Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2019 09:50

To może niektórym pomóc w ominięciu i uproszczeniu przejazdu przez Częstochowę do A1(nowy odcinek):

https://dziennikzachodni.pl/jak-dojecha ... 4-14331003
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 07.08.2019 14:25

stachmat napisał(a):Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.


Niestety normalka, kółko różańcowe jadące ok. 100-110kmh, a prawy pusty na 500-700m, jadąc 120-130 też wyminąłem sporo takich asów... inaczej się nie da. I to głównie "A" i "D".
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 07.08.2019 20:37

Dziękuję bardzo za super odpowiedź. :)
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 08.08.2019 17:32

Kerad n napisał(a):
Senior napisał(a):
radzix napisał(a):Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?


.... jestem z Częstochowy i napiszę do Ciebie że droga z Piotrkowa Tryb do Cze-wy to już masakra , wracałem
z koncertu Pink w niedzielę i myślałem że odlecę .Tak jak pisałem wcześniej , najlepiej jak z Wa-wa wyjedziesz
tak koło 14 , przekroczysz granicę i na parking w kimonko na godzinkę , hihi


Dzień dobry,
Kolego z Częstochowy, jeśli mogę zapytać, czy autostrada od Częstochowy do Ostrawy już otwarta jest ?
Będę wdzięczny za informację.


Sorry że z opóżnieniem , ale tak .... z Macierewiczem na czele i jakimś księdzem
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2019 17:44

Endrju napisał(a):
stachmat napisał(a):Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.


Niestety normalka, kółko różańcowe jadące ok. 100-110kmh, a prawy pusty na 500-700m, jadąc 120-130 też wyminąłem sporo takich asów... inaczej się nie da. I to głównie "A" i "D".

A za jazdę lewym pasem mandacik sie należy. 500 zł.
Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 08.08.2019 22:57

Garo&Justa napisał(a):
Endrju napisał(a):
stachmat napisał(a):Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.


Niestety normalka, kółko różańcowe jadące ok. 100-110kmh, a prawy pusty na 500-700m, jadąc 120-130 też wyminąłem sporo takich asów... inaczej się nie da. I to głównie "A" i "D".

A za jazdę lewym pasem mandacik sie należy. 500 zł.
Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.


Ale nikt tego nie egzekwuje na autostradzie. A faktycznie też w tym roku zauważyłem tę plagę, niezależnie od rejestracji. I potem ci bardziej nerwowi wyprzedzają prawym pasem...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 02:09

Rudiok napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
Endrju napisał(a):
stachmat napisał(a):Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.


Niestety normalka, kółko różańcowe jadące ok. 100-110kmh, a prawy pusty na 500-700m, jadąc 120-130 też wyminąłem sporo takich asów... inaczej się nie da. I to głównie "A" i "D".

A za jazdę lewym pasem mandacik sie należy. 500 zł.
Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.


Ale nikt tego nie egzekwuje na autostradzie. A faktycznie też w tym roku zauważyłem tę plagę, niezależnie od rejestracji. I potem ci bardziej nerwowi wyprzedzają prawym pasem...


Tak się jeździ po DTŚ na śląsku. Środkowy najwolniejszy, lewy szybszy a prawy najszybszy bo tam mało kto jedzie. Jeszcze dobrze nie wjedzie a już na środek:)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.08.2019 11:46

Doradźcie mi proszę czy to jest najlepsza trasa przez Wegry pod względem czasu podróży i korków np na granicy?
https://www.google.pl/maps/dir/48.11852 ... shorturl=1
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 11:50

zbig99 napisał(a):Doradźcie mi proszę czy to jest najlepsza trasa przez Wegry pod względem czasu podróży i korków
https://www.google.pl/maps/dir/48.11852 ... shorturl=1

Jak najbardziej, ale skoro jedziesz już płatnym kawałkiem M86 to to masz wybór jeszcze przez stare przejście w Letenye.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.08.2019 11:54

wielbiciel napisał(a):
zbig99 napisał(a):Doradźcie mi proszę czy to jest najlepsza trasa przez Wegry pod względem czasu podróży i korków
https://www.google.pl/maps/dir/48.11852 ... shorturl=1

Jak najbardziej, ale skoro jedziesz już płatnym kawałkiem M86 to to masz wybór jeszcze przez stare przejście w Letenye.

Brałem to też pod uwagę ale czy to nie jest bardziej zakorkowane przejście graniczne? Będę przejeżdżał przez nie w środę ok. godz. 12:00-13:00.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 09.08.2019 13:17

Garo&Justa napisał(a):Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.


Jest to chyba nadinterpretacja bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Zauważyłem, że zwłaszcza obywatele Austrii dosyć wcześnie zjeżdżają na lewy, by wyprzedzić... niestety sami sieją zagrożenie, bo często robią to ze spacerową prędkością. Na dodatek w Austrii wyprzedzanie z prawej jest zabronione i deczko kosztuje :evil:

I jeszcze taka nowość z tego kraju. Ostatnio ruszyła akcja społeczna o "2 sekundowym odstępie" jaki powinien być zachowany przy maksymalnej przepisowej prędkości, w niektórych miejscach autostrada A2 jest także pomalowana w pomarańczowe pasy i oznakowana, by lepiej sobie to zobrazować.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.08.2019 13:34

paulr napisał(a):
Rudiok napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):
Endrju napisał(a):
stachmat napisał(a):Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.


Niestety normalka, kółko różańcowe jadące ok. 100-110kmh, a prawy pusty na 500-700m, jadąc 120-130 też wyminąłem sporo takich asów... inaczej się nie da. I to głównie "A" i "D".

A za jazdę lewym pasem mandacik sie należy. 500 zł.
Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.


Ale nikt tego nie egzekwuje na autostradzie. A faktycznie też w tym roku zauważyłem tę plagę, niezależnie od rejestracji. I potem ci bardziej nerwowi wyprzedzają prawym pasem...


Tak się jeździ po DTŚ na śląsku. Środkowy najwolniejszy, lewy szybszy a prawy najszybszy bo tam mało kto jedzie. Jeszcze dobrze nie wjedzie a już na środek:)


To nie tylko problem DTŚ-ki.
Na eS-kach pod stolica prawy pas jest czesto wolny i nim jedzie sie szybko i "bezpiecznie".
Austria to jakis dziwny kraj... U nas wyprzedzanie prawym jest dozwolone... i skuteczne... ;)

pozdrawiam
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.08.2019 14:05

Tak ale tylko na drodze trzypasmowej poza terenem zabudowanym...

EDIT:
chorobcia chyba to nie do końca tak https://info-car.pl/infocar/artykuly/wy ... episy.html
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.08.2019 14:42

Endrju napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Mamy ruch prawostronny i jeżeli nie wyprzedzamy to należy jechać prawym pasem.


Jest to chyba nadinterpretacja bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Zauważyłem, że zwłaszcza obywatele Austrii dosyć wcześnie zjeżdżają na lewy, by wyprzedzić... niestety sami sieją zagrożenie, bo często robią to ze spacerową prędkością. Na dodatek w Austrii wyprzedzanie z prawej jest zabronione i deczko kosztuje :evil:

I jeszcze taka nowość z tego kraju. Ostatnio ruszyła akcja społeczna o "2 sekundowym odstępie" jaki powinien być zachowany przy maksymalnej przepisowej prędkości, w niektórych miejscach autostrada A2 jest także pomalowana w pomarańczowe pasy i oznakowana, by lepiej sobie to zobrazować.

Tak naprawdę, to nie jest nowość, tylko tego nie uczą kierowców na kursach. Moim zdaniem 2 sekundy to błędne założenie. O ile w dobrych warunkach jest do przyjęcia, to przy złej pogodzie może okazać się zwyczajnie za mało. Właściwa zasada mówi o 3 sekundach.
Bierze się w niej pod uwagę prędkość samochodu, czas reakcji kierowcy oraz czas reakcji systemu samochodu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 16:03

zbig99 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
zbig99 napisał(a):Doradźcie mi proszę czy to jest najlepsza trasa przez Wegry pod względem czasu podróży i korków
https://www.google.pl/maps/dir/48.11852 ... shorturl=1

Jak najbardziej, ale skoro jedziesz już płatnym kawałkiem M86 to to masz wybór jeszcze przez stare przejście w Letenye.

Brałem to też pod uwagę ale czy to nie jest bardziej zakorkowane przejście graniczne? Będę przejeżdżał przez nie w środę ok. godz. 12:00-13:00.

Nie bo tu wskazuję na stare przejście :
https://www.google.pl/maps/place/Leteny ... 59!5m1!1e1
a nie autostradowe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 667
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone