Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 13.08.2019 17:28

Ural napisał(a):
Marsallah napisał(a):
sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?

Sobota, naturalnie.

Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.

Wiec do/z jezdzimy na odwrot... ;)
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 14.08.2019 20:18

Raport z trasy z dzisiaj. Wyjazd z Katowic o 06:45. Trasa Bohumin-Brno-Bratysława-Szombately-Letenye stare przejście -Zagrzeb-Licko-Lesce (nocleg tranzytowy ale też pod kątem Plitvickich Jezer). Dojazd o 17:30. Zrobiłem 935 km. Prędkość zgodnie z przepisami. Trasa generalnie bez problemów z wyjątkiem Lucko ale to później. Jechałem starą granicą HUN-CRO w Letenye. GM podawał mi dłuższą trasę aż o 40 min. jadąc przejściem autostradowym w Letenye w sumie obok starego. Komórka mi potem padła i wpakowałen się w Lucko na 50 min. korek od 14:40 do 15:30 ale to pewnie przed długim weekendem. Przez Czechy i Słowację dobra jazda bez korków. Do tego puste drogi przez Węgry-zaskoczenie na plus.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 14.08.2019 20:53

Dzisiaj odcinek Piotrków Częstochowa masakra tak ok południa. Od Częstochowy nowy odcinek A1 super
robur
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 16.08.2019 09:24

Raport z 15.08
start z za Łodzi 2h, remontowany odcinek piotrków-częstochowa bez najmnieszgo problemu, dalej google w środku częstochowy poprowadziły na nowy odcinek a1, 5.30 orlen chałupki tankowanie, czechy austria płynnie
ogólnie cała droga bez żadnego koreczka,
w Austri przed granicą zjazd ostatnim zjazdem i słowenie landem do term catez, jedynie w mariborze kilka światełek
dotarcie do celu 13.30
Nie opylało się kupować winiety za 15e na jakieś 50km autostrady, a winieta tylko 7dni, na powrót i tak nowa
I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana
Proszę o propozycję przekroczenia granicy
według mnie na Zagrzeb, bo na koper ryzyko dużej kolejki na granicy
beatabm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatabm » 16.08.2019 09:29

"robur"
I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana

Jeśli na Zagrzeb to pamiętaj żeby jechać serwisówką i granicę przekraczac małym przejściem w Breganie - na główne przejście potrzebujesz winiety
robur
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 16.08.2019 09:39

Domyślam się
zawsze jeździliśmy na Dalmację
więc trasa na zwardoń Słowaka, węgry 86, do redić
w redić wbite w googla mursko srediste opcja Unikaj opłat. i na tym przejściu nigdy nie było kolejki, a przeważnie termin około 15.08 więc szczyt sesonu
dzięki za podpowiedź
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2019 16:06

robur napisał(a):...I teraz pytanko w sobotę z term catez wyjazd pewnie koło 10h na Istrię Fazana

Buzet-Socerga-Ćmi Kal i dalej nonstop autostrada :

https://www.google.pl/maps/dir/Put+svet ... !3e0?hl=pl
stachmat
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 16.08.2019 22:08

Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko w stronę PL na gotówkę stania na 15-20 minut. Ja na kartę i bez kolejki pierwsze auto.
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.08.2019 22:31

stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko w stronę PL na gotówkę stania na 15-20 minut. Ja na kartę i bez kolejki pierwsze auto.

Pisałem już nie raz... przez to że ci co jadą na bramki gotówkowe i robi się korek to otwierają więcej bramek, przez co muszą zabrać te wjazdowe i przez to znowu robi się większy korek dla tych co dopiero jadą bo im już nie ma z czego dodać bramek. Więc robi się tak że korek w 2 strony, a bramki dużo szybsze na kartę stoją puste, im więcej osób by tam pojechało tym mniej na gotówkowe i więcej by mogło wjechać, korek w 2 strony był by mniejszy...:)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.08.2019 09:57

Dziś od rana było - i gdzieniegdzie jeszcze jest - grubo:
http://www2.hak.hr/rmt/
stachmat
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.08.2019 00:14

A my dziś grubo prawie trafiliśmy w powrocie na A4 w Gliwicach i pod Wrocławiem. Na szczęście komunikaty radiowe, google i dało się objechać lub zmniejszyć straty :-)
Czechy, Słowacja raczej luz - trochę remontów w Czechach, lecz dość płynnie
DominikI
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 18.08.2019 01:34

Sobota odcinek nagykanizsa-makarska. Wyjazd o godzinie 8.00 wg google na początku przyjazd 14 z małym ułamkiem. Realnie wyszło 16:20 z czego pół godziny to przerwa. W przeciwną stronę między Szybernikiem a Zadarem masakra.. soboty słabe ale wszystko na spokojnie.
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 18.08.2019 08:35

Rzadka przyczyna korku, a jednak możliwa: https://www.tvn24.pl/chorwacja-awaryjne ... 957,s.html
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.08.2019 16:33

bigredone napisał(a):Rzadka przyczyna korku, a jednak możliwa: https://www.tvn24.pl/chorwacja-awaryjne ... 957,s.html

Na mapach było widać koreczek :) dobrze że nikomu się nic nie stało poważnego.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 18.08.2019 17:01

stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko...

Na pewno? Ruszyliśmy ok 7 z Graz przez Rogatec i na Lucko ok 10 był luz w stronę wybrzeża. W drugą stronę za Rohem (dla nas) dla wracających był duży korek nie wiem czemu , byly też ograniczenia do 80km/h.
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 670
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019