Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 13.08.2019 17:28

Ural napisał(a):
Marsallah napisał(a):
sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?


Sobota, naturalnie.



Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.


Wiec do/z jezdzimy na odwrot... ;)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 14.08.2019 20:18

Raport z trasy z dzisiaj. Wyjazd z Katowic o 06:45. Trasa Bohumin-Brno-Bratysława-Szombately-Letenye stare przejście -Zagrzeb-Licko-Lesce (nocleg tranzytowy ale też pod kątem Plitvickich Jezer). Dojazd o 17:30. Zrobiłem 935 km. Prędkość zgodnie z przepisami. Trasa generalnie bez problemów z wyjątkiem Lucko ale to później. Jechałem starą granicą HUN-CRO w Letenye. GM podawał mi dłuższą trasę aż o 40 min. jadąc przejściem autostradowym w Letenye w sumie obok starego. Komórka mi potem padła i wpakowałen się w Lucko na 50 min. korek od 14:40 do 15:30 ale to pewnie przed długim weekendem. Przez Czechy i Słowację dobra jazda bez korków. Do tego puste drogi przez Węgry-zaskoczenie na plus.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.08.2019 20:53

Dzisiaj odcinek Piotrków Częstochowa masakra tak ok południa. Od Częstochowy nowy odcinek A1 super
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 16.08.2019 09:24

Raport z 15.08
start z za Łodzi 2h, remontowany odcinek piotrków-częstochowa bez najmnieszgo problemu, dalej google w środku częstochowy poprowadziły na nowy odcinek a1, 5.30 orlen chałupki tankowanie, czechy austria płynnie
ogólnie cała droga bez żadnego koreczka,
w Austri przed granicą zjazd ostatnim zjazdem i słowenie landem do term catez, jedynie w mariborze kilka światełek
dotarcie do celu 13.30
Nie opylało się kupować winiety za 15e na jakieś 50km autostrady, a winieta tylko 7dni, na powrót i tak nowa
I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana
Proszę o propozycję przekroczenia granicy
według mnie na Zagrzeb, bo na koper ryzyko dużej kolejki na granicy
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12164
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.08.2019 09:29

"robur"
I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana
Proszę o propozycję przekroczenia granicy
według mnie na Zagrzeb, bo na koper ryzyko dużej kolejki na granicy

Jeśli na Zagrzeb to pamiętaj żeby jechać serwisówką i granicę przekraczac małym przejściem w Breganie - na główne przejście potrzebujesz winiety
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 16.08.2019 09:39

Domyślam się
zawsze jeździliśmy na Dalmację
więc trasa na zwardoń Słowaka, węgry 86, do redić
w redić wbite w googla mursko srediste opcja Unikaj opłat. i na tym przejściu nigdy nie było kolejki, a przeważnie termin około 15.08 więc szczyt sesonu
dzięki za podpowiedź
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2019 16:06

robur napisał(a):...I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana
Proszę o propozycję przekroczenia granicy
według mnie na Zagrzeb, bo na koper ryzyko dużej kolejki na granicy


Buzet-Socerga-Ćmi Kal i dalej nonstop autostrada :

https://www.google.pl/maps/dir/Put+svet ... !3e0?hl=pl
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 16.08.2019 22:08

Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko w stronę PL na gotówkę stania na 15-20 minut. Ja na kartę i bez kolejki pierwsze auto.
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.08.2019 22:31

stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko w stronę PL na gotówkę stania na 15-20 minut. Ja na kartę i bez kolejki pierwsze auto.
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe


Pisałem już nie raz... przez to że ci co jadą na bramki gotówkowe i robi się korek to otwierają więcej bramek, przez co muszą zabrać te wjazdowe i przez to znowu robi się większy korek dla tych co dopiero jadą bo im już nie ma z czego dodać bramek. Więc robi się tak że korek w 2 strony, a bramki dużo szybsze na kartę stoją puste, im więcej osób by tam pojechało tym mniej na gotówkowe i więcej by mogło wjechać, korek w 2 strony był by mniejszy...:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2019 09:57

Dziś od rana było - i gdzieniegdzie jeszcze jest - grubo:
http://www2.hak.hr/rmt/
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.08.2019 00:14

A my dziś grubo prawie trafiliśmy w powrocie na A4 w Gliwicach i pod Wrocławiem. Na szczęście komunikaty radiowe, google i dało się objechać lub zmniejszyć straty :-)
Czechy, Słowacja raczej luz - trochę remontów w Czechach, lecz dość płynnie
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 18.08.2019 01:34

Sobota odcinek nagykanizsa-makarska. Wyjazd o godzinie 8.00 wg google na początku przyjazd 14 z małym ułamkiem. Realnie wyszło 16:20 z czego pół godziny to przerwa. W przeciwną stronę między Szybernikiem a Zadarem masakra.. soboty słabe ale wszystko na spokojnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2019 08:35

Rzadka przyczyna korku, a jednak możliwa: https://www.tvn24.pl/chorwacja-awaryjne ... 957,s.html
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.08.2019 16:33

bigredone napisał(a):Rzadka przyczyna korku, a jednak możliwa: https://www.tvn24.pl/chorwacja-awaryjne ... 957,s.html

Na mapach było widać koreczek :) dobrze że nikomu się nic nie stało poważnego.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.08.2019 17:01

stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko...
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe


Na pewno? Ruszyliśmy ok 7 z Graz przez Rogatec i na Lucko ok 10 był luz w stronę wybrzeża. W drugą stronę za Rohem (dla nas) dla wracających był duży korek nie wiem czemu , byly też ograniczenia do 80km/h.
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 670
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone