Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 28.07.2019 18:03

Jechałem wczoraj (od 24 w nocy do 12 w dzień) od początku do końca autostradą. Na bramkach korki... phi... pikuś 5-10 min i z głowy. Jeżdżę do cro od kilku lat (6-7 nie pamiętam) ale takiego ruchu na autostradzie to nie widziałem. Najwięcej czasu straciłem na staniu w "sztucznym" korku.
Jak ten korek wygląda ano tak, że prawy pas pustawy za to większość z tego co widziałem naszych południowych pepiczkowych sąsiadów uwielbia lewy pas i tak go skutecznie blokują, że co chwilę tworzy się korek postojowy.
I nie ma, że któryś zjedzie na prawy, o co to nie. Trzeba ich mijać prawym, inaczej się nie da.
Tak długo na Peljesaca to jeszcze nigdy nie jechałem.
Za rok trzeba obrać inną destynację bo tak się samochodem źle podróżuje.

Informacyjne:
Parkingi od Letenye do Splitu wypełnione po brzegi. Na przejściu granicznym HU/CR stałem 7 minut (ok 1 w nocy piątek/sobota), na przejściu BIH max 5 min w sobotę w południe.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 28.07.2019 18:23

toomas napisał(a):
welna napisał(a):szybciej bramki na autostradach zamienia na winety niz euro wprowadza, i do schengen wejdą.


Chyba w planach mają na 2022r uruchomienie opłat elektronicznych coś jak na węgrzech..

To i tak szybciej jak ojro i schengen. Chciałbym się mylić oczywiście.
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 29.07.2019 14:16

Hej.
Po krótce opiszę tegoroczny dojazd do Cro.
Wyjazd czwartek ze Śląska godz 13.
Mikulov o 16. ( pauza ok 30 min) Czechy puste, na jednej zwężce skumulowało się się tylko kilka aut.
Wiedeń ok. 17.30 i tam już było tłoczno, ale z tym się liczyłem
W sumie cały czas do przodu ale poniżej ograniczeń.
Zjazd w Ilz, w Feldbach Shell tankowanie i kolacja, dalej na Bad Radgersburg i Ormoz
Puściuteńko. Trasa objazdu zajęła mi ok 1h 45 min
Na granicy Aut/slo sam, Slo/Cro sam.
obwodnica Varazdina ok 22.00 pusta,
Jadąc A4 miałem wrażenie że jadę na Chorwację sam
23.30 postój i 4h spanie na Draganic.
3.30 dalsza jazda...W międzyczasie śniadanie
Przed 09.00 bylem na miejscu. (Drvenik)
Generalnie niby 20h ale w tym 4h spania i 2h postojow.
Dane z komputera auta 1230 km w 14h samej jazdy
średnia predkosc ok 90km/h
Spalanie jakby jeszcze kogoś interesowało 5.7L
Szerokości dla innych wybierających się do Chorwacji.
Po powrocie napisze jak wracało się trasą "tylko autostradową"
Narka
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 29.07.2019 23:15

Przejazd przez granicę Słoweńsko-Chorwacką w Gornji Macelj z piątku 26 lipca na sobotę od 01:48 do 03:15, Google pokazało 30 minut korka (nie wiem moze byl jakis problem z aktualizacją danych na telefonie), szkoda że nie wybrałem jazdy przez Podlehnik na Zgornji Leskovec i Cvetlin. Poza tym trasa Ok, Lucko bez oblężenia z biegu, natomiast od Lucko do Karlovaca spowolnienie na obu pasach do 90-100 km/h
Fredsonn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fredsonn » 30.07.2019 08:10

Wiecie może co się dzieje przed zjazdem na Ilz ? Któryś dzień pod rząd autostrada wg GM wygląda tak:
Przechwytywanie.JPG
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 30.07.2019 12:23

Fredsonn napisał(a):Wiecie może co się dzieje przed zjazdem na Ilz ? Któryś dzień pod rząd autostrada wg GM wygląda tak:


Jak w maju podróżowałem do Villach, to mniej więcej w tym rejonie była budowa węzła drogowego(??), wtedy bez zwężek, ale z ograniczeniem prędkości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2019 22:26

Niedziela, punkt 12.00 dojechałem do granicy SLO-CRO i przejazd zajął mi w sumie 10 minut. Pocisnąłem dalej i na Lućko było gorzej bo stałem 17 minut. Wcześniej miałem wiele obaw ale okazało się, że warto było kupić winietę na SLO.
Gorzej mieli ci, którzy wracali z Chorwacji bo korek zaczął powoli tworzyć się 80 km przed Lućko. Tragedia potwierdzająca teorię, że wracając z Cro należy w sezonie unikać niedzieli. Ja zawsze skracam w ten sposób aby wracać w czwartek i problemów nigdy nie miałem.
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 31.07.2019 10:19

Moja trasa wygląda tak
Sobota 3 sierpnia około 7-8 rano start z Wawki
Czechy-Austria-Węgry tam nocleg okolice Szombathely
Ten dzień więc na spokojnie czy dojade o 18 czy o 21 to juz bez spiny tym bardziej ze roczny malec w aucie
Niedziela 4 sierpnia start okolo 8.30
Wegry-Słowenia-Chorwacja
Do Chorwacji wbijam przejściem mursko središće potem na Zagrzeb no i własnie Lucko

Szanowne grono . Jak plus minus może wyglądać sytuacja na bramkach Lucko w niedziele 4 sierpnia około godziny 10.00-11.00 ??
Wiadomo że nikt nie jest wróżbita Maciejem ale z doświadczenia waszego .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2019 10:22

W kierunku południowym powinien być spokój.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 31.07.2019 13:57

alechandro napisał(a):Tragedia potwierdzająca teorię, że wracając z Cro należy w sezonie unikać niedzieli. Ja zawsze skracam w ten sposób aby wracać w czwartek i problemów nigdy nie miałem.


Od 2016 do 2018r. zawsze wracałem w niedzielę, wyjeżdżając z Bibinje ok.8 rano (koniec lipca) i nigdy nie stałem w korkach :mrgreen: Na karcianych bramkach w Lucko 5-7 minut i po zabawie :mrgreen:
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 31.07.2019 17:52

Do Fredson:
Jest remont na autostradzie zwężenie, dwa pasy w kierunku do Chorwacji ale jeden z nich bardzo wąski i ograniczenie prędkości
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 21:34

Endrju napisał(a): Na karcianych bramkach w Lucko 5-7 minut i po zabawie :mrgreen:

No ja też na karcianych bramkach staję i problemów nigdy nie mam z tym, że i tak unikam niedzieli. Wolę skrócić już na wstępie pobyt o 3 dni. Ale wielu ludzi to gamonie, zauważyłem, że na karcianych bramkach stają na ogół Polacy i Czesi. Niemcy tego zazwyczaj unikają ale Niemcy to stan umysłu.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 31.07.2019 22:04

alechandro napisał(a):
Endrju napisał(a): Na karcianych bramkach w Lucko 5-7 minut i po zabawie :mrgreen:

No ja też na karcianych bramkach staję i problemów nigdy nie mam z tym, że i tak unikam niedzieli. Wolę skrócić już na wstępie pobyt o 3 dni. Ale wielu ludzi to gamonie, zauważyłem, że na karcianych bramkach stają na ogół Polacy i Czesi. Niemcy tego zazwyczaj unikają ale Niemcy to stan umysłu.

Po części się z tobą zgadzam :) Rozmawiałem przed chwilą z naszym polskim Niemcem (25 lat w RFN) i go pytam o te bramki "mi się nigdzie nie śpieszy , chcę do końca wydać kasę która mi została bo w Cro może będę za rok lu 5 lat " ja no wiesz urlop ..do domu ..czas ....ON jak nie zdążę zadzwonię i wezmę urlop , wracam z wakacji na luzie i bez spiny " Zwykły specjalista w Simens.Piotr , wiem że obserwujesz ale tak było :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.07.2019 23:15

Endrju napisał(a):
alechandro napisał(a):Tragedia potwierdzająca teorię, że wracając z Cro należy w sezonie unikać niedzieli. Ja zawsze skracam w ten sposób aby wracać w czwartek i problemów nigdy nie miałem.


Od 2016 do 2018r. zawsze wracałem w niedzielę, wyjeżdżając z Bibinje ok.8 rano (koniec lipca) i nigdy nie stałem w korkach :mrgreen: Na karcianych bramkach w Lucko 5-7 minut i po zabawie :mrgreen:


Nie stałeś bo miałeś do Lućko stosunkowo blisko i poranny wyjazd
Reszta zwalnia apartmany 10-11 i rusza w kierunku granicy. Dlatego ogień tam jest zawsze później.
My w tym roku jedziemy w sierpniową środe 14-go....
Noclegi mamy do czwartku 29-go ale wyjedziemy sobie w środe o 17 z Tribunj :oczko_usmiech:
1 nocleg w plecy ale myśle ze bedzie płynna jazda :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.08.2019 09:34

Temcza napisał(a): Zwykły specjalista w Simens


Pozdrawiam zwykły specjalista w Siemens z Polski :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 662
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone