Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary i inne swiństwa

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sokool
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sokool » 09.06.2003 22:08

Ja byłem w Novalji (wyspa Pag) i na Murterze i za każdym razem były komary. W Novalji mieszkałem ok. 50 metrów od morza i wieczorami komarów było pełno. A na Murterze to od morza jakieś 300 - 400 metrów było i też było dużo. Ale elektryczny RAID pomógł.
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 09.06.2003 22:23

Jak kogoś dopadną komary z dala od wszelkich Raidów, Offów itp - jedyna rada udać się do apteki i poprosić o SYNOPEN MAST. Działa rewelacyjnie, testowane na dzieciach i dorosłych w ubiegłym roku na Ciovo!
Pzdr
Amee
Żadnych komarów......

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amee » 21.06.2003 22:11

Gdy ja byłam dwa lata temu w Makarskiej nie zauważyłam ani jednego komara.... Zero ukączeń....
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 24.06.2003 16:49

No tak. Na Murterze to jest chyba wszystko....
Były i komary, i skorpiony, i żmije, i "wampirki"...Nie wiem jak się to nazywa, ale to taka mała (1,5 cm) szybka, wijąca się gąsieniczka, która kąsa w nocy. Po co kąsa? No chyba po krew.... :twisted:
Występuje w domach, w szczelinach np. drewnianej podłogi.
Dlatego jak jeszcze zobaczę raz apartman bez terakoty to na pewno tam nie zamieszkam. 8O
8)
urszula
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) urszula » 26.06.2003 21:04

Co to za gasieniczki??? Nienawidze takich paskudztw :evil:
Komary , zmije ,skorpiony i inne przezyje ale gasieniczek nie!
Napiszcie jakie jeszcze "cuda" mozna spotkac w apartamentach.
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 28.06.2003 09:56

Piotrek_W napisał(a):Zastanawiam sie czy w HR istnieją paskudztwa typu komary ?
Nigdzie nic o tym nie znalazłem, wiec pewnie ich nie ma, ale wole się upewnic i ew. zaopatrzyc w jakies odstraszacze.


Jak ja bylem w chorawacji to moze tylko z jednego spotkalem, ale za yo duzo jest tego bzykajacego czegos, takie duze swierszcze chyba cykady to sie nazywa :P
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 28.06.2003 12:44

urszula napisał(a):Co to za gasieniczki??? Nienawidze takich paskudztw :evil:
Komary , zmije ,skorpiony i inne przezyje ale gasieniczek nie!
Napiszcie jakie jeszcze "cuda" mozna spotkac w apartamentach.

No można jeszcze spotkać jaszczurki. 8O Najczęściej po powrocie z plaży, ale one szybciutko czmychają.
Jeszcze warto, przed uruchomieniem silnika w autku, sprawdzić czy nie wylegują się pod maską auta koty 8O Gospodarze mieli małe kotki, które regularnie spały "w" silniku.
8)
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 28.06.2003 12:47

Idziol napisał(a):duzo jest tego bzykajacego czegos, takie duze swierszcze chyba cykady to sie nazywa :P

Cykady są świetne. Nadają niepowtarzalny "klimat", szczególnie wieczorami :P
8)
Tadek67
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadek67 » 15.07.2003 00:00

Potwietdzam w całej rozciągłości - latały i bzykały w całej Chorwacji a jeżdżę tam już od paru lat :x . Przyznać muszę, że nawet w rodzinie jestem tym którego lubi gryźć najgorsza zaraza a inni o niej nie wiedzą :oops: - pocieszam się, że to wynika z "błękitu krwi" :wink: ale prawda taka, że raz z tym miałem spokój niestety w pokoju z klimą. Starczyło jednak tylko wyjść w plener a w końcu o to chodzi i siwy dym ... :twisted: Dla pocieszania powiem tylko, że z drugiej strony Adriatyku to dopiero się działo ... Pozdrawiam
mkuba79
komary

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkuba79 » 18.07.2003 13:18

jaam napisał(a):mam doswadczenia z zeszłego roku. Byłem na Pagu i wieczorami niestety pojawiały sie te obrzydliwe bzykacze :twisted: , polecam raida :lol:


A ja byłem w zeszłym roku na Pagu i nie widziałem ani jednego komara.
:!: :?:
psMisiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.07.2003
wstrętne komary

Nieprzeczytany postnapisał(a) psMisiek » 20.07.2003 23:01

hello

dobrze że jest to forum bo jade pierwszy raz i myśle cały czas o wyjeździe a nie pomyślałem ze mogą tam być komary !!
teraz zaopatrze sie w raida i nic mnie nie ruszy, a nie ma dla mnie nic gorszego niż wieczorne bzzzzzz kiedy leże sobie w łóżeczku

PZDR
Misiek
psMisiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.07.2003
wstrętne komary

Nieprzeczytany postnapisał(a) psMisiek » 20.07.2003 23:01

hello

dobrze że jest to forum bo jade pierwszy raz i myśle cały czas o wyjeździe a nie pomyślałem ze mogą tam być komary !!
teraz zaopatrze sie w raida i nic mnie nie ruszy, a nie ma dla mnie nic gorszego niż wieczorne bzzzzzz kiedy leże sobie w łóżeczku

PZDR
Misiek
psMisiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) psMisiek » 20.07.2003 23:04

ups :oops:

nie wiem dlaczego ten post wysłał sie dwa razy, za pierwszym razem wyskoczył bład za drugim razem ok a umiesciło sie dwa razy

no ale ja tu nowy jestem wiec prosze mi wybaczyć małe potknięcia

PZDR
Misiek
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Komary i inne swiństwa - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone