Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.11.2019 10:38

piotrulex napisał(a):
endryu napisał(a):Alternatywa na zakorkowane punkty poboru opłat... :?:
https://gazetawroclawska.pl/nowy-system-oplat-na-a4-duze-zmiany-znikna-korki/ar/c4-14537067


"Taki system poboru od czerwca 2019 roku jest zainstalowany na odcinku autostrady A1 między Toruniem a Gdańskiem"

i nic to nie daje

Bramka jest fatalnie oznakowana, co kilka aut trafi się mistrz, który bez aplikacji podjedzie do "kasy" a później wszyscy muszą się wycofać, zbyt mały odcinek przed kasami gdzie można swobodnie podjechać. Skoro korek do kasy ma z 2km a szeroko się robi na 200m przed kasami to ile to ułatwi tym z aplikacją?

Osobne kasy (tylko karta) rozdzielone barierką na 1-2km przed bramkami koło Zagrzebia nie wzięły się bez powodu ...


A1 Toruń-Gdańsk

Ostatnio nad bramkami zostały zamontowane spore tablice świetlne. No i teraz na tak oznaczonej bramce nie można już pobrać automatycznie biletu, co wcześniej było możliwe. Gdyby nie było to możliwe od początku to OK, taka zmiana w trakcie służy oczywiście dobremu, a le w fazie początkowej, jak zauważyłem, powoduje kolejne utrudnienia
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.11.2019 08:58

Tablice świetlne nad bramkami A1 do płatności aplikacją to stanowczo za mało. Wczoraj jechałem w obie strony więc 4 razy przejeżdżałem bramki. 1 było normalnie, 1 wycofywało jedno auto na spokojnie, 2 razy wycofywały całe rzędy samochodów co już nie jest proste i bezpieczne jak po bokach kolejki do zwykłych bramek. Bez wyraźnego, poziomego wymalowania pasu dojazdowego rewelacji nie będzie :(
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.11.2019 11:22

piotrulex napisał(a):Bez wyraźnego, poziomego wymalowania pasu dojazdowego rewelacji nie będzie :(


Na A4 wymalowanie pasa też nie pomaga, zawsze się znajdzie ananas, który podjedzie pod szlaban, a potem ręce do bozi... Póki co w budce siedzi pracownik i kasuje opłatę.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2019 11:27

piotrulex napisał(a):A1 Toruń-Gdańsk

Ostatnio nad bramkami zostały zamontowane spore tablice świetlne. No i teraz na tak oznaczonej bramce nie można już pobrać automatycznie biletu, co wcześniej było możliwe. Gdyby nie było to możliwe od początku to OK, taka zmiana w trakcie służy oczywiście dobremu, a le w fazie początkowej, jak zauważyłem, powoduje kolejne utrudnienia

Jechałem przedwczoraj, i jak się nie mylę, na takiej bramce ticket nie był przekreślony i można było pobrać bilet. Wjazd na A1 - Pelplin.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.11.2019 11:49

Trajgul napisał(a):
piotrulex napisał(a):A1 Toruń-Gdańsk

Ostatnio nad bramkami zostały zamontowane spore tablice świetlne. No i teraz na tak oznaczonej bramce nie można już pobrać automatycznie biletu, co wcześniej było możliwe. Gdyby nie było to możliwe od początku to OK, taka zmiana w trakcie służy oczywiście dobremu, a le w fazie początkowej, jak zauważyłem, powoduje kolejne utrudnienia

Jechałem przedwczoraj, i jak się nie mylę, na takiej bramce ticket nie był przekreślony i można było pobrać bilet. Wjazd na A1 - Pelplin.


Mówię o bramkach na A1 pod Toruniem i Gdańskiem, tych głównych w ciągu A1 a nie na wjazdach w jej trakcie. Na bramkach wjazdowych, gdzie jedna jest zaznaczona świetlną tablicą na samej górze, jeszcze niedawno można było pobrać bilet. Teraz już nie. Płacić, na wyjazdowych nie można. Jak czegoś tu lepiej nie oznaczą to wielkiej poprawy ja nie widzę :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.11.2019 14:55

piotrulex napisał(a):Mówię o bramkach na A1 pod Toruniem i Gdańskiem, tych głównych w ciągu A1 a nie na wjazdach w jej trakcie. Na bramkach wjazdowych, gdzie jedna jest zaznaczona świetlną tablicą na samej górze, jeszcze niedawno można było pobrać bilet. Teraz już nie. Płacić, na wyjazdowych nie można. Jak czegoś tu lepiej nie oznaczą to wielkiej poprawy ja nie widzę :(

Na A4 w bramkach oznaczonych ViaToll lub ViaAuto można pobrać bilet np w przypadku gdy masz za mało pieniędzy na koncie (musi być minimum 20zł). Urządzenie w aucie zapiszczy wtedy dwa razy i musisz pobrać bilet i normalnie zapłacić na bramkach zjazdowych.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2019 14:57

dids76 napisał(a):Na A4 w bramkach oznaczonych ViaToll lub ViaAuto można pobrać bilet np w przypadku gdy masz za mało pieniędzy na koncie (musi być minimum 20zł).

To jest ciekawe. A jak jestem na debecie? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.11.2019 19:12

Trajgul napisał(a):
dids76 napisał(a):Na A4 w bramkach oznaczonych ViaToll lub ViaAuto można pobrać bilet np w przypadku gdy masz za mało pieniędzy na koncie (musi być minimum 20zł).

To jest ciekawe. A jak jestem na debecie? :)

Chodzi oczywiście o konto urządzenia :oczko_usmiech: :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.11.2019 22:07

Ja pisałem poważnie, ciekawi mnie jak jestem pod kreską, a debet mam otwarty, to czy system pobierze opłatę.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.11.2019 06:55

Trajgul napisał(a):Ja pisałem poważnie, ciekawi mnie jak jestem pod kreską, a debet mam otwarty, to czy system pobierze opłatę.

Stan 20 zł dotyczy konta na ViaToll, a nie osobistego.
Masz na ViaToll własne konto przypisane do urządzenia które doładowujesz zwykłym przelewem. Przez neta masz dostęp do swoich płatności , danych itp.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5184
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.12.2019 08:12

W weekend znów Toruń-Gdańsk-Toruń. Wielkich cudów nie było. Zjazd do centrum Torunia na węźle Lubicz w sobotę koło 18. Czynna oczywiście bramka na aplikację. Tu bez cudów, widać że sam system dobrze działa. Ze zwykłych bramek czynna tylko jedna, tylko jedna bramka i spędziłem tam 6 minut. Być może w ten sposób zarząd A1 chce kierowców zachęcić do rejestrowania się w systemie ...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.12.2019 13:12

Nie wiem od kiedy otwarta, ale dzisiaj przejechałem cała S5 z Wrocławia do Poznania. Czyli czas przejazdu z Poznania do granicy sporo się skraca. GM jeszcze jej niema i próbował mnie zniechęcić do jazdy nią :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.12.2019 14:42

Ten odcinek otworzyli 14 grudnia, dziwne że jeszcze w mapach googlowych go nie ma. Za to pojawiła się już obwodnica Częstochowy na A1.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.12.2019 18:03

maxredaktor napisał(a):Ten odcinek otworzyli 14 grudnia, dziwne że jeszcze w mapach googlowych go nie ma. Za to pojawiła się już obwodnica Częstochowy na A1.

Mapy Google "widzą" ten odcinek, tylko nim nie prowadzą :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.12.2019 20:09

Zgadza się, ale do otwarcia pozostało w najlepszym razie jeszcze kilka dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 675
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone