Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2020 19:51

piekara114 napisał(a):Gdzie taka ciepła woda???


W Metajnie. Ale już na plaży Ručica zaledwie 21.

Dziś byłem na Čistej - czuję się trochę rozczarowany głównie za sprawą śmieci w wodzie i dookoła. Nie wiem, dolatują z wysypiska? Bo woda i długie, płytkie zejście do wodu fajne. Parking 20 kn (pierwszy jadąc od Novalji) - oni mnie chyba policzyli jak za busa a nie osobowe auto :roll:
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 20.07.2020 14:05

Wczoraj wróciłem z Pag-u i podzielę się kilkoma uwagami.
Przede wszystkim wyspa szczerze nas oczarowała. To jedno z niewielu miejsc, gdzie na pewno jeszcze wrócimy, bo sporo zostało do odwiedzenia. Piękne widoki, sporo kontrastów - z jednej strony niby wyspa księżycowa, a jednak tuż przy apartamencie mieliśmy "las" jak to miejscowi nazywali. I to nie jakiś gaj oliwny, czy sosny jak na Riwierze Makarskiej, tylko regularny gęsty bór, do którego ciężko było wejść, wyglądało to jak jakaś dżungla ;)
Jakby ktoś się zastanawiał nad wakacjami na Pag-u to szczerze polecam. Trochę inny niż Dalmacja, ale wcale nie na minus. Mi osobiście znacznie bardziej przypadł do gustu niż najpopularniejsza Riwiera Makarska.

Byliśmy w miejscowości Potocnica. Przed wyjazdem nie znalazłem na forum wielu informacji o niej, więc postaram się coś o niej napisać.

Wioska. Wikipedia twierdzi, że na stałe mieszka tam... 11 osób. Myślę, że jest tam tak do 100 domów. Może trochę mniej. Są co najmniej dwie restauracje, nie ma sklepu.
Są dwie plaże (jeśli wjeżdża się "naszym" wjazdem przy reklamie restauracji MacAdams). Jedna przy Restauracji MacAdams, druga po drugiej stronie miejscowości - Kukurina. Obie to niewielkie zatoczki i dość płytkie na początku. Pierwsza z drobnymi kamieniami, później trochę kamieni w wodzie (tak do ok. 10 m.) i dalej piasek. Woda po pas/ramiona przez jakieś 20-30 m. Fajna dla średnich dzieci.
Druga to Kukurina i na nią chciałbym zwrócić uwagę, bo wydaje mi się, że nie jest zbyt popularna (a ja już wróciłem, więc ewentualne tłumy mi nie przeszkadzają :lol: ). Jest to plaża piaszczysta. Nie z drobnym żwirkiem tylko piaskiem w zasadzie takim jak nad Bałtykiem. Dla mnie osobiście takie plaże nie są atrakcją (jak Chorwacja to powinny być kamienie, a najlepiej półki skalne), ale byłem z 2-latkiem i dla niego to był jednak raj. Na inne plaże nie bardzo chciał chodzić, bo kamienie robią "ała", a buty są niewygodne. Piasek, pod kątem dzieci, to jeden plus. Drugi plus to płytka zatoczka (znaczna jej część to również typowo piaszczyste dno). Plus polega na tym, że woda się momentalnie nagrzewa, nawet jak w nocy jest bora, to po jednym dniu woda jest cieplutka. Woda w całej niewielkiej zatoczce jest tak od po kolana do maksymalnie pasa, później jest krótka grobla z kamieni, a za nią jest kolejna 10-20 metrów wody po pas, gdzie mogą się bawić starsze dzieci, albo można sobie pograć w piłkę. Plaża mała, ale 80 proc. osób w zasadzie cały czas była w wodzie. Nawet w dniach, gdy Adriatyk wszędzie był zimny - 21-22 st.
Jeżeli ktoś szuka plaży pod kątem dzieci to naprawdę godna polecenia. Mimo, że plaża niewielka to ludzi mało. Głównie Chorwaci i w większości dzień w dzień ci sami :), co oznacza, że plaża nie jest szerzej znana turystom.
Otoczenie plaży też całkiem malownicze, ukryta pomiędzy górami, z lasem "za plecami", bardzo fajnie osłonięta od wiatru. Jak wszędzie wiało (w ostatnich dniach) tam była cisza 8)

Jak zgram zdjęcia to postaram się wrzucić kilka z tej plaży.

Apartamenty MacAdams.
Również gorąco polecam. Ma to chyba standard hotelu, przynajmniej tak o sobie piszą i rzeczywiście obiekt jest doinwestowany. Ma fajny, bardzo czysty basen, sporo leżaków wokół, kilka parasoli, przy czym wielu gości - co normalne - czas spędza na plażach. Poziom wyżej jest restauracja, trochę droższa (ok. 20 proc. w stosunku do "normalnych cen"), ale jedzenie bardzo w porządku.
I przede wszystkim wspaniała wlaścicielka. Kobieta, dla której nic nie jest problemem (prawdziwy chorwacki klimat) - "chcesz zupe? Kucharz specjalnie dla Was ugotuje. Na którą godzinę? Jaką sobie życzycie?"/ "zgubiłeś klucz od apartamentu? Nic się nie przejmuj, jesteś na wakacjach, takie rzeczy mogą się zdarzać. Mamy kilka zapasowych par.". "Chcesz zapłacić po posiłku? Nic się nie martw jeśli portfel został w pokoju, zapłacisz później, przy wyjeździe, albo nawet jak już wrócisz do Polski". "Chcesz zapłacić przelewem? Luz, może zapłacić jak chcesz i kiedy chcesz, nawet jak już wrócisz do domu". Krzesełko do karmienia? Zorganizujemy. Nie ma korkociągu? Za 5 minut będzie. ...po prostu super, możesz się zająć wyłącznie odpoczywaniem.
Bardzo dobrze utrzymana zieleń, piękne kwiaty, palmy itd.
Obiekt sporo się ceni (w sumie nie przez przypadek, bo jakość trzyma), ale nam się trafiły ceny koronawirusowe - inaczej pewnie byśmy nie pojechali w to miejsce. Za apartament w dobrym standardzie - wszystko nowe (chyba przed poprzednim sezonem był spory remont), dwie sypialnie, łazienka z prysznicem walk-in, dobrze wyposażony aneks kuchenny ze zmywarką i ekspresem do kawy, do morza kilkadziesiąt metrów, zapłaciliśmy 60e. Ceny na bookingu w momencie jak rezerwowaliśmy to ok. 180 e za dobę. Właścicielka mówiła, że normalnie wszystko sprzedają przez booking, ale w tym sezonie uznała, że lepiej mieć coś niż nie mieć nic, dlatego tak obniżyła ceny. Jeżeli ktoś oczekuje dobrej jakości, przy jednocześnie rodzinnej atmosferze to bardzo polecam. Chociaż na ten sezon podobno już jest pełne obłożenie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.07.2020 14:18

Niezbyt popularny rejon Pagu. Podejrzewam, że dlatego, że wszędzie daleko.
Ale dla rodzin z dziećmi gdy nie zwiedzamy plaż jak szaleni...super sprawa.
Mnie plaże nie przypadły do gustu ale hotelik wygląda całkiem przyjemnie.
Upust cenowy szokuje.
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 20.07.2020 14:33

Nie do końca zgodzę się z tym, że wszędzie daleko. Do Novalji 10-15 minut. Plaże Cista i okoliczne 20 minut. Do Lun blisko, na plaże w pobliżu Metajny tyle samo co z popularniejszych miejscowości - Pag, Mandre, Simuni. Jedynie do Pagu i na plaże w okolicy Bosany dalej.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.07.2020 21:54

Konradk napisał(a):Nie do końca zgodzę się z tym, że wszędzie daleko. Do Novalji 10-15 minut.

Biorąc pod uwagę, że cały Pag przejedziesz w godzinę to jednak nie tak blisko. :wink:
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 23.07.2020 12:00

@Konradk, zaskakujący jest otrzymany przez Ciebie rabat w tym apartamentowcu.

Na moje zapytanie do nich o wolną miejscówkę dostałem dziś taką "ofertę":

Chciałem na 12 nocy, ale tylko na taką ilość jak w ofercie mają coś wolnego.
Załączniki:
111111.jpg
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 24.07.2020 14:46

Mieliśmy trochę szczęścia, że nam się taka oferta trafiła.
Jednak jakby kogoś nie przestraszyła taka półka cenowa, to gorąco polecam, bo moim zdaniem naprawdę warto.

Obrazek

Powyższą ofertę dostaliśmy na studio 2+1, ale zależało nam na sypialni i dostaliśmy z dwoma za 60 euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2020 18:35

Było ale się skończyło. Coś w tym jest, że na Pag chce się wracać. Pozdrav z Siófoku ;)
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 25.07.2020 12:13

Czy na drodze łączącej miasto Pag z Bošaną jest duże natężenie ruchu? Mam na oku apartament w Bošanie, przylegający tyłem do tej drogi. Szczególnie mam na myśli godziny popoludniowe i wieczorne. Chcę uniknąć uciążliwego „akompaniamentu” przy wieczornym odpoczynku na balkonie :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.07.2020 12:22

Co ty.
Tam jest ruch zerowy.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2020 14:19

rekordarek napisał(a): Chcę uniknąć uciążliwego „akompaniamentu” przy wieczornym odpoczynku na balkonie :)

kaeres napisał(a):Tam jest ruch zerowy.

Tak całkiem zerowy to nie - ale odbywa się głównie w porach dojazdu na plaże za Bošaną i powrotów. Poza tym ruch sporadyczny. My tamtędy przejeżdżaliśmy wieczorami. :mrgreen: Ale takich jak my wieczorem nie powinno być wielu - raczej tylko dojeżdżający do apartamentów w Bošanie, Sv. Mariji i Sv. Marko.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 27.07.2020 17:29

Ktoś zna, kojarzył, przechodził może:

https://www.visit-pag.com/apartments-vi ... l-vidalici

?
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 28.07.2020 20:12

coobah napisał(a):Ktoś zna, kojarzył, przechodził może:

https://www.visit-pag.com/apartments-vi ... l-vidalici

?



Ja znam.Nalezy do mojej rodziny.Sa opinie na google ,tez po polsku...chwilowo tylko terminy na ostatnie 2 tygodnie sierpnia wolne,zadne inne...Pozdrawiam.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 28.07.2020 21:48

Jestem pierwszy raz na Pagu - do tej pory Dalmacja, Istria i Riwiera Makarska. I jestem nim szczerze zaczarowany. Bardzo niedoceniana wyspa i... w sumie nie wiem dlaczego. Od strony Mandre czuję się jak na głębokim południu Chrowacji. A to ledwie 12 godzin drogi od mojego Śląska.
Plaże... no cudo :) Dziś byłem na Girenicy. Woda w kolorze jak na maledwiach. Temperatura ... za ciepła :) Dzieci zachwycone. Cisza, spokój, prawie bez ludzi.
Do tego sama wyspa. Niby górzysta ale rowerkiem bez problemu można wszystko objeździć.
Novalja, Pag - super mieścinki na jedno dniowe zwiedzanie. Wszystko co trzeba, i zabytki, i atrakcje.
Konoby - trzeba dobrze znaleźć. Ale jak już się trafi to niebo w gębie. Świeżo i na miejscu.
Pozostaje tylko polecić niezdecydowanym.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2020 22:09

axlgks napisał(a):Jestem pierwszy raz na Pagu - do tej pory Dalmacja, Istria i Riwiera Makarska. I jestem nim szczerze zaczarowany. Bardzo niedoceniana wyspa i...

... gdyby była niedoceniana, nie powstałby Klub Miłośników Wyspy Pag. :wink: :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 384
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone