Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 11.08.2019 23:52

Dziękuję. Rozwiązuje to trochę problem korków? Czy Ci co piszą o godzinnym staniu nie korzystają z tego zjazdu??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2019 23:55

Skoro stoją w korku, nie korzystają.
Albo nie o nim nie wiedzą, albo wolą płacić gotówka, albo z rozpędu zjazd "przejechali"'
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.08.2019 23:59

Znaczna większość jedzie na bramki gotówkowe w Lučko i stoją w korkach. Na wymienionych bramkach w Demerje zatwardzenie (zdecydowanie mniejsze niż na Lučko) powstaje za dnia w weekendy.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.08.2019 08:38

...ale na szczęście i Demerje da się objechać :)
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 12.08.2019 09:15

Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 12.08.2019 11:10

Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?
Ostatnio edytowano 12.08.2019 11:24 przez pawers, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 11:15

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istaria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?


Wyjeżdżałem z cro tym przejściem w czwartek koło 11. Czekania na wjazd kilkanaście minut
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 12.08.2019 22:42

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?


Sobota 10.08 wracałem przez Koper. Od rana google pokazywały mega korek na granicy. Na przejściu byłem ok 15. Korek w stronę SLO miał prawie 2 godziny i sięgał prawie do zjazdu Buje (wg google). Dało się objechać przez Buje wjeżdżając w korek tuż przed granicą. Po drugiej stronie granicy mega korek w stronę CRO, sięgający aż prawie po Koper. Aż mi było szkoda tych ludzi tam stojących.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 23:01

[quote="jarod"] google pokazywały mega korek na granicy. Na przejściu byłem ok 15. Korek w stronę SLO miał prawie 2 godziny i sięgał prawie do zjazdu Buje (wg google). Dało się objechać przez Buje wjeżdżając w korek tuż przed granicą.

Od lat tak jeździmy, ale martwi mnie, że w tym roku googiel na dzień dobry zalecił mi te trasę. Ludzi jednak na wjeżdzie na główna trasę było ZERO więc mało kto jeszcze tego słucha :)
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 13.08.2019 00:47

Być może, jednak wjeżdżając na główną trasę korek był jak okiem sięgnąć, więc objazd był jak najbardziej zasadny. Po raz pierwszy przekraczałem granicę w tym miejscu i bez podpowiedzi Googla raczej bym tak nie pojechał Na trasie też się nie mylił, więc ja raczej słucham jego wskazówek.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.08.2019 08:21

sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?


Sobota, naturalnie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.08.2019 08:34

Marsallah napisał(a):
sebak napisał(a):Kiedy większe korki powrotne - sobota czy niedziela wieczorem?


Sobota, naturalnie.



Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 13.08.2019 12:52

Ural napisał(a):Największe korki w sobotę do Chorwacji, a w niedzielę z Chorwacji.

Ja w zeszłym roku wracałem w sobotę, wyjazd z okolic Trogiru godz. 8.00, dwa krótkie postoje w trasie, słoneczna pogoda. Korek przed Lućko zaczynał się już od Donja Zdenćina. W tym roku powrót w niedzielę, wyjazd z okolic Trogiru kilka minut po godz. 8.00, jeden postój. Od wjazdu na autostradę cały czas mega deszcz, kilka spowolnień w drodze, a w Lućko pusto, bramki gotówkowe do 5 minut. Może było to spowodowane deszczem który spowolnił i wydłużył dojazd tym jadącym z południa Chorwacji, może w tym roku otworzyli więcej bramek. W zeszłym roku faktycznie, bardzo duży korek do Chorwacji w sobotę jak wracałem.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 13.08.2019 13:15

Mi też się wydaje że większe korki na Lucko powinny być w sobotnie popołudnie. Większość "turnusów" kończy się w soboty i jest bardziej kwestia czy ludzie wyjeżdżają od razu czy przeciagaja pobyt do wieczora.
Jakub367
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub367 » 13.08.2019 17:18

pawers napisał(a):Jechał ktoś ostatnio trasą CZ->A->SLO-> Istria ?
Jak wygląda sytuacja na przejsciu SLO->CRO w okolicy Istrii, czy tak samo oblezone jak Gorny Maceli?



Wczoraj wracając z Istrii, na przejściu granicznym (SLO -> CRO), tworzył się potężny korek, aż żal mi było tych ludzi na myśl ile będą musieli w nim tkwić. Sam wyjazd z Chorwacji przeszedł wczoraj sprawnie.

Natomiast do Chorwacji jechałem w nocy z poniedziałku na wtorek (5/6.08.) i droga z okolic Tarnowa do Medulinu super ! Płynnie, bez żadnych korków, czas 11,5 godz. (1130 km). Czym byłem bardzo miło zaskoczony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 669
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone