Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolory Jordanii i Egiptu

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 16.12.2008 10:47

Marysiu, dziękuje za foty bo wspomnienia tak świeże wracają, eh...Byłyśmy z Ulą w listopadzie :D
Kevlar- a wrażenie nocą, to dopiero jest, idziesz na pamięć, hiiii super!!!!!!!! :papa: :sm:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.12.2008 14:55

petris napisał(a):No to w drogę,wogóle nie wiem jak można tym czymś podróżować, :twisted: po prostu nie ma deski rozdzielczej 8O po prostu nie ma nic, tylko dwa druciki,ale jak sie tym czymś jechało :roll: -super-nie zrobiłam wnętrza szoferki, nie chciałam robić przykrości bardzo sympatycznemu irakijczykowi :)


A skąd ten Irakijczyk? Jak się Tobie udało zgadnąć że to nie Jordańczyk?

Petris, robisz ciekawe zdjęcia i pokazujesz je odpowiednio, żeby zainteresować z fajnym krótkim podpisem lub komentarzem.

Czy ta wyprawa to była zorganizowana wycieczka z jakimś polskim biurem podróży. Jak wyglądała. Z treści wynika że "po 24 godzinach podróży Wrocław -Aqabah znależliśmy sie u wrót pustyni Wadu Rum" a potem zakwaterowanie w jednym miejscu czy w kilku? Możemy liczyć na szczegóły?
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.12.2008 20:43

Dałam plamę :oops: ma sie rozumiec ,ze jordanczyk :oops:
To była wspaniała wycieczka,jesli mówimy o biurze podrózy,bo róznie z nimi bywa. :wink: Nocowalismy w Hotelu Cristal w Aqabie, nocleg ,przy samej zatoce, tylko przejśc przez ulicę, w dzielnicy bazaru i kolorowych sklepów.Następny w Ammanie, Hillsaid Hotel, niezbyt przyjemny ,obsługa także, daleko od centrum :roll: 2 noce. No i bardzo ladny Hotel Amra Palace 5 minut od drogi do Petry w Wadi Mousa.Noclegi i wyżywienie w porządku.A przewodnik wspaniały :)
c.d. wiem, ze to może być nudne,ale jestem wzrokowcem i jestem zafascynowana kolorami,a wąwóz mienił się nimi w zależności od pory dnia .Raniutko szlismy w stronę Petry,kolory wspaniałe-siesta-kawa,a sniadanko-kabanoski- oddaliśmy rudemu kotkowi :( i powrót kolory jeszcze inne ,intensywniejsze -szlismy jak zaczarowani ,szczególnie,ze nie było tłumów a przewaznie tylko my :)
Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.12.2008 20:49

No własnie rano i po południu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.12.2008 21:03 przez petris, łącznie edytowano 2 razy
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.12.2008 21:07

trochę przynudzę :(

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano 17.12.2008 21:09 przez petris, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 17.12.2008 00:20

aby nie marudzić,kolory jakie można zobaczyć w różnej konfiguracjii :)

No i wchodzimy do Petry , 8O prosze zamknąc oczy :roll:

Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 17.12.2008 00:35

No i jesteśmy :) przeszliśmy 1200 m.prześlicznego kolorowego wąwozu.Wchodzimy do miasta Nabatejczyków, również kolorowego , w pełnym słońcu-upał...

Obrazek

inne światło inne kolory..

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.12.2008 21:07 przez petris, łącznie edytowano 1 raz
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 17.12.2008 06:09

Ja muszę do Petry :D
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.12.2008 12:44

Niezwykłe kolory, i cieszę się, że zdjęcia oddają różnobarność skały, wąwozów, budowli, chyba też jestem wzrokowcem, ale nie tylko bo potrafie odtworzyć sobie zapachy Chorwacji - zioła i pinie. Czy Jordania pozostawiła w Twojej pamięci swoiste zapachy oprócz zapachu niezwykle rozgrzanego piachu pustyni? A może smaki potraw? Jak wyglądało żywienie wycieczkowiczów?

Pozdrawiam Lidia
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.12.2008 13:00

Pieknie tam...niesamowity klimat!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.12.2008 13:02

Jaki ten świat jest piękny.... 8O 8) Petris dzięki za te kształty i kolory :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 17.12.2008 13:11

Petris i Petra... :D :D :D :lol: :lol: :lol:


CUDNE!!! :hearts: Dzięki!!! :D


Pozdrav
Jola
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 17.12.2008 17:16

Przepiękne zdjęcia ! :hearts: Prawdziwa uczta dla oczu :hearts:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 17.12.2008 20:12

Dziękuję bardzo!! :? ale zdjecia są bardzo kiepskie :oops: Po prostu robione z marszu,wiele nieostrych, ciemnych,mimo to chciałam pokazać,naprawdę jest się czymś zachwycić. Zdjecia robię sporadycznie, wole ogladać.Lecz tym razem nas poniosło,ale cóż z tego zdjęcia słabe..... Cieszę się bardzo,że je oglądacie i mam nadzieje,że z tych miejsc zobaczymy Wasze zdjecia o wiele lepsze niż moje- :) chciała bym wszystkim co ogladają Jordanię ,życzyć wszystkiego najlepszego,zdrowych wesołych Swiat a w Nowym roku cudownych wycieczek i pieknych zdjęć, którymi bedziemy się zachwycać na FORUM.

Pozdrowienia Petris

Wyjeżdzamy .Mam taką cichą nadzieje,że bedziecie chcieli oglądać dalszy ciąg wybranych zdjęc w pózniejszym terminie :?
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 17.12.2008 20:19

Przepraszam!! przejrzałam wszystkie strony i okazalo sie,ze wiele z moich zdjęc nie ma ,cos fotosik przeskrobał.Moze uda mi sie to naprawić

:oops: :oops:
Ostatnio edytowano 17.12.2008 21:14 przez petris, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kolory Jordanii i Egiptu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone