Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.12.2010 23:26

No to ... sve zajedno :D ...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.12.2010 20:12

mkm napisał(a):No to ... sve zajedno :D ...


Ja najbardziej :!:
W koću i tak nasz wszystkich kiedyś czeka............rosa :cry:

:papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 11.12.2010 22:55

anakin napisał(a):W koću i tak nasz wszystkich kiedyś czeka............rosa :cry:

:papa:


..... niektórych z nas czeka jednak ... gorąca rosa :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.12.2010 12:46

W oczekiwaniu na ciąg dalszy relacji

THOMPSON - KRALJ -HRObrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.12.2010 21:47

No to jeszcze raz ... Svi zajedno ( za Kralja ) :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.12.2010 21:55

A dla równowagi :

Diva Grabovceva :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.12.2010 22:03

W takim razie :
LAKU NOC :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.12.2010 22:18

I wzajemnie.
Wszak jutro...

dan dolazi :wink:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 13.12.2010 10:42

Gdzie jest gospodarz ? ( tego tematu )
Ostatnio widziany 9.12.2010
A tak ciekawie się zaczęło.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.12.2010 10:43

anakin napisał(a):Wszak jutro...

dan dolazi :wink:


Tamo gdje su moji korijeni :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.12.2010 10:56

Darkos napisał(a):Gdzie jest gospodarz ? ( tego tematu )
Ostatnio widziany 9.12.2010
A tak ciekawie się zaczęło.


gospodarz buduje napięcie :)
(chyba)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 13.12.2010 21:13

Dzięki za komentarze i przesłane linki, przyjemnie posłuchać i pooglądać. Buduję napięcie? E tam. Brak czasu. Postaram się zaraz coś wrzucić. Tym razem będzie rzeczowo i konkretnie - uraziliście mnie tym Harlequinem ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.12.2010 21:18

Tak też czułam, albo napięcie , albo o tego Harlequina chodziło ...
Widzicie, coście narobili? A tak się fajnie czytało....
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 14.12.2010 00:47

No to jesteśmy. Peljesac. Cel - jak pisałem wyżej - ostatecznie wybrany, choć niezbyt jeszcze konkretnie. W Stonie tuż obok drogi jakiś festyn, na rożnach tańczą (taniec śmierci :)) jakieś hmm... ssaki. Niewiele więcej można rozpoznać, brak skóry oraz ewentualnego poroża skutecznie uniemożliwia określenie gatunku ociekających tłuszczem stworzeń. Postanawiamy zawrzeć z nimi bliższą znajomość, ale jeszcze nie teraz, najpierw trzeba znaleźć kwaterę. Opaska murów wokół Stonu robi wrażenie, postanawiamy tu wrócić, ale o tym później.

6.1.jpg

Ni pies, ni wydra

Droga? No cóż, myślałem, że będzie gorzej. Wystarczająco szeroka, pozbawiona dziur szosa biegnie początkowo niezbyt spektakularną częścią półwyspu - raczej tu płasko, a położona przy Kanale Neretwiańskim miejscowość Drace wydaje się niezbyt ciekawa. Na szczęście z każdym przejechanym kilometrem robi się coraz lepiej. Za Drace trasa skręca o 90 stopni i przecina półwysep, by po chwili ukazać nieco zmęczonym podróżnym drugą jego stronę. Bezkresne morze! Widać wprawdzie Mljet i odległe Lastovo, ale pomiędzy nimi naprawdę spory kawał nieograniczonego niczym morskiego horyzontu. Jest coś dziwnie tajemniczego i kuszącego w tej prozaicznej przecież czynności, jaką jest gapienie się w rozległe morskie przestworza. Może zew podróży, może jakieś atawistyczne przeczucie, że oto dotarliśmy do końca świata i dalej nic nie ma? Jakieś trudne do określenia wrażenie małości człowieka wobec potęgi przyrody czy świata, jakiego doświadczyć można w wysokich górach, na otwartym morzu czy na pustyni? A może to po prostu odbierający mowę zachwyt urodą świata? No nic, smakujemy przez chwilę ten cudny krajobraz i - by poszukać kwatery - postanawiamy zjechać do widocznego kilkaset metrów niżej Trstenika. Ciekawa, kręta droga sprowadza nas do tej niewielkiej miejscowości, jednak po krótkim rekonesansie stwierdzamy jednomyślnie, że owszem, ładnie tutaj, ale to chyba nie to...

6.2.jpg

Po lewej wyspa Mljet

Wracamy na główną drogę i jedziemy dalej. Kurna, trzeba by coś w końcu znaleźć - podpowiada zmęczenie podróżą i lęk przed tym, że czekająca w lodówce swojska zacznie wkrótce gadać. Po kilkunastu kilometrach, które mijają na gorączkowym ustalaniu miejsca naszego wakacyjnego przeznaczenia, droga rozgałęzia się. Trpanj czy Orebic? To już ostatni dylemat. Dlaczego trudny? Bo w żadnym z tych miasteczek nie byłem, a w obu chciałbym być. Sporo czytałem o obu miejscowościach na forum, kiedy śledziłem relacje tych, którzy przede mną te miejsca rozdziewiczyli, trochę przydatnych informacji wydrukowałem. No dobra, raz kozie (dalmatyńskiej, pieczonej na rożnie) śmierć. Decyduje bliskość Korculi. Piękną, spektakularnie poprowadzoną, przyklejoną do gór szosą zjeżdżamy do Orebica.

6.3.jpg

Pierwsze wrażenie? Jest obiecująco. Mieścinka portowa, która stanowi chyba kompromis pomiędzy gwarem najmodniejszych kurortów a błogą ciszą ukrytych gdzieś w zatokach wiosek. Poza tym jak na dłoni widoczna starówka Korculi, częste połączenia promowe z nią, no i Sv. Ilija - szczyt, w którego cieniu osiedlali się dawniej kapitanowie, uznawszy, że już pora zakończyć adriatyckie szlajanie i wrócić do Itaki. Spotkałem gdzieś na forum opinię, że Orebic jest jak Krupówki. Oj, niezbyt trafione porównanie. Chyba że chodzi o Krupówki poza sezonem i Orebic w jego szczycie.

6.4.jpg

Sveti Ilija (961m n.p.m.)

6.5.jpg

Gdzieś przy promenadzie

6.6.jpg

Samochody w kolejce na prom do Domince, koło Korculi

Zostawiamy auto na jakimś małym parkingu przy głównej drodze i ruszamy na poszukiwanie kwatery. Żar lejący się z nieba jest sprzymierzeńcem właścicieli apartmanów, chciałoby się już, bez względu na koszty, zostawić rzeczy i ruszyć na plażę.
Ostatnio edytowano 03.09.2014 22:50 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.12.2010 01:17

Krzychooo napisał(a):
Obrazek
Ni pies, ni wydra



No i po Harlequinie! :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Bałkańska pętla - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone