Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 05.08.2019 10:29

Z Budapesztu Węgrzy jadą w dwóch kierunkach (wyjazd w piątek, powrót w niedziele):

- nad Balaton
- do Hajduszoboszlo
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 12:09

Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 05.08.2019 14:27

Wczoraj dotarłem do Bibinje. Start 4:15 z Krakowa i czystej jazdy wyszło 11h30m. Na A4 w PL spory ruch, rodacy ruszyli nad Bałtyk, w kierunku Czech i w samych Czechach było już tak luźno, że miałem wrażenie, iż podróżuję sam. Kilka zwężek u naszych południowych sąsiadów przy znikomym ruchu brało się z marszu. Dopiero za Wiedniem pojawiło się sporo samochodów. Remont na A2 w Austrii dalej postępuje (kręty odcinek za tunelem) zwężka na ok. 8 kilometrach, następnie wymiana nawierzchni przed ILZ i budowa węzła A2/S7. Przed Graz i w kierunku SLO ograniczenie do 100 z powodu IG-L. Pomysł jazdy słoweńską autostradą zarzuciłem kilka dni wcześniej i przejechałem MLP-C. W samym Cvetlin, AŻ 10 aut w kolejce przede mną, zwykle bywałem tam sam, w związku z tym wjazd do Chorwacji trwał ok. 20 minut. Przed Lucko znów GM pokazało spory zator, dodatkowo dwa wypadki na autostradzie pod Karlovac, więc uciekłem na boczne drogi. Wyjechałem sam nawet nie wiem jak, na węźle Bosiljevo. I tu już spokojnie kierowałem się w stronę Zadaru.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 05.08.2019 14:29

Dotarłem w nocy, po 15 godzinach jazdy (w tym postoje) 1270km z Peljesaca do Bielska.
Po drodze w Cro kilka spowolnień, krótkotrwałych. W okolicy Karlovac spowolnienia na ok 10 min (godz ok 14), na bramkach w Lućko byliśmy jak zakładałem ok 15, może z 5min na bramce, kolejka na ok 100m.
Na granicach również szybko, po kilka min. Jedynie na Chorwacko-Węgierskiej coś nie pykło i był korek (chyba kogoś tam dobrze trzepali) ale zauważyłem, że węgrzy zjeżdżają w bok na autobusowo-ciężarowe, no to ja też, myk, 2 minutki i po drugiej stronie.
Ogólnie droga przeszła szybciej jak się spodziewałem - jak na niedzielę.
Za to mam stresa czy nie przyjdzie pamiątka z Węgier, ciekawe czy te fotoradary na M86 działają już, zagapiłem się i trochę za szybko było :twisted: O te "kamerki" mi chodzi, mapy google pokazywały je jako fotoradar.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 05.08.2019 17:56

U nas wczoraj Poznań- Kormend 8h i 10 minut jazdy. Wszędzie luźno tylko wyjazd na Węgry od Bratysławy przez remont spowolniony. Na 86 luźno i nudno do bólu.
Dziś z Kormend do Breli 7,5h jazdy. Letenye starym przejściem 3 minuty. Na nowym pokazywało +56 minut i bordowo na Google. Na Lućko już dość słabo ale powoli szło. Jakiś 10 minut straty, za to przed Karlovac 30 minut stania przed tunelem - wypadek. Przy zjeździe na Rijeke też wypadek i + 25 minut. Reszta płynna.
Moje spostrzeżenie - tyle samochodów co wyprzedziłem jadąc 120-130km/h prawym pasem to nigdy. Czy wszyscy jadąc w Chorwacji jeżdżą lewym pasem. Jakaś plaga niezależnie od rejestracji.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.08.2019 17:58

Rudiok napisał(a):Pojechałem pierwszy raz w sezonie i chyba po raz ostatni ;) całościowo przez korki wyszło jakieś 4 h dłużej.

.....Problemy zaczęły się w okolicach Karlovaca, bramki nawet szybko, 10-15 minut, ale przez wypadek w jednym z tuneli droga była chwilowo w ogóle wyłączona z ruchu i 1.5 h w plecy. Kolejne korki na zjeździe do Zadaru przy Paklenicy. Tzw. korki samoistnie, czyli dużo samochodów i hamowania przełożyły się na jazdę 40-50 km/h do samego zjazdu na Zadar. Potem już wszystko cacy.


Dlatego przestałem jeździć autostradą od Karlovaca na południe tylko starą D1. Przy takim natężeniu ruchu i innych zdarzeniach do Zadaru dojechałbym min. 1h szybciej niż autostradą.
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 05.08.2019 18:49

radzix napisał(a):Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?

Cześć , musisz wyjechać tak , żebyś był na granicy Chorwackiej między 2 , a 4 w nocy , wówczas będzie w miarę luzik ...
od 5 rano ( tak +/- ) masakra , tylko korki,
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 05.08.2019 18:54

Wcześniej obiecałem , więc piszę hihi ... wyjechałem z Częstochowy w sobotę 3-go sierpnia o 18.00 , jechałem przez Węgry , na miejscu czyli troszkę za Splitem byłem po 6 rano , po drodze jedno tankowanie , winiety na Słowację i Węgry zakupiłem elektronicznie przez internet , cała trasa bez korków , nic a nic ,zero korków .Pozdr.
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 05.08.2019 19:00

radzix napisał(a):Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?


.... jestem z Częstochowy i napiszę do Ciebie że droga z Piotrkowa Tryb do Cze-wy to już masakra , wracałem
z koncertu Pink w niedzielę i myślałem że odlecę .Tak jak pisałem wcześniej , najlepiej jak z Wa-wa wyjedziesz
tak koło 14 , przekroczysz granicę i na parking w kimonko na godzinkę , hihi
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 05.08.2019 20:33

Jechałem w sobote przez ta nieszczesna Czestochowe do navigacji GM zaliczyłem 1 godz plecow.Sobota 3 sierpnia wyjechałem z spod Warszawy o 15 google i tak pokazywało ze to najszybsza droga chyba na innych tez były korki.
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 05.08.2019 21:11

Senior napisał(a):
radzix napisał(a):Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?


.... jestem z Częstochowy i napiszę do Ciebie że droga z Piotrkowa Tryb do Cze-wy to już masakra , wracałem
z koncertu Pink w niedzielę i myślałem że odlecę .Tak jak pisałem wcześniej , najlepiej jak z Wa-wa wyjedziesz
tak koło 14 , przekroczysz granicę i na parking w kimonko na godzinkę , hihi


Dzień dobry,
Kolego z Częstochowy, jeśli mogę zapytać, czy autostrada od Częstochowy do Ostrawy już otwarta jest ?
Będę wdzięczny za informację.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.08.2019 21:40

Kerad n napisał(a):
Senior napisał(a):
radzix napisał(a):Panowie (i panie) ruszam z dzieciakami w piątek po 20 z Warszawy , jedziemy do miejscowości Prizna koło Pag-u , GPS mi pokazuje 13 godzin jazdy, jest szansa że o takiej porze nie wpakujemy się w korki na bramkach w CRO? Czy może sugerujecie ruszyć w innych godzinach?


.... jestem z Częstochowy i napiszę do Ciebie że droga z Piotrkowa Tryb do Cze-wy to już masakra , wracałem
z koncertu Pink w niedzielę i myślałem że odlecę .Tak jak pisałem wcześniej , najlepiej jak z Wa-wa wyjedziesz
tak koło 14 , przekroczysz granicę i na parking w kimonko na godzinkę , hihi


Dzień dobry,
Kolego z Częstochowy, jeśli mogę zapytać, czy autostrada od Częstochowy do Ostrawy już otwarta jest ?
Będę wdzięczny za informację.


Dla leniwych:
autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048-2220.html
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 05.08.2019 22:02

Bardzo dziękuję. Google nie prowadzi wyznaczając trasę.
Jestem nowym użytkownikiem forum.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2019 23:07

Ani mapy Google ani mapy.cz nie "widzą" jeszcze nowego odcinka...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2019 07:39

pääkäyttäjä napisał(a):Ani mapy Google ani mapy.cz nie "widzą" jeszcze nowego odcinka...

A Waze już widzi :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 665
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone