Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 05.08.2020 15:06

Piękne miejsca... A jak z parkowaniem? Aż wstyd mi, że jestem tak nieprzygotowany do wyjazdu :oops: ale to uroki koronaroku :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.08.2020 15:14

creep22 napisał(a): A jak z parkowaniem?

W tej kwestii piekara114 będzie miała wiele do powiedzenia... :wink: I z pewnością powie: nie parkuj w rezerwacie Dubrava Hanzine przy Sv. Mariji. :!: Przed nim lub za nim, przy drodze, jakieś miejsca powinny się znaleźć. Co do Sv. Marko - przy lub za 15 południkiem też jakieś miejsca do parkowania powinny być. Czyli rozglądasz się za takim miejscem:

aaaP1350106.jpg


I gdzieś koło znaku Sv. Marko szukasz zejścia na plażę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2020 15:42

Na Klarze się fajnie plażowało, dopóki nie znaleźliśmy za szybą mandatu. Zaparkować można dopiero koło Sv.Marji albo sporo przed.

Przy południku ok godz.11 też było już pełno i problem z parkowaniem, ale po drugiej stronie drogi jest parking wśród trzcin.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2020 16:19

Dlatego lubię jeździć w 1. połowie lipca ;) Chociaż pod koniec wyjazdu przy Sv. Mariji było już na górze tłoczno. A za kamieniami na Marko nikogo :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.08.2020 19:52

creep22 napisał(a):Oby się udało! Na razie zachowujemy dystans społeczny na niemal pustej plaży we Vlasici. Która plażę od Bosany w górę polecacie?

Jak jesteście we Vlašići to zglądnijcie do Smokvicy. To niedaleko.
Tam jeszcze mniej ludzi.
P7020009_DxO1010Web.jpg

P7020022_DxO1010Web.jpg

P7020036_DxO1010Web.jpg

P7020076_DxO1010Web.jpg
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 05.08.2020 23:45

krutom napisał(a):Jak jesteście we Vlašići to zglądnijcie do Smokvicy. To niedaleko.
Tam jeszcze mniej ludzi.


A jak tam dzisiaj z wiatrem? Dziś uciekliśmy z Pagu do Jakišnicy - z sukcesem. Od wczoraj poznałem już co to bora, dziekuję :? a jutro ostatni dzień na Pagu :cry:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.08.2020 00:14

rekordarek napisał(a):
krutom napisał(a):Jak jesteście we Vlašići to zglądnijcie do Smokvicy. To niedaleko.
Tam jeszcze mniej ludzi.


A jak tam dzisiaj z wiatrem? Dziś uciekliśmy z Pagu do Jakišnicy - z sukcesem. Od wczoraj poznałem już co to bora, dziekuję :? a jutro ostatni dzień na Pagu :cry:

Nie wiem jak z wiatrem.
Zdjęcia maja dwa lata.
Nie jestem teraz na Pagu, ale jak zerkniesz na mapę (kliknij słowo Smokvica) to zobaczysz, że jest to południowy zachód Pagu.
Jeśli wiatr jest od lądu, to plaża jest osłonięta trzema pasmami wzgórz. Powinno być spokojnie.
Jak wieje z południa to kicha.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2020 10:28

Od morza - nevera, z gór - bura, tak mi to z grubsza było wyjaśnione :mrgreen:
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 06.08.2020 12:33

Beritnica zdobyta
Załączniki:
Kamień.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2020 12:37

Brawo Ty! :-)
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 06.08.2020 17:12

A ja już chce normalną Cro, bo ktoś ją chyba ukradł w tym roku. Ile można robić zdjęć chmurom choćby były najpiękniejsze...
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.08.2020 12:07

W tym roku planuję kolejny wyjazd do CRO od 20 sierpnia, jeśli w ogóle dojdzie do skutku przez to co się dzieje :evil: . Do tej pory była to Dalmacja, wyspa Hvar, Brać i Peljesac oraz Istria. Raz na chwilę dosłownie wpadłam na Pag zobaczyć co tam jest takiego, że ludzie się zachwycają :D i zobaczyłam inną Chorwację niż Dalmacja, brak zieleni 8O co bardzo kocham :D Ale w tym roku chcę pojechać trochę bliżej Polski i na krócej więc myślę że tamta chwila była za krótka, żeby poznać wyspę i teraz bym chciała na cały urlop. Nie zależy mi na dużych miejscowościach, choć patrząc na mamy google, chyba aż tyle ich tam nie ma :D Oczywiście też nie do końca żeby były 2,3 domy :lol: Fajnie jakby była jakaś promenada wzdłuż morza w miasteczku i trochę zieleni wkoło :lol: jadę z psem i zależy mi na plażach gdzie będą z tyłu jakieś drzewa, choć trochę cienia, nie tłumy ludzi. Nie muszą być one w okolicach miasteczka, ale trochę dalej, bo i tak zazwyczaj jeżdżę na plaże bardziej odludne. Poczytałam trochę i przeraża mnie ten wiatr Bora i że potem woda zimna i ta pogoda taka w kratkę na wyspie. Czy on często wieje?kurde nie chciałabym spędzić 10 dni w sztormiaku :lol: :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2020 13:17

anksma napisał(a):Nie zależy mi na dużych miejscowościach, choć patrząc na mamy google, chyba aż tyle ich tam nie ma :D Oczywiście też nie do końca żeby były 2,3 domy :lol: Fajnie jakby była jakaś promenada wzdłuż morza w miasteczku i trochę zieleni wkoło :lol: jadę z psem i zależy mi na plażach gdzie będą z tyłu jakieś drzewa, choć trochę cienia, nie tłumy ludzi. Nie muszą być one w okolicach miasteczka, ale trochę dalej, bo i tak zazwyczaj jeżdżę na plaże bardziej odludne.
Mandre, Mandre i jeszcze raz Mandre. :D


anksma napisał(a):Poczytałam trochę i przeraża mnie ten wiatr Bora i że potem woda zimna i ta pogoda taka w kratkę na wyspie. Czy on często wieje?kurde nie chciałabym spędzić 10 dni w sztormiaku :lol: :lol:
Sztormiaka nie ubrałam, ale w nocy sobie powiewało, syn w swoim pokoju drzwi balkonowe szafką nocną blokował, bo wiatr mu je otwierał... A w dzień wiało mniej i było ciepło. Z otwartej strony (na pełne morze)w te dni spokojnie plażowaliśmy, od strony Pag-Vodice raczej nie było to realne.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2020 14:13

Jak drzewa i cień - to Šimuni. Jest tam nawet plaża dla psów z cieniem w nadmorskim lasku, spacerowa ścieżka wśród drzew wokół cypla (od plaży do portu), tylko miejscowość mniejsza od Mandre i na pierwszy rzut oka mniej komercyjna, choć - zależnie od terminu - na plaży miejskiej może być sporo ludzi, aczkolwiek nie sądzę, że więcej niż w Mandre.

aaSimuni1.jpg


aaSimuni2.jpg
Plaża dla psów


aaSimuniCypel.jpg


aaP1350497.jpg


aaSimuniZatoka.jpg


aaSimuniZatokaMarina.jpg
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.08.2020 14:35

Mirkomir ty zawsze coś mi pomożesz ;-) o taki cień właśnie mi chodzi, bo jak nic takiego nie ma to wtedy muszę oddawać swój parasol dla psa, ale ileż można na słońcu wysiedzieć.
piekara114 - wolę właśnie plaże na otwarte morze niż zamknięte zatoczki i raczej chyba z tej strony Pagu bym polowała na miejscówkę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 387
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone