Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 11.08.2019 23:52

Dziękuję. Rozwiązuje to trochę problem korków? Czy Ci co piszą o godzinnym staniu nie korzystają z tego zjazdu??
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2019 23:55

Skoro stoją w korku, nie korzystają.
Albo nie o nim nie wiedzą, albo wolą płacić gotówka, albo z rozpędu zjazd "przejechali"'
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.08.2019 23:59

Znaczna większość jedzie na bramki gotówkowe w Lučko i stoją w korkach. Na wymienionych bramkach w Demerje zatwardzenie (zdecydowanie mniejsze niż na Lučko) powstaje za dnia w weekendy.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.08.2019 08:38

...ale na szczęście i Demerje da się objechać :)
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 12.08.2019 09:15

Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?
pawers
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 12.08.2019 11:10

Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?
Ostatnio edytowano 12.08.2019 11:24 przez pawers, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 11:15

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istaria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?

Wyjeżdżałem z cro tym przejściem w czwartek koło 11. Czekania na wjazd kilkanaście minut
jarod
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 12.08.2019 22:42

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?

Sobota 10.08 wracałem przez Koper. Od rana google pokazywały mega korek na granicy. Na przejściu byłem ok 15. Korek w stronę SLO miał prawie 2 godziny i sięgał prawie do zjazdu Buje (wg google). Dało się objechać przez Buje wjeżdżając w korek tuż przed granicą. Po drugiej stronie granicy mega korek w stronę CRO, sięgający aż prawie po Koper. Aż mi było szkoda tych ludzi tam stojących.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 23:01

[quote="jarod"] google pokazywały mega korek na granicy. Na przejściu byłem ok 15. Korek w stronę SLO miał prawie 2 godziny i sięgał prawie do zjazdu Buje (wg google). Dało się objechać przez Buje wjeżdżając w korek tuż przed granicą.

Od lat tak jeździmy, ale martwi mnie, że w tym roku googiel na dzień dobry zalecił mi te trasę. Ludzi jednak na wjeżdzie na główna trasę było ZERO więc mało kto jeszcze tego słucha :)
jarod
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 13.08.2019 00:47

Być może, jednak wjeżdżając na główną trasę korek był jak okiem sięgnąć, więc objazd był jak najbardziej zasadny. Po raz pierwszy przekraczałem granicę w tym miejscu i bez podpowiedzi Googla raczej bym tak nie pojechał Na trasie też się nie mylił, więc ja raczej słucham jego wskazówek.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.08.2019 08:21

sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?

Sobota, naturalnie.
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.08.2019 08:34

Marsallah napisał(a):
sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?

Sobota, naturalnie.

Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.
Artur.m
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 13.08.2019 12:52

Ural napisał(a):Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.

Ja w zeszłym roku wracałem w sobotę, wyjazd z okolic Trogiru godz. 8.00, dwa krótkie postoje w trasie, słoneczna pogoda. Korek przed Lućko zaczynał się już od Donja Zdenćina. W tym roku powrót w niedzielę, wyjazd z okolic Trogiru kilka minut po godz. 8.00, jeden postój. Od wjazdu na autostradę cały czas mega deszcz, kilka spowolnień w drodze, a w Lućko pusto, bramki gotówkowe do 5 minut. Może było to spowodowane deszczem który spowolnił i wydłużył dojazd tym jadącym z południa Chorwacji, może w tym roku otworzyli więcej bramek. W zeszłym roku faktycznie, bardzo duży korek do Chorwacji w sobotę jak wracałem.
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 13.08.2019 13:15

Mi też się wydaje że większe korki na Lucko powinny być w sobotnie popołudnie. Większość "turnusów" kończy się w soboty i jest bardziej kwestia czy ludzie wyjeżdżają od razu czy przeciagaja pobyt do wieczora.
Jakub367
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub367 » 13.08.2019 17:18

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?

Wczoraj wracając z Istrii, na przejściu granicznym (SLO -> CRO), tworzył się potężny korek, aż żal mi było tych ludzi na myśl ile będą musieli w nim tkwić. Sam wyjazd z Chorwacji przeszedł wczoraj sprawnie.

Natomiast do Chorwacji jechałem w nocy z poniedziałku na wtorek (5/6.08.) i droga z okolic Tarnowa do Medulinu super ! Płynnie, bez żadnych korków, czas 11,5 godz. (1130 km). Czym byłem bardzo miło zaskoczony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 669
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019