Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 18.08.2019 16:58

jackuc napisał(a):
stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko...
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe


Na pewno? Ruszyliśmy ok 7 z Graz przez Rogatec i na Lucko ok 10 był luz w stronę wybrzeża. W drugą stronę za Rohem (dla nas) dla wracających był duży korek nie wiem czemu , byly też ograniczenia do 80km/h.
Pozdrav


Jesli ktos mysli o turnusach per tydzien/weekend, to poza losowymi przypadkami (patrz awionetka na autostradzie), warto jechac do CRO w niedziele, a wyjezdzac z CRO w sobote...

pozdrawiam
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.08.2019 17:00

robertms napisał(a):
jackuc napisał(a):
stachmat napisał(a):Dziś rano przed ok 10.40 na Lućko...
W drugą stronę kilka km korka. Podobnie jak jechaliśmy na południe


Na pewno? Ruszyliśmy ok 7 z Graz przez Rogatec i na Lucko ok 10 był luz w stronę wybrzeża. W drugą stronę za Rohem (dla nas) dla wracających był duży korek nie wiem czemu , byly też ograniczenia do 80km/h.
Pozdrav


Jesli ktos mysli o turnusach per tydzien/weekend, to poza losowymi przypadkami (patrz awionetka na autostradzie), warto jechac do CRO w niedziele, a wyjezdzac z CRO w sobote...

pozdrawiam

Ja jadę w piątęk i wracam w niedzielę koło południa i nigdy nie natrafiłem na większe utrudnienia ...a le to pierwsza połowa Września.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.08.2019 17:10

Nie ma żadnych korków w stronę Cro. Nawet w sobotę
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 18.08.2019 20:30

Dzisia (w niedzielę) mega korek przed sw Rok od strony południowej. My na szczęście dopiero jechaliśmy na wakacje
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.08.2019 20:44

robertms napisał(a): a wyjezdzac z CRO w sobote...

Przy zmianie turnusów?
Nie sądzę.

Jedna taka próba skończyła się trzygodzinnym czekaniem na prom (Pag).
Więcej prób nie podejmowałem.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 18.08.2019 22:10

MirekM napisał(a):Dzisia (w niedzielę) mega korek przed sw Rok od strony południowej. My na szczęście dopiero jechaliśmy na wakacje

W sobotę też tak było więc sobie pojechałem przez przełęcz nad tunelem sv. Rok starą i piękną drogą Mistrzowską na 1050mnpm.
Polecam.
Oczywiście jest to wariant dla osób którym nie do końca się spieszy do domu :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2019 08:47

Yankee napisał(a):
MirekM napisał(a):Dzisia (w niedzielę) mega korek przed sw Rok od strony południowej. My na szczęście dopiero jechaliśmy na wakacje

W sobotę też tak było więc sobie pojechałem przez przełęcz nad tunelem sv. Rok starą i piękną drogą Mistrzowską na 1050mnpm.
Polecam.
Oczywiście jest to wariant dla osób którym nie do końca się spieszy do domu :-)
W sobotę na autostradzie Split - Zagrzeb za jednym z tuneli przed Sv. rokiem zapalił się autokar stąd był korek.

anakin napisał(a):
robertms napisał(a): a wyjezdzac z CRO w sobote...
Przy zmianie turnusów?
Nie sądzę.

Jedna taka próba skończyła się trzygodzinnym czekaniem na prom (Pag).
Więcej prób nie podejmowałem.
I czekałeś?
W przypadku Pagu czy Krku to akurat nie problem bo zamiast czekać 3h na prom to lepiej pojechać mostem, no chyba że silnie wieje bura i most jest zamknięty. wtedy jednak i prom nie kursuje :mrgreen:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.08.2019 09:21

Z wielkimi obawami czekałem na wczorajszy niedzielny powrót do Polski, ale jak się potem okazało nie różnił się niczym od pozostałych moich powrotów.
Start po 6 z Bibinje, na autostradzie było już trochę tłoczno, ale im bliżej Zagrzebia, tym ruch był o dziwo mniejszy. Około 8:40 dotarłem na Lucko, bramka karciana pokonana z marszu, bramki gotówkowe po kilka aut do kasy. Szybkie sprawdzenie na GM granicy w Macejl, pokazywało spore zatwardzenie do ostatniej bramki i na samej granicy, więc zjechałem w Durmanec i był to dobry ruch, gdyż kolejka faktycznie była bardzo duża. Następnie kierunek Cvetlin, przede mną podjechały 3 inne auta, stałem raptem 2 minuty, celnik machnął mi ręką i nie sprawdzał dokumentów. Przejazd przez Austrię bez historii, IG-L w okolicy Graz, ale to chyba wprowadzili na stałe. W Czechach na prowizorycznym moście koreczek na 3km, dodatkowo okraszony stłuczką, ale w 15 minut udało się przejechać, do tego dwie-trzy zwężki i zatory na 600-800m (m.in. przed tunelem w Ostravie) pokonane bardzo sprawnie. Dalej już z górki, na A4 do Krakowa bardzo przyjemnie, dodatkowo mam zainstalowaną aplikację, więc nie stoję do bramek. W przeciwną stronę korek gigant do bramek w Gliwicach i do remontowanego odcinka mniej więcej w połowie autostrady. W Krakowie zameldowałem się o 18:30.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.08.2019 09:29

gusia-s napisał(a): I czekałeś?
W przypadku Pagu czy Krku to akurat nie problem bo zamiast czekać 3h na prom to lepiej pojechać mostem, no chyba że silnie wieje bura i most jest zamknięty. wtedy jednak i prom nie kursuje :mrgreen:

Czekałem z nadzieją, że jednak będzie to trwało krócej. :wink:
Nie było bury, po prostu sobota.
A to czasem gorsze niż bura. :mrgreen:

W tym roku jedyny korek to Bratysława( ale z powodu zdarzenia drogowego) i przed Zagrzebiem, ok.6 rano.
Cała reszta bezproblemowo.
No ale wyjazd i powrót w środku tygodnia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2019 10:44

Ja w tym roku straciłem ponad półtorej godziny w miasteczku Sinj na drodze D1. Jechałem 15.08, cała D1 od Karlovaca pusta a w Sinj festyn z okazji święta. GM i Waze ostrzegły mnie 10km przed korkiem i pisały o ośmiu minutach opóźnienia. HAK w radio też o niczym nie informował :twisted:
Ps. Ledwo na ostatni prom zdążyłem :roll:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.08.2019 11:11

dids76 napisał(a):Ja w tym roku straciłem ponad półtorej godziny w miasteczku Sinj na drodze D1. Jechałem 15.08, cała D1 od Karlovaca pusta a w Sinj festyn z okazji święta.


Podróż 15-tego to taka rosyjska ruletka :) Pełno dróg w mniejszych miasteczkach jest wyłączonych z ruchu wieczorami, a w ciągu dnia odbywają się liczne procesje, gdyż od rana świętują duchowo. 16-tego, lokalsi pieką barany i siedzą przy rakiji :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2019 11:18

W tym roku 16 sierpnia chyba mniej piekli i pili, bo straciłem sporo czasu pomiędzy Karlovac, a Zagrzebiem w dużym zatwardzeniu na drodze. Większość była na chorwackich rejestracjach. Było też sporo Włochów. Wybrałem piątek na powrót spodziewając się mniejszego ruchu.
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 19.08.2019 19:14

Pierwsza podróż tam i z powrotem za nami. Wyjechaliśmy ze Śląska w sobotę 3.08 o 20.00. Najprostsza droga Austria-Słowenia, autostrady. Granica z Chorwacją minięta nad ranem - znudzony celnik zerknął tylko na plik paszportów i machnął ręką. Na bramkach trafiliśmy na uszkodzony szlaban - biedny chłop z obsługi wręcz nie nadążał z wręczaniem bilecików :lol: Primosten przywitaliśmy o 8.20. Jazda z krótkimi przystankami, przepisowo, 3 kierowców.
Powrót: z Primostenu w piątek 16.08 do Plitvic. Jeziora, a po nich nocleg w Slunj i wyjazd w kierunku Polski o godz. 10.00 w sobotę. Jazda płynna, płatność kartą 10 minut spowolnienia. Korek do gotówki imponujący. Od strony granicy (jeśli mnie pamięć nie myli - od Plitvic, ale tych bliżej granicy) autostrada w kierunku Chorwacji stała. Nas w ostatniej chwili automapa ściągnęła na przejście Rogatec, dzięki czemu mimo woli mieliśmy chyba okazję poznać słynny objazd autostrady. A przynajmniej tak zakładałam, gdy przejeżdżaliśmy prawie przez podwórza gospodarzy suszących kukurydzę :lol: Generalnie: trasa malownicza i urokliwa. W dzień. W nocy nie polecam. Śląsk ok. 20.30 z dłuższą przerwą na obiad w Austrii.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.08.2019 19:27

dids76 napisał(a):Ja w tym roku straciłem ponad półtorej godziny w miasteczku Sinj na drodze D1. Jechałem 15.08, cała D1 od Karlovaca pusta a w Sinj festyn z okazji święta. GM i Waze ostrzegły mnie 10km przed korkiem i pisały o ośmiu minutach opóźnienia. HAK w radio też o niczym nie informował :twisted:
Ps. Ledwo na ostatni prom zdążyłem :roll:


Pisołech Ci zebyś jechał z nami w środe na noc :P :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2019 20:19

sito_zabrze napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja w tym roku straciłem ponad półtorej godziny w miasteczku Sinj na drodze D1. Jechałem 15.08, cała D1 od Karlovaca pusta a w Sinj festyn z okazji święta. GM i Waze ostrzegły mnie 10km przed korkiem i pisały o ośmiu minutach opóźnienia. HAK w radio też o niczym nie informował :twisted:
Ps. Ledwo na ostatni prom zdążyłem :roll:


Pisołech Ci zebyś jechał z nami w środe na noc :P :oczko_usmiech:

Za szybko bych był na miejscu :wink: I tak miałem noclegi od 16.08 a byłem już na miejscu 16.08 o 1:30 w nocy :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 671
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone