Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Koło zapasowe-obowiązkowe?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M_i_m_i
Podróżnik
Koło zapasowe-obowiązkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) M_i_m_i » 20.07.2009 10:54

Witam,
Właśnie przeczytałam na stronie Ambasady Rep. Słowacji że do obowiązkowego wyposażenia samochodu należy koło zapasowe. W moim Renault Scenic nie ma koła- jest zestaw do naprawy koła, co więcej nie ma nawet w bagażniku przewidzianego miejsca na koło tak jak w innych samochodach. Czy ktoś miał podobny problem ? Nie wiem, co zrobić - zakup koła to dodatkowy koszt a poza tym zajmie mi pół bagażnika :-(, nie wiem gdzie wtedy zmieszczą się bagaże ?
A jak jest w innych krajach ? Może po prostu nie jechać przez Słowację ? Tylko nie wiem, czy mi to pomoże, nie analizowałam jeszcze przepisów obowiązujących w Cro i w innych (Czechy, Austria, Słowenia) jeśli chodzi o to nieszczęsne koło.
Pomóżcie proszę...
Pozdrawiam serdecznie,
M.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2009 11:05

Kup dojazdówkę.
Poza tym samochodowe obowiązkowe wyposażenie tzn. w kraju gdzie auto jest zarejestrowane a nie obowiązkowe ze wszystkich krajów tranzytowych.
Podobna rozmowa tu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=410868#410868
bafi
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bafi » 04.08.2009 15:41

Jak nie ma nawet dojazdówki to zmień samochód.
mottom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.08.2009 16:00

Podaruj sobie dojazdówkę skoro auto nie było wyposażone w koło zapasowe "od nowego".
Na dojazdówce daleko i tak nie pojedziesz.

Kiedyś miałem auto z butlą gazu w miejscu przewidzianym na koło zapasowe i zamiast koła woziłem taki spray (piankę szybkoschnącą) oraz pompkę nożną.
Wydaje mi się, że i tak nie potrafiłbym tego zestawu użyć w sytuacji na drodze (albo bym skleił wentyl co uniemożliwiłoby napompowanie, albo by nie trzymało zbyt dobrze :cry: ).

Najlepiej chyba wykupić dobre ubezpieczenie assistance. Jak złapiesz gumę - zadzwonisz, podasz rozmiar koła i opony - dowiozą Ci na miejsce i założą (jednorazowy koszt niezbyt wygórowany, jeżeli nie jeździsz ZAZWYCZAJ/CZĘSTO po rozbitym szkle :? ; a w bagażniku lżej :idea: ).

Generalnie i tak musisz wymienić pękniętą oponę lub wymienić całe koło (jeżeli uszkodzona została felga na np. dziurze w jezdni). Czasami trzeba wymienić dwa koła - jeżeli nie ma możliwości kupienia takiej samej (bardzo podobnej) felgi jak ta dobra (nie uszkodzona) po drugiej stronie auta.

W chwili obecnej mam auto z pełnowymiarowym kołem zapasowym, które umożliwia dalszą jazdę bez problemów, ale co w przypadku jak pękną dwie opony :?: (mam nadzieję, że wtedy assistance załatwi sprawę)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022