Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 29.08.2019 07:34

Jak wracałem 17go sierpnia objazdem przez Ormoż i Bad Radkersburg to na granicy AT/SLO w Bad Radkersburgu stał żołnierz i spoglądał tylko przez szybę i machał ręką żeby jechać dalej, więc może kogoś poszukują na granicach czy coś. Tydzień wcześniej na tym samym przejściu było to samo. Dodam tylko że w obu przypadkach żołnierz stał tylko przy jezdni wjazdowej do Austrii więc może sprawdzają czy ktoś podejrzany do nich nie wjeżdża. Chociaż w sumie przy granicy z Czechami żadnych żołnierzy nie widziałem. W Bad Radkersburgu nie powodowało to spowolnień bo na tym przejściu jest mały ruch ale być może na przejściu autostradowym powoduje to korki.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 29.08.2019 08:12

23.08 na przejściu Trate/Mureck bylem kontrolowany z otwieraniem bagażnika - co zdarzyło mi się pierwszy raz. Mimo, że 12.08 przekraczałem granice w Spiefield kilkakrotnie szukając budki z winietami i nikt sie nawet nie zainteresował.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 30.08.2019 05:08

KKM napisał(a):
paulr napisał(a):Austriacy maja jakas kontrole ze czesto na autostradzie korek do granicy? Jak jechalem 24 to kilka km. Wczesniej tez nie raz na google widzialem tam na czerwono
Podbijam pytanie. Jaka jest przyczyna tych korków na granicy AT/SLO w stronę Polski? W tym roku planuję jechać autostardą przez SLO, ale te korki trochę mnie zniechęcają :?
Te kontrolę spowodowane są uszczelnieniem granicy. Austria twierdzi, że granice państw ościennych np. SLO, Hr nie są wystarczająco szczelne, i ze strachu przed uchodzcami z Afryki robią kontrolę na granicach.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 30.08.2019 09:35

Jest to standardowa już kontrola, niemal od roku.
Jechałem trzykrotnie i za każdym razem była, na szczęście za każdym razem machali "jechać dalej" bez kontroli
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 30.08.2019 18:39

Drage - Ołomuc 11h całość.
Wyjazd 7.30
Bez większych utrudnień. W radio potem mówili że był wypadek Posedarje Zadar i był zamknięty pas autostrady chyba w stronę Zagrzebia. Trochę wiało tam gdzie zawsze. Na Lucko trzeci do płatności kartą a do gotówki było ze 30 samochodów na każdym z pasów.
Objazd z Durmanec przez Cvetlin potem L-M-P i trochę korka w Wiedniu bo piątek po południu i trochę na mostku w Mikulov.
Droga spoko generalnie
Jutro ta gorsza część do Wawy...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.08.2019 21:03

Jak kontrola austriakow ma sie do szengem?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 30.08.2019 21:52

paulr napisał(a):Jak kontrola austriakow ma sie do szengem?

Tak samo jak kontrolę Niemców na granicy z Austrią. Chcemy to możemy.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 31.08.2019 18:06

Dzisiaj ZERO utrudnień i stania poza zwężkami - trasa Ołomouc (wyjazd ok 8 rano) - Warszawa
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 31.08.2019 18:44

Dzisiaj z Borka (wyjad 3) do Żor (przyjad 19) jedyne stanie przed mostkiem w Mikulovie. Nawet w Lucko nie bylo kolejek (o dziwo nawet jak widziałem gotówkowe to po kilka samochodów). Miałem nocować po drodze, a udało się dociagnąć do PL.
Objechalem tylko granice Cro/Slo i Slo/Au bo na googlach pokazywało dość długie czekanie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3140
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.10.2019 15:33

Wygląda na to, że w przyszłym roku jest duża szansa na brak korków na przejściach granicznych UE z Chorwacją :mrgreen:

Chorwacja gotowa na strefę Schengen. Decyzja należy do państw UE.

Komisja Europejska oceniła we wtorek, że Chorwacja spełniła kryteria, by przystąpić do strefy Schengen. Ostateczna decyzja należy do państw UE, które muszą być w tej sprawie jednomyślne.
"Chorwacja podjęła niezbędne środki, aby zapewnić warunki do pełnego stosowania zasad i standardów Schengen" - podkreśliła we wtorek KE po posiedzeniu unijnych komisarzy.

Układ z Schengen z 1985 roku zniósł kontrole na granicach wewnętrznych państw europejskich, które zdecydowały się do niego przystąpić. Strefę Schengen tworzy obecnie 26 krajów - 22 państwa UE oraz Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Liechtenstein.


20180223PHT98530_original.jpg


Źródło: pap 22.10.2019
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.10.2019 08:06

O, proszę! Czekamy, choć nie ukrywam, że osobiście nie zależy mi na tym tak bardzo - i tak nie jeżdżę przez Macelj.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.10.2019 08:50

To dobra wiadomość.
Jak sobie przypomnę 1,5h stania na granicy Serbia/Węgry w ostatnie wakacje to chyba jasne, że Strefa Schengen jest zbawieniem głównie dla turystów.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 23.10.2019 13:17

Raczej szybko do Schengen Chorwacja nie wejdzie ponieważ muszą się zgodzić wszystkie kraje .
A krajem który zapewne będzie blokował Chorwację będzie Słowenia , powód do dzisiaj nie rozwiązany spór graniczny .
Dzisiaj daje to Słowenii kolejną kartę przetargową aby spór zakończyć. Co prawda Słowenia zgodziła się na przystąpienie do EU Chorwacji ale warunkiem było rozstrzygnięcie sporu przez sąd arbitrażowy , wyrok zapadł 29 czerwca 2017.
Chorwacja odmówiła wykonania wyroku .
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 23.10.2019 19:41

stachan napisał(a):Wygląda na to, że w przyszłym roku jest duża szansa na brak korków na przejściach granicznych UE z Chorwacją (...)


korki przeniosą się na bramki na autostradzie....
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.10.2019 06:41

bonovox75 napisał(a):
stachan napisał(a):Wygląda na to, że w przyszłym roku jest duża szansa na brak korków na przejściach granicznych UE z Chorwacją (...)

korki przeniosą się na bramki na autostradzie....

Takich korków na bramkach jak w tym roku to jeszcze nie widziałem w Chorwacji a byłem w niej już 8 razy. Chorwacja powinna wprowadzić winiety. Korki na chorwackich bramkach odstraszają tylko turystów. To same straty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 673
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone