Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.02.2020 15:58

sebu napisał(a):Mówicie że Słowenia jest ok?. Lubiłem tą trasę i kilka razy miałem okazję nią jechać na Cro . Jednak z relacji moich znajomych ,dalej jeżdżących tą trasą słyszałem że w Słoweni się korkuję .
Mieszkam w Kielcach więc mam do wyboru kilka opcji tras . Jednak trasa przez CZ,A,Sł . jest najszybsza .Pod warunkiem że się jedzie .


Wiesz. Ostatnio byli u nas znajomi z dalekiej wsi, pojechali zwiedzać Toruń. Info od nich po powrocie. Masakra jakaś, jeździć nie idzie, potworne korki w tym Toruniu, no kto to słyszał, żeby od nas, przez całe miasto do kolejnej wsi, całe 20km w godzinach szczytu jechać prawie 30 minut

No fakt, masakra jakaś, toć to wychodzi 40km/h przez CAŁY Toruń z jednej wsi na drugą

Nawet nie korciło mnie, aby podać jako przykład, że z bura na Warszawskim Mordorze wyjeżdżam czasami 40 minut. Tak, z miejsca parkingowego pod biurowcem na główną ulice poza strefą biurowców ...

Dla jednego korek, dla innego normalna jazda :)
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 24.02.2020 19:34

Wiem Piotrek że korki są też w Polsce . Choć u mnie na wsi jeszcze się nie korkuje . :) . Ale jeśli tylko mam możliwość ,wybieram drogę omijającą korek .
Pewnie nie ja jeden :)
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 26.02.2020 10:51

https://40ton.net/droga-miedzy-brnem-a- ... h-mostach/
od marca szykują się problemy na trasie Brno Wiedeń
spodziewajmy się utrudnień
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 26.02.2020 11:54

No to trzeba przez Brzecław jeździć
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 26.02.2020 12:16

jackuc napisał(a):No to trzeba przez Brzecław jeździć

albo węgry
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 26.02.2020 12:58

dudzis napisał(a):
jackuc napisał(a):No to trzeba przez Brzecław jeździć

albo węgry


Jeśli już to przez Węgry. To według mnie najlepsza opcja.

Pozdrowienia.;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.02.2020 13:23

sebu napisał(a):Wiem Piotrek że korki są też w Polsce . Choć u mnie na wsi jeszcze się nie korkuje . :) . Ale jeśli tylko mam możliwość ,wybieram drogę omijającą korek .
Pewnie nie ja jeden :)


Ależ ja wiem, że wiesz. Nie wiemy natomiast co to znaczy "korek" dla Twoich znajomych

Bywam w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i innych sporych miastach. Jeździłem po Berlinie, Rzymie czy Londynie

Jakoś nie będę nazywał korkiem 15-20 minut ślimaczej jazdy z górki do granicy HR-SLO, co dla naszych znajomych było wręcz tragedią
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.02.2020 14:08

Dodatkowo, wyczytałem, w którymś z tematów tutejszych, że autostrada A23 przez Wiedeń też latem będzie remontowana. Wychodzi na to, że albo z Brna na Bratysławę i wjazd do Austrii przez Kitsee omijając te dwa remonty (ale dodatkowa winieta słowacka), albo przez Węgry bezpośrednio wjeżdżając do Chorwacji (tym razem bez czeskiej winiety). Czy może macie jeszcze coś innego, by ominąć te dwa newralgiczne miejsca, które są w ciągu drogi do Cro?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.02.2020 14:32

niuniek napisał(a):Dodatkowo, wyczytałem, w którymś z tematów tutejszych, że autostrada A23 przez Wiedeń też latem będzie remontowana. Wychodzi na to, że albo z Brna na Bratysławę i wjazd do Austrii przez Kitsee omijając te dwa remonty (ale dodatkowa winieta słowacka), albo przez Węgry bezpośrednio wjeżdżając do Chorwacji (tym razem bez czeskiej winiety). Czy może macie jeszcze coś innego, by ominąć te dwa newralgiczne miejsca, które są w ciągu drogi do Cro?


Śledź w sezonie ruch. Zaplanuj dogodniejsze dni i godziny przejazdu. Jest remontowana pewnie już z 2 sezony. Jadąc tam nocą było super. Na powrocie raz jechałem ciut przez centrum i prawie na jedno wyszło (po wjechaniu na standardową trasę wyprzedziły nas dość charakterystyczne pojazdy), a raz omijałem chyba S1, A4 i może 14-ka. Też była lipa. Ale stracona jakaś godzina w największych godzinach szczytu to też nie jakiś dramat
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.02.2020 14:47

Dzięki, wyjazd w środku tygodnia, więc raczej spoko.
Sorry za małe OT, ale widzę, że sąsiad (też mógłbym wpisać sobie Toruń - okolice....) i dodatkowo imiennik, stąd też zapytanie, jak Ty ewentualnie będziesz jechał?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.02.2020 15:13

niuniek napisał(a):Dzięki, wyjazd w środku tygodnia, więc raczej spoko.
Sorry za małe OT, ale widzę, że sąsiad (też mógłbym wpisać sobie Toruń - okolice....) i dodatkowo imiennik, stąd też zapytanie, jak Ty ewentualnie będziesz jechał?


Witaj. Będę jechał tak ja mi powie GM po wpisaniu punktu docelowego :). Robię tak od kilku lat i sobie chwalę :)

Zwykle jeździmy na północ cro więc standardowo A1, Czechy, Wiedeń, ostatnio przez Słowenię autostradą do okolic Postojnej i zjazd w dół na wyspę Krk. Wyszło chyba nawet taniej, i szybciej niż bym jechał z Mariboru na Zagrzeb i miał w cro sporo płatnego odcinka

Faktycznie niektórzy piszą, że są z Bydgoszczy pod Toruniem :) Ja tam do CB nic nie mam, coraz piękniejsze miasto, ostatnio wpadamy tam często do tych knajpek krewetkowych :). U nas niestety jeszcze ich nie ma ...
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.02.2020 16:08

piotrulex napisał(a):
Faktycznie niektórzy piszą, że są z Bydgoszczy pod Toruniem :) Ja tam do CB nic nie mam, coraz piękniejsze miasto, ostatnio wpadamy tam często do tych knajpek krewetkowych :). U nas niestety jeszcze ich nie ma ...

No jakby nie patrzeć - rejestracja CTR... :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.02.2020 22:19

piotrulex napisał(a):
sebu napisał(a):Wiem Piotrek że korki są też w Polsce . Choć u mnie na wsi jeszcze się nie korkuje . :) . Ale jeśli tylko mam możliwość ,wybieram drogę omijającą korek .
Pewnie nie ja jeden :)


Ależ ja wiem, że wiesz. Nie wiemy natomiast co to znaczy "korek" dla Twoich znajomych

Bywam w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i innych sporych miastach. Jeździłem po Berlinie, Rzymie czy Londynie

Jakoś nie będę nazywał korkiem 15-20 minut ślimaczej jazdy z górki do granicy HR-SLO, co dla naszych znajomych było wręcz tragedią

dokładnie to co piszesz...nie ważne, że znajomi codziennie nie znają korka...oni po prostu nigdzie nie jeżdżą poza "swoimi" pustymi drogami...
znane są mi osoby które np. do pracy 15 km pokonują w 16-17 minut, ale bywają w Krakowie, Warszawie, czy na Śląsku...
Ostatnio edytowano 27.02.2020 18:54 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.02.2020 09:18

niuniek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Faktycznie niektórzy piszą, że są z Bydgoszczy pod Toruniem :) Ja tam do CB nic nie mam, coraz piękniejsze miasto, ostatnio wpadamy tam często do tych knajpek krewetkowych :). U nas niestety jeszcze ich nie ma ...

No jakby nie patrzeć - rejestracja CTR... :)


Przepraszam, nie masz napisane skąd jesteś więc zerknąłem w Twoje wpisy, tam było kilkukrotnie napisane o Bydgoszczy :)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.02.2020 08:17

Czołem cromaniacy :)
Chciałbym potwierdzić informację o zakończeniu budowy E59 słoweńskiej na odcinku Podlehnik - Gornji Macelj z przejściem w Gruškovje – Macelj. Faktycznie można już dojechać nową drogą ze strony słoweńskiej do samego przejścia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 677
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone