię, jak się mnie wręcz za rękę łapie, bo ktoś "chce pokazać mi coś ciekawego" po czym mówi "5 EUR" - uprzedzając: nie czekałem, aż skończy robić to, co zaczął, dałem mu jasno do zrozumienia, że nie lubię takich "pamiątek", grzecznie podziękowałem raz, drugi, trzeci a ten dalej... :roll: No cóż - widział, jak wychodzimy ze sklepiku z tonami słodyczy... :roll:
Obrazek

Po Piranie dwa lata wcześniej, takie widoki się nam podobają:
Obrazek

Bazylika św. Eufemii - tłumy, tłumy, tłumy. Kolejka chętnych do wejścia na wieżę - również duża. Odpuściliśmy sobie wchodzenie.
Obrazek

Schodzimy... w doł do starego miasta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny znany widok ;)
Obrazek

Ciasno, tłoczno i jakby drożej ;)
Obrazek
Obrazek

Podsumowując: ładne miasto, ma swój urok. Bardziej zatłoczone niż taki Piran czy Koper. Nam się podobało :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 10:30

Fot z drogi za dużo nie mam. Jeden film się znajdzie. Po kimaniu w Lublanie i zwiedzaniu stolicy Słowenii, ruszyliśmy dalej. Chorwacja nam się podoba :) Przebitki z drogi.

Pit stop w Brnie. Stacja benzynowa już za miastem, Unicorn w Modřicach. Kolacja, siku ("aaaaa, tu są pająki wielkie jak moja ręka" - "przesadzasz, nie są takie duże - nie wciągną Cię za obraz").
Obrazek
Obrazek


Guten Morgen, Österreich - śniadanie na postoju Asfinag Herzogberg Nord ;)
Obrazek
Obrazek

Najdroższa wacha, jaką wtedy zatankowałem. Ale kto bogatemu zabroni :twisted:
Obrazek

Mmm, herbatka - chętnie zawsze wpadam do Karyntii i Tyrolu, nie spodziewałem się tkaiej fajnej herbaty na stacji benzynowej ;)
Obrazek

Ostatni pit-stop w Słowenii, przed jednodniowym odpoczynkiem w Lublanie - Ljubelj. Była już Foka dała radę, ale 100 KM pod maską to ciut za mało. Moja do mnie "co ty go tak kręcisz?" - "inaczej się nie da" :P
Obrazek

Następny przystanek - Lublana. Obiad, zwiedzanie, spanie i w drogę. Tak, wiem - trochę dziwne miejsce na dłuższy postój ale tak wyszło, że chcieliśmy w końcu zobaczyć stolicę Słowenii :) Nie będę zarzucać fot z Lublany, přišti stanice - Rab/Pag ;)

Co do wcześniejszych wypraw - chwalić się np. Triestem, Gardą czy Piranem w innym wątku?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.02.2016 15:07

Witam krajana.
W Żorach ci ja niemal co tydzień. Z Wodzisławia miasta pochodzę :)
Czekam na relację z Pag bo na Krk byłem i nic mi nie urwało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 15:27

kaeres napisał(a):Witam krajana.
W Żorach ci ja niemal co tydzień. Z Wodzisławia miasta pochodzę :)
Czekam na relację z Pag bo na Krk byłem i nic mi nie urwało.


Hahahah, my się chyba "znamy" z forum Lancii (występuję tam pod nickiem pääkäyttäjä) :D
My z Krku (miasta, nie wyspy) wrócili i jedziemy tam jeszcze raz :)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 23.02.2016 15:44

Być może kiedyś się wybiorę na KRK więc zostawiam ślad, żeby mi relacja nie uciekła...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 17:09

Rab - stąd mam więcej zdjęć, jak z Pagu (o ile "zwiedzaniem Pagu" można nazwać wysadzeniem nas w Lun i pogonieniem do gaju oliwnego).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rab - bardzo przyjemne miasteczko. Wycieczkę łodzią z Krku - mielismy z przewodnikiem i z obiadem na łodzi. Wyprawa na pół dnia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli chodzi o Rab - heh, ta krótka wizyta zostawiła głód na więcej ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.02.2016 17:35

ostravak napisał(a):Jeżeli chodzi o Rab - heh, ta krótka wizyta zostawiła głód na więcej ;)

Rab trzeba zwiedzać powoli i obowiązkowo nocną starówkę zaliczyć :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 21:36

No to Pag - tu wywieźli nas do Lun. Mało co byo do oglądania... ale myślę, że Pag by mi się spodobał...

Obrazek
Obrazek

If I were a richman... to bym sobie taką miejscówkę kupił... Tovarnele.
Obrazek

W drodze powrotnej na Krk - kąpanie się przy Złotej Plaży.
Obrazek

Wciągamy brzuch i.... obiecujemy wrócić tu na dłużej :D
Obrazek
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 23.02.2016 22:09

Rovinj :hearts:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 00:25

Myślałem, że to moja fotka :D
Obrazek

To moja:
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 09:33

:D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.02.2016 09:48

ostravak napisał(a):No to Pag - tu wywieźli nas do Lun.

I tyle tego Pagu widziałeś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 11:13

anakin napisał(a):
ostravak napisał(a):No to Pag - tu wywieźli nas do Lun.

I tyle tego Pagu widziałeś?


Niestety. Mieliśmy prawie 1.5h - mnie łażenie po gaju oliwnym średnio przypadło do gustu, odpaliłem mapę i wlazłem gdzieś na jakieś wzniesienie. Z niego było widać część wyspy i padło hasło, ze muszę tu wrócić :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.02.2016 11:17

ostravak napisał(a):Niestety. Mieliśmy prawie 1.5h - mnie łażenie po gaju oliwnym średnio przypadło do gustu, odpaliłem mapę i wlazłem gdzieś na jakieś wzniesienie. Z niego było widać część wyspy i padło hasło, ze muszę tu wrócić :D

Nie no półtorej godziny po gaju, to lekka przesada... :lol:
Ale najważniejsze, że chcesz wrócić... :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 11:31

anakin napisał(a):Nie no półtorej godziny po gaju, to lekka przesada... :lol:
Ale najważniejsze, że chcesz wrócić... :mrgreen:


To łażenie po gaju to była zabawa "znajdź miejsce" - tłocznię oliwy, bla bla bla. Zdjęcie pod najstarszym drzewkiem oliwnym - obmacane przez wszystkich, dałem se spokój ;)

Właśnie dlatego nie cierpię nawet krótkich wycieczek organizowanych... :roll: Mając 1.5h, polazłem tu, spojrzałem z góry na okolice i powiedziałem "wracam!" ;)

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Krk z wypadem na Rab, Pag i do Rovinij :-) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone