Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koło zapasowe-obowiązkowe?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M_i_m_i
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.02.2009
Koło zapasowe-obowiązkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) M_i_m_i » 20.07.2009 10:54

Witam,
Właśnie przeczytałam na stronie Ambasady Rep. Słowacji że do obowiązkowego wyposażenia samochodu należy koło zapasowe. W moim Renault Scenic nie ma koła- jest zestaw do naprawy koła, co więcej nie ma nawet w bagażniku przewidzianego miejsca na koło tak jak w innych samochodach. Czy ktoś miał podobny problem ? Nie wiem, co zrobić - zakup koła to dodatkowy koszt a poza tym zajmie mi pół bagażnika :-(, nie wiem gdzie wtedy zmieszczą się bagaże ?
A jak jest w innych krajach ? Może po prostu nie jechać przez Słowację ? Tylko nie wiem, czy mi to pomoże, nie analizowałam jeszcze przepisów obowiązujących w Cro i w innych (Czechy, Austria, Słowenia) jeśli chodzi o to nieszczęsne koło.
Pomóżcie proszę...
Pozdrawiam serdecznie,
M.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2009 11:05

Kup dojazdówkę.
Poza tym samochodowe obowiązkowe wyposażenie tzn. w kraju gdzie auto jest zarejestrowane a nie obowiązkowe ze wszystkich krajów tranzytowych.
Podobna rozmowa tu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=410868#410868
bafi
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bafi » 04.08.2009 15:41

Jak nie ma nawet dojazdówki to zmień samochód.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.08.2009 16:00

Podaruj sobie dojazdówkę skoro auto nie było wyposażone w koło zapasowe "od nowego".
Na dojazdówce daleko i tak nie pojedziesz.

Kiedyś miałem auto z butlą gazu w miejscu przewidzianym na koło zapasowe i zamiast koła woziłem taki spray (piankę szybkoschnącą) oraz pompkę nożną.
Wydaje mi się, że i tak nie potrafiłbym tego zestawu użyć w sytuacji na drodze (albo bym skleił wentyl co uniemożliwiłoby napompowanie, albo by nie trzymało zbyt dobrze :cry: ).

Najlepiej chyba wykupić dobre ubezpieczenie assistance. Jak złapiesz gumę - zadzwonisz, podasz rozmiar koła i opony - dowiozą Ci na miejsce i założą (jednorazowy koszt niezbyt wygórowany, jeżeli nie jeździsz ZAZWYCZAJ/CZĘSTO po rozbitym szkle :? ; a w bagażniku lżej :idea: ).

Generalnie i tak musisz wymienić pękniętą oponę lub wymienić całe koło (jeżeli uszkodzona została felga na np. dziurze w jezdni). Czasami trzeba wymienić dwa koła - jeżeli nie ma możliwości kupienia takiej samej (bardzo podobnej) felgi jak ta dobra (nie uszkodzona) po drugiej stronie auta.

W chwili obecnej mam auto z pełnowymiarowym kołem zapasowym, które umożliwia dalszą jazdę bez problemów, ale co w przypadku jak pękną dwie opony :?: (mam nadzieję, że wtedy assistance załatwi sprawę)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone