Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koko, koko, Hvar jest spoko. Snoorkowania sezon III

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 31.08.2010 04:06

Dostałabym zawału mając delfiny na odległość 3 metrów :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2010 10:30

Katarinka napisał(a):Dostałabym zawału mając delfiny na odległość 3 metrów :)

Siedem ich było :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 31.08.2010 10:57

L napisał(a):cd za dni kilka
A właściwie to ile to" kilka"? Bo według mnie kilka właśnie minęło :D A u Ciebie ciszaaa :wink:

pozdrawiam serdecznie
:D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2010 12:23

Tymona napisał(a):
L napisał(a):cd za dni kilka
A właściwie to ile to" kilka"? Bo według mnie kilka właśnie minęło :D A u Ciebie ciszaaa :wink:

pozdrawiam serdecznie
:D


Nie bardzo mam czas bo czytam akurat taką fajną relację z Portugalii i Hiszpanii. :wink:











Zdjęcia ładują się właśnie na serwer, więc jest nadzieja :wink:
pzdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2010 17:53

czwartek 15 lipca

Nasza miejscówka pod figą. Cień był do 9 rano (oliwkowy), a potem od 16 (figowo-akacjowy).

Obrazek

Codziennie rano widzimy kilku odważnych trawersujących to zbocze. Jest wtedy jeszcze w cieniu. Kusi nas.

Obrazek

Na Istrii dzieci na plaży budowały kopczyki z kamieni. W niektórych miejscach było ich bardzo dużo. Na Krku, na plażach jakoś ich nie było widać. Za to wyżej i owszem, w dużym wyborze.

Obrazek

Obrazek

Dziś udajemy się jednak na plażę. Ponton jest nieoceniony; karimaty, parasol, książki, aparat, wałówka, ręczniki...
Wystarczyło pół godziny wiosłowania i było tak.

Obrazek

I tak.
Kilka osób na tej plaży zawsze było, ale każdy miał kilka rozłożystych pinii do wyboru.

Obrazek

Kawałek dalej, i na powierzchni, i pod wodą, było skaliście.

Obrazek

Obrazek

Rybki jak zawsze niezawodne.
Brancin?

Obrazek

Pjevcic ostronosic?

Obrazek

Kilka godzin aktywnego leniuchowania minęło. Wczoraj auto miało dzień wypoczynku, należy mu się więc mała przejażdżka. W planie mamy Starą Baskę i Krk.
Zjeżdżając do Starej Baśki mijamy zatoczkę okupowaną przez mieszkańców campingu Skrila.

Obrazek

Z drogi rozpościera się szeroka panorama. Mała wysepka po prawej to Galun, potem po lewej Privc i Sv. Grgur. W głębi widać Rab a spoza mgiełki wyłaniają się zbocza Velebitu

Obrazek

Jest, na naszym forum, kilka opisów tej osady. Oczyma wyobraźni widziałem "krckie Lubenice". Ale nic z tego, trochę się zawiedliśmy. Na drogę i parkujące samochody nie spadają z góry kamienie :wink: , domki w dużej części nowe. Turyści na plaży, miejscowych nie widać, jest sennie.

Obrazek

Ale lody były dobre. A droga rzeczywiście wąska, przy mijaniu było trzeba złożyć lusterka.

Obrazek

W drodze na parking (na górce za osadą, oczywiście płatny) mijamy cysternę, pompowali wodę do przydomowego zbiornika. Wodociągów w Starej Basce nie ma.

Przed nami długi podjazd. Odpoczniemy trochę i ruszymy do Krku. Ale to nie dziś :wink:
cd
niestety jednak
n
:wink: :wink: :wink:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 31.08.2010 18:44

Na Kasprowym śnieg 8O tym przyjemniej popatrzeć na takie słoneczne klimaty. :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 31.08.2010 20:11

Longtom napisał(a):W planie mamy Starą Baskę i Krk.
Najpierw plaża, do której trzeba przywiosłować, potem dwa miejsca do odwiedzenia - niezłe mieliście tempo :D A tak poza tym - to tak z sentymentem patrzę na Wasz Krk, bo tam byliśmy na naszych pierwszych chorwackich wakacjach :D

pozdrawiam serdecznie
:D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.09.2010 17:41

Kasia.K napisał(a):Na Kasprowym śnieg 8O tym przyjemniej popatrzeć na takie słoneczne klimaty. :D


cześć Kasia.K

I w Chorwacji śnieg czasem pada

Obrazek

A u nas na pewno jeszcze kilka ciepłych dni się trafi. Ja w każdym razie w to wierzę :wink: :wink: :wink: :wink:

pzdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.09.2010 17:46

Tymona napisał(a): Najpierw plaża, do której trzeba przywiosłować, potem dwa miejsca do odwiedzenia - niezłe mieliście tempo :D A tak poza tym - to tak z sentymentem patrzę na Wasz Krk, bo tam byliśmy na naszych pierwszych chorwackich wakacjach :D

pozdrawiam serdecznie
:D


witam, witam

Pierwszy raz w Cro, to wylegiwać się, cały dzień, na plaży nie bardzo wypada.
pzdr
:wink: :wink: :wink:
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 01.09.2010 19:28

longtom napisał(a):

A u nas na pewno jeszcze kilka ciepłych dni się trafi. Ja w każdym razie w to wierzę :wink: :wink: :wink: :wink:

pzdr


Ja też mam taką nadzieję, bo nie ma chyba na świecie większego zmarzlucha ode mnie :wink: :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.09.2010 10:07

Kasia.K napisał(a):Ja też mam taką nadzieję, bo nie ma chyba na świecie większego zmarzlucha ode mnie :wink: :D

To w Starej Basce by Ci się podobało. Gorąco było niemiłosiernie :!:
pzdr :wink:
Transalp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Transalp » 02.09.2010 12:49

Ciekawa relacja i duuużo równie ciekawych zdjęć.

Mam nadzieję, że jeszcze Ci sporo ich zostało.
(widzę, że lubisz trzymać aparat przy oku i wiesz po co).


Pozdrawiam

Tomek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.09.2010 17:50

Transalp napisał(a):Ciekawa relacja i duuużo równie ciekawych zdjęć.

Mam nadzieję, że jeszcze Ci sporo ich zostało.
(widzę, że lubisz trzymać aparat przy oku i wiesz po co).
Pozdrawiam
Tomek


:oops:

cześć Transalp

W tym jest właśnie problem, że koniec wspominek już widać. Dlatego tak niespiesznie je piszę.
Ale kilka MB zdjęć jeszcze mam :wink:
Będzie jeszcze trochę i spod wody, i z nad wody, i całkiem górsko-kamieniście.
pzdr
tomek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 02.09.2010 18:40

longtom napisał(a):
...
Będzie jeszcze trochę i spod wody, i z nad wody, i całkiem górsko-kamieniście.


I właśnie z każdego miejsca longtom fajnie relacjonujesz, a wszystkie zdjęcia są tego dowodem.
Muszę przyznać, że już do tego miejsca relacji przywiozłeś sobie (do domu na miłe wspominki) wiele wspaniałych niezapomnianych wrażeń z wakacji.

Pozdrawiam.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 02.09.2010 18:58

Miałam trochę zaległości do nadrobienia ale już jestem na bieżąco :D ...

Chyba jeszcze tego nie pisałam: super, hiper zdjęcia!!! - a najbardziej zazdroszczę Ci tych z podwodnego świata... - jejku, jejku mówię Wam jak mi się podobają!!! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Koko, koko, Hvar jest spoko. Snoorkowania sezon III - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone