Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORSYKA - porady, opinie, kempingi

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 01.03.2006 09:23

Dzięki !!! Palc Wolności jest oddalony o 300m od miejsca mojej pracy, tak więc zajrzę tam jutro :)

I znalazłam w Empiku przewodnik :) - z Lonly Planet, tak więc spokojnie sobie go obejrzę !
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.03.2006 20:01

Fakt. W sklepie są i mapy i przewodnik. Cena przewodnika jest znaczna jak na jego objętość i na to co jest w srodku (zerknęłam pobierznie ale wydaje mi się, że nie jest to zbyt szczegółowa pozycja). Cena 84 złote, mapy jakieś 22 złote.

A wybiera się ktoś w tym roku na Korsykę?Prócz mnie :D

Aha. Maćku czy możesz powiedzieć coś na temat tego kempingu ? http://www.camping-sole-e-vista.com/index_en.htm (może byłes, widziałeś, przejeżdżałeś?) lub o tym http://www.camping-oliviers-porto.com/environ.htm
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 20.03.2006 17:55

Cena tego przewodnika rzeczywiście przeginka :? Może w sieci będzie taniej :?:
Co do tego campu- nie widziałem go na własne oczy ale znająć połozenie Porto nie ma możliwosci by był nad samym morzem. Porto leży w takim głębokim fiordzie i wąwozie - nad zatokę prowadzi jedyna droga, nie przypominam sobie w jej okolicach żadego kempingu. Tzn. nie widziałem żadnego bo jakieś znaki kierunkowe były ale chyba właśne wgłąb lądu.
Pozdravki
PS. Na Korsykę sie nie wybieram ale splotem dziwnych acz miłych zbiegów okoliczności 17 czerwca zawitamy na Sycylię:hearts:. Od tygodnia siedzę i "ryję" internet :wink: . Niestety dobrego forum o Italii też nie ma :(
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.03.2006 20:31

Maciej napisał(a):Cena tego przewodnika rzeczywiście przeginka :? Może w sieci będzie taniej :?:
Co do tego campu- nie widziałem go na własne oczy ale znająć połozenie Porto nie ma możliwosci by był nad samym morzem. Porto leży w takim głębokim fiordzie i wąwozie - nad zatokę prowadzi jedyna droga, nie przypominam sobie w jej okolicach żadego kempingu. Tzn. nie widziałem żadnego bo jakieś znaki kierunkowe były ale chyba właśne wgłąb lądu.
Pozdravki
PS. Na Korsykę sie nie wybieram ale splotem dziwnych acz miłych zbiegów okoliczności 17 czerwca zawitamy na Sycylię:hearts:. Od tygodnia siedzę i "ryję" internet :wink: . Niestety dobrego forum o Italii też nie ma :(

bo trzeba zapytać o konkrety , a nie o nic :wink:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.04.2006 20:52

Hmmm, a ja znowu swoje Maćku ( mam nadzieję, że moje natręctwo zostanie mi wybaczone :wink: )
Chciałam zapytać o ten kemping: http://www.rondinara.fr/gb/campinggb.htm pytanie jest standartowe... czy może widziałeś ten kemping? Wydaje się ciekawy: blisko do Bonifacio, w spokojnym miejscu nad piękną zatoką. Planuję podzielić wjazd na dwie części i typuję kempingi w rejonie Bonifacio i na północy (naprawdopodobniej w rejonie Calvi... może tu: http://www.campinglebodri.com/visiteen.htm ).
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 07.04.2006 12:29

:lol: :lol: :lol:
Dociekliwa kobita z Ciebie wszystko rozpracowane :twisted:
Co do meritum- o campie przy Bonifacio nic nie wiem poza tym że dobrze kombinujesz :wink: W zatoczkach między Bonifacio a Porto Vechio jest sporo campów - nawet jeśli ten o ktory pytasz będzie mial jakieś minusy to będziesz miała wybór w innych. Tam jest idealne wybrzeże dla campów.
Co do kempingu na północy(jednak blizej Ille Rousse niż Calvi) to powiem tak-wiem o który chodzi na pewno bylem na nim na rekonesansie ale za diabla nie pamiętam dlaczego wybraliśmy jednak ten w Algajola.
Mimo że było dość późno obejrzeliśmy wszystkie campy od Calvi po Ille Rousse. W Calvi na pewno są bezniadziejne-blisko drogi, marketów - halaśliwe i moim zdaniem nieciekawe. Ten o ktory pytasz na pewno jest dość rozgległy - tak nieco w dół od drogi- z tego co pamiętam mielismy dylemat między nim a tym w Algajola. Wybór padł taki a nie inny ale nie pamietam motywów. Może po prostu na tym w Ille Rousse nie było wolnych ciekawych miejsc? Nie wiem - są na tyle blisko że obejrzysz i wybierzesz ten, ktory Tobie będzie bardziej pasował :)
Sam zamysł bardzo dobry-też chcieliśmy mieć bazę przy Bonifacio ale koszmarne upały, brak klimy i droga przez Porto tak nas wykończyły ze wybraliśmy Propriano. W Bonifacio i okolicach jedynie wycieczkowaliśmy
pozdravki
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 12.04.2006 09:23

Dzięki. :D
Niestety ostatnio "padł" mi komputer i wszystkie zapisane strony (a w szczególności kempingi) są już historią 8) ehhhh
Muszę odtworzyć moje zbiory :x
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.05.2006 16:59

Znacie może link do strony gdzie można bez udziału biura podrózy (agenta) zakupić bilety ( albo przynajmniej sprawdzic ceny)... byłam na tej stronie wielokrotnie ale jakoś nie potrafię tam wrócic :evil:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.05.2006 17:44

Maćku :) ... znów mam kilka pytań ...
Postanowiłam skorzystac z rady i plan jest następujący... Calvi i I'lle Rousse (kemping gdzieś koło tej drugiej miejscowości tak jak piszesz) a potem drogą przez Corte na południe do Bonifacio. Troszkę mi szkoda, że nie da się ugryźć przy okazji też części zachodniej i drogi o której piszesz. A może uważasz, że warto "odpuścić " sobie drogę przez Corte i jechać nad wybrzeżem ???
Boję się, że powrót na prom nie będzie sprzyjac wojażom przez wyspę i pognamy wschodnią stroną by zdążyć...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.05.2006 21:03

Maciej napisał(a):Ceny włoskich autostrad można znaleźć w internecie http://www.autostrade.it/en/index.html . Możesz wyliczyć cenę dla calego odcinka ktorym pojedziesz.


Nie mogę się odnaleźć na tej stronie ... możesz mi pomóc... wskazać jak mam się "dogrzebać" do miejsca gdzie podają odcinki i ceny???
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 07.05.2006 13:35

Strona Corsica Ferries gdzie możesz sprawdzić ceny biletów i je kupić on line to: http://www.corsicaferries.com/Pcorsica.srv

Podział wakacji na Korsyce bardzo dobry ale ja bym nie odpuszczal zachodniego wybrzeża, widoki są grzechu warte-jeśli nie pojedziecie w taki koszmarny upal jak my lub macie klimę w aucie to spokojnie dacie radę. Corte jest warte odwiedzenia ale w zestawie albo zachodnie wybrzeże albo Corte wybieram to pierwsze ;)

Co do strony autostradowej to coś tam namieszali też nie mogę znaleźć kosztów-są tylko odległości. Ale nic straconego na viamichelin.com wszystko znajdziesz tu przykladowa trasa jaką my jechaliśmy od strony Innsbrucka:
trasa1

a tu jak będziecie jechali od strony Klagenfurtu i Villach:
trasa2

Koszt autostrad to oczywiście tools, w opcjach ustawiasz sobie spalanie i rodzaj paliwa Twojego auta oraz cenę benzyny i otrzymujesz potem koszt calkowity.
Kwoty podawane przez Michelina są prawdziwe-pamiętam my prawie 3 latat temu płaciliśmy coś około 22 euro, teraz jest 24,40 czyli o tyle pewnie podnieśli.
pozdraVki
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.05.2006 19:05

Dzięki.
Strona viamichelin jest naprawdę bardzo pomocna. Też zauważyłam tam opłaty ale wolałam zapytać o tą włoska stronę, bo mogłam poprostu cos przeoczyć :)

... modyfikują plan w takim razie -> jako element obowiązkowy dodaję zachodnie wybrzeże.

Zastanawiam się również ile czasowo zajmie mi np. powrót na prom z Bonifacio. Wschodnim wybrzeżem to jakieś 170km ale nie wiem jak w rzeczywistości wygląda tam droga i ile należy mieć czasu w zapasie.

Ahhh... planujemy w drodze na Korsykę zatrzymać się w Wenecji. Byłeś może?
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 07.05.2006 19:37

Odcinek Bonifacio-Bastia jest do zrobienia w 2 godz, zależy od pory dnia-w korku możecie utknąć jedynie na wjeździe do Bastii (mnóstwo marketów od pd strony i co kawałek upierdliwe ronda). Wschodnie wybrzeże jest b.płaskie, jazda bez zakrętasów. Port w Bastii jest mały wystarczy być pewnie z 3 kwadranse przed odpłynięciem, wyjechałbym dla bezpieczeństwa 3,5 godz przed rejsem max. 4. Inna sprawa że warto po Bastii też sie poszwędać byle nie wieczorem.
W Wenecji niestety nie byłem przejeżdżałem jedynie autostradą obok, więc tu nie pomogę :? .
PozdraVki
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.05.2006 22:18

Ok :D odnotowałam.
Apropo stwierdzenia "byle nie wieczorem" jak z bezpieczeństwem na Korsyce ? Np. w Chorwacji ja czuję się doskonale ( nie wiem jak jest naprawdę) - poczucie bezpieczeństwa dla turystów wypracowli sobie doskonale. :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 08.05.2006 06:29

Z bezpieczeństwem generalnie nie ma problemów, zwłaszcza w miejscowościach typowo turystycznych typu Calvi, Bonifacio czy St. Florant.
Jedynie Bastia jest dosyć specyficzna (dużo emigrantów). Moze to krzywdzące to miasto odczucia ale wieczorny spacer po starówce gdy tylko skręciło się z turystycznych szlaków nie należał do przyjemności (spore grupy poszukujących wrażeń wyrostków).
Tak czy inaczej nic złego nas tam nie spotkało a w mniejszych miejscowosciach a nawet w Ajaccio (większe od Bastii ale zamożniejsze) czułem się jak w Chorwacji czyli bardzo bezpiecznie. Bardzo fajna atmosfera panuje tez na tamtejszych campach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
KORSYKA - porady, opinie, kempingi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone