Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary i inne swiństwa

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Komary

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 27.06.2002 19:59

:D a hoy! W miesiącu wrześniu w Zdarze było ich nie wiele. Wystepowały przeciwko ludzikom w godzinach nocnych. Jako,że nie mam zbyt bujnego upierzenia z mojej głowy robiły sobie bazę wypadową na dalsze tereny łowne. Ukąszenie przez komary odczuwałem nie dłużej jak 15-20 minut -ślad był o wiele wiekszy niż ma to miejsce w Polsce, lecz jak pisałem po kwadransie oznaki ukąszenia znikały. Gospodarz dostarczył nam urzadzenie do "likwidacji" tych niedobrych samic natomiast sami kupiliśmy sobie "tablete protiv komaraca za elektro-grijac" ( pamietam firma nazywała sie SPIRA mat)- 30 sztuk trekturowych prostokącików naszączonym w 70 % solventem kosztowało 14,50 kn.Jedna tabletka na noc. :lol: Pozdraw.Waldek.
daro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro » 27.06.2002 20:23

:D Witam
Komary były są i będą .W zeszłym jak i 2000 roku walczyliśmy wieczorami z komarami Raidem chorwackim , który otrzymaliśmy od gospodarzy . Wystarczyło włożyć do gniazdka 220V i wieczorem był spokój do samego rana . Tak więc komary to najmniejszy problem i szkoda się martwić na zapas . Troszeczkę rakiji i problem z głowy . Wiem , że dzieci nie piją ale przecież jedziemy tam odpocząć i miło później wspominać spędzony czas .
Z pozdrowieniami i NAPRADĘ NIE BAĆ SIĘ KOMARÓW - przecież są mniejsi od nas
8) Daro :lol:
PAWEL11
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAWEL11 » 04.07.2002 09:54

NAPISZ MI COŚ O PAGU chcę tam pojechać za jakieś 2 tyg. i mam wątpliwości czy będzie ok?? :wink:
Makta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makta » 17.05.2003 17:03

Piotrek_W napisał(a):Zastanawiam sie czy w HR istnieją paskudztwa typu komary ?
Nigdzie nic o tym nie znalazłem, wiec pewnie ich nie ma, ale wole się upewnic i ew. zaopatrzyc w jakies odstraszacze.


CZEŚĆ!
Kilkakrotnie byłam w Chorwacji i nie widziałam żadnego komara!
Ludzie - w jakich miejscach wy byliście???
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 17.05.2003 19:34

NA PRZYKŁAD W VODICACH HE HE :lol: :D :)
NARA ŁYSY
eve

Nieprzeczytany postnapisał(a) eve » 17.05.2003 23:10

Ja jak bylam rok temu w Puli to mnie całą,ale to naprawde całą pogryzly!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2003 18:15

Leon powiedział, że jak się wydycha dwutlenek węgla to komarzyska się czepiają poczciwych ludzi... mam nadzieję, że gdy się wydycha rakiję... to ich szlag trafia he he he :wink:
pzdr
Sławek
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 18.05.2003 19:20

Całe szczęście ze komarki gryzą wieczorem bo tak to cały dzień na banieczce hep :lol: :D :o
Melek
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melek » 19.05.2003 11:07

Ja w tamtym roku pojechalem (na wyspe KRK) uzbrojony w bron przeciwko komarom, po zeby.Jak rambo ,przygotowany zwarty i gotowy do odparcia naglego ataku i co i nic nie spotkalem ani jednego malutenkiego komarka nic pustka , zaden nie naruszyl mojej przestrzeni powietrznej.Z calym moim osprzetem wrocilem wiec do Polski.
Bylem tam w ostatnie dwa tygodnie sierpnia.
Pozdrowienia
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 19.05.2003 13:36

Raz jedyny trafilam na komary, ale i to jakieś rachityczne w Seget. A tak od lat NIC :D !!! Na Krku komary 8O ??? Nie widziałam ani jednego!!!

Juli

Zapomniałam dodać, że byłam w maju i czerwcu w Baśce i w Krku.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 20.05.2003 09:42

Byłam trzy razy na Istrii (Porec) i nigdy nie spotkałam nawet cienia komara. :papa:
PZDR
Monika
Agnieszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka » 21.05.2003 13:54

W ubiegłym roku nasłuchałam się od znajomych, że w Cro. nie ma komarów i oczywiście nie zabrałam ze sobą żadnych specyfików.
BŁĄD...... WIELKI!!!!!!
Komary nie gryzły tylko zjadały w całości. Latały jak tylko zrobiło się chłodniej. Ale teściowa miała ze mnie "używanie" :roll:
Oczywiście na miejscu można zakupić w każdym sklepie, wszystko co odstrasza te "ptaszyska" , z tym, że troszeczkę drożej.
pozdrawiam
Agnieszka
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 24.05.2003 00:08

Agnieszko pochwal się gdzie byłaś i kiedy.Warto być na to przygotowanym,że są takie miejsca w HR.Twoja informacja po części potwierdza moją teorię,że chorwackie komary powyzdychały z gorąca.
Agnieszka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka » 30.05.2003 23:41

M!
Byłam niedaleko Zadaru ok. 30 km w pierwszej połowie lipca 2002 r.
Fakt, mieszkałam 30 metrów od płytkiej zatoczki, może dlatego te latające "pasożyty" tak kąsały.
W tym roku się z nimi rozprawię :twisted:
pozdr
Agnieszka
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 02.06.2003 00:20

Dzięki za info.
Pozdrowienia.
M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Komary i inne swiństwa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone