Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolory Jordanii i Egiptu

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 15.01.2009 20:47

mireks napisał(a):Fajne zdjęcia,fajnie pokazane.
Jordania marzenie mojej małżonki a teraz i moje,jaki koszt był tej wyprawy i na ile dni.




Już odpowiadam,chociaż na koniec chciałam mniej wiecej napisac o kosztach całej wyprawy. A więc Triada z upustami 7 dni Jordania 7 dni Egipt -Hotel =2774 zł z wszelkimi opłatami itp. + opłaty za wycieczki planowane 225$ + wszelkie wizy- dodatkowe Wadi Rum 35$ Morze Martwe z obiadem i pobytem na terenie Hotelu 70$ cały dzień.No i wydatki różne zależy od kasy jaka sie posiada. :lol:
:D :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 15.01.2009 21:16

Można wchodzić do każdego grobowca czy jaskini mieszkalnej.Sa to duże sale ciekawe tylko ze względu na barwy skały.To wnetrze Skarbca,jednej ze ścian.
Obrazek

a to już wnętrze grobowca królewskiego
Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 15.01.2009 21:54

Obrazek


Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.01.2009 22:28

Najgorsze to, że foty TYCH klimatów nie oddają.... :roll:

8)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.01.2009 21:06

Ponieważ staje się to już nudne należy zakończyć spacer po Petrze. Mąż mój ogląda góry od podstaw,musiałam sama wejść dośc interesujacą scieżką do klasztoru,który przypomina skarbiec.Wspinaczka w upale straszliwym trwała 45 minut .ale co za widoki :) warto było, tylko zdjęć nie mam -po prostu bateria nie wytrzymała tej wspinaczki :wink: A więc kilkoma zdjęciami kończę zwiedzanie Petry i wchodzimy za chwileczkę w upragniony cień wąwozu.
Obrazek

Ciekawam który wygrywa?

Obrazek

smakujemy wszelakiego rodzaju przyprawy

Obrazek

jeszcze swiątynia

Obrazek

mamy zamiar opuścic to wspaniałe miejsce :cry: ale już najwyższy czas jest godz .15

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 18.01.2009 15:07

Pomalutku się zbieramy ....


Obrazek

Po chwili wkraczamy w zbawienny cień,mamy za soba 8 cud swiata...

Obrazek

czy widać w moich oczach smutek :?: :)

a przed nami inne kolory,może nawet piękniejsze niż były o wschodzie słońca :) 8O
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 19.01.2009 13:04

Wracamy,

Obrazek


Obrazek
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 19.01.2009 14:13

Witaj Marysiu - obejrzałam dziś wszystko, co napisałaś i wkleiłaś do tej pory. Choć nasza Petra była po południu w listopadzie, kiedy dzień krótki, ale na szczęście szaleństwo kolorów też dane mi było obejrzeć. Miejsce naprawdę oszałamiająco piękne, co widać na Twoich fotkach!!! Dużo ładniejszych niż moje, kiedy już słońca było niewiele, a ja tylko pstrykacz jestem i sobie nie radziłam :D

A do tego niezwykle sympatyczni tubylcy. Zaproszenia na kawę z kardamonem wspominam baaardzo mile. I nikt niczego nie chciał - po prostu kawa i milion pytań jak się nam podoba i co widziałyśmy :)

Kilka dni (a tyle tam byłyśmy) to zapewne za mało, żeby dobrze poznać ten kraj. Dziwny, bo bliskowschodni, a bez ropy :D Baaardzo pustynny z tymi supernowoczesnymi miejscami, jakim jest nowy Amman. Ale to wystarczająco, by zaintrygował i by chciało się szukać coraz więcej informacji o jego historii, a jeszcze bardziej współczesności.

Jestem ciekawa jak Ci się podobało w Jerash. Mnie zatkało :lol: Ale nic nie piszę. Poczekam na ciąg dalszy :D

PS Mam nadzieję, że kawy z kardamonem napijemy się wcześniej czy później :D - pozdrawiam bardzo serdecznie!!!
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 19.01.2009 15:15

Marysiu!!! piękna wycieczka, piękne zdjęcia :D :D :D
Ja tez mam nadzieję na wspólną kawkę :lol:
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 19.01.2009 20:15

Obrazek


Obrazek
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 20.01.2009 05:58

Te wąwozy aż porażają swym ogromem. 8O
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 20.01.2009 13:32

A więc po malutku opuszczamy Petrę, stolicę arabskiego królestwa powstała z wydrążenia przeróżnych budowli w otaczających ją górach Poza budowlami wydrązonymi w skałach zachwycają nas ruiny miasta rzymskiego z teatrem, bazylikami i kolumnami ulic.Nie ogladajac sie juz za siebie wchodzimy do tajemniczego -bajecznego wawozu Sik by po p-rzejsciu kilometra opuscić na zawsze to zaczarowane miejsce. Mając przed soba do zwiedzania Zamek Kerak ,popatrzec jak Mojrzesz z Góry Nebo na "Ziemie Obiecaną"Podziwiac mozaiki w Madabie. Nareszcie dojedziemy do Morza Martwego ,gdzie nakładajc maseczkę upiekszajacą,poczujemy sie piękni i młodzi :wink: Mając odbudowane siły witalne przymierzamy sie do zwiedzania Ammanu i Jarashak.Po tych atrakcjach przemierzajac kilometry Jordanii i Egiptu spocząć na laurach w hotelu przy rafie :) radując oczy czymś takim jak kolorowe ryby,ptaki kwiaty i cieplutka woda z której nie chce sie wychodzić


Obrazek

Obrazek

A więc żegnaj kolorowa Petro ósmy cudzie świata.Przed nami droga daleka do poznania innych przepieknych miejsc.A i chwila odpoczynku też by nam nie zaszkodziła, :? lecz bedziemy miec w oczach i duszy przepiękne barwy ,którymi obdarowala nas natura.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2009 13:47

Pochodziłem sobie przez 5 stron i czekam na dalszą drogę :lol:

PS Petris, zdradzę Ci pewien sekret do fotosika :wink:
Jeśli chcesz aby ostatnie zdjęcia i następne wyświetlały się na forum w formacie 800 x 600 , tak jak te na początku relacji , to z kodu do zdjęcia wykasuj "med" :lol:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 20.01.2009 14:23

Witaj !! Cieszę się,że masz cierpliwość oglądać tak fatalne zdjęcia a co do Twojej informacjii dziękuje bardzo. Na pewno skorzystam.Staram się przesyłać zdjęcia ze strony imageshack.us ale nieraz tak jak i fotosik robi niemiłą niespodziankę.Dzięki :?
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 21.01.2009 21:12

Jedziemy "Drogą Królewską" do zamku Kerak.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolory Jordanii i Egiptu - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone