Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 07.08.2020 15:25

creep22 napisał(a):Piękne miejsca... A jak z parkowaniem? Aż wstyd mi, że jestem tak nieprzygotowany do wyjazdu :oops: ale to uroki koronaroku :D
Mikromir napisał(a):Jak drzewa i cień - to Šimuni. Jest tam nawet plaża dla psów z cieniem w nadmorskim lasku, spacerowa ścieżka wśród drzew wokół cypla (od plaży do portu), tylko miejscowość mniejsza od Mandre i na pierwszy rzut oka mniej komercyjna, choć - zależnie od terminu - na plaży miejskiej może być sporo ludzi, aczkolwiek nie sądzę, że więcej niż w Mandre.

Załącznik aaSimuni1.jpg nie jest już dostępny


Załącznik aaSimuni2.jpg nie jest już dostępny


Załącznik aaSimuniCypel.jpg nie jest już dostępny


Załącznik aaP1350497.jpg nie jest już dostępny


Załącznik aaSimuniZatoka.jpg nie jest już dostępny


Załącznik aaSimuniZatokaMarina.jpg nie jest już dostępny


Również polecam miejscowość Simuni :)

Do plaży mieliśmy z 20 metrów, jeżdździliśmy również na Sv Duh :)

Poniżej pożegnalne zdjęcie z Sv Duh byliśmy w 2018
Załączniki:
38072466_2010549395645950_2261213072033054720_n.jpg
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 08.08.2020 12:50

Mam pytanie do osób aktualnie wypoczywających na Pagu :roll: - Czy są tłumy, czy raczej da się zachować dystans? Kawałek w miarę pustej plaży z pewnością można znaleźć podjeżdżając samochodem, ale jak sytuacja w konobach, itp. :D

Pozdrawiam z życzeniami udanego wypoczynku :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2020 08:11

anksma napisał(a):piekara114 - wolę właśnie plaże na otwarte morze niż zamknięte zatoczki i raczej chyba z tej strony Pagu bym polowała na miejscówkę.
Mandre własnie jest nad otwartym morzem, jakaś wysepka prze nim jest, ale i przed Simuni. Mandre ogromy plus za długą promenadę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.08.2020 08:36

piekara114 napisał(a):Mandre własnie jest nad otwartym morzem, jakaś wysepka prze nim jest, ale i przed Simuni. Mandre ogromy plus za długą promenadę.

Dwie wysepki :wink: :wink:

https://www.google.com/maps/place/Mandr ... 14.9200717

Promenadą będę spacerował od 15 sierpnia. :lol:
Ewucha12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewucha12 » 10.08.2020 08:48

Goniaa napisał(a):Mam pytanie do osób aktualnie wypoczywających na Pagu :roll: - Czy są tłumy, czy raczej da się zachować dystans? Kawałek w miarę pustej plaży z pewnością można znaleźć podjeżdżając samochodem, ale jak sytuacja w konobach, itp. :D

Pozdrawiam z życzeniami udanego wypoczynku :D

Właśnie jesteśmy w Povljanie. Przyjechaliśmy w sobotę i widząc ogromnie ilość ludzi na przejściu, później na parkingach przy autostradach, byłam przerażona. Jednak udało nam się znaleźć apartament w spokojniejszej części miejscowości, a na plażę jeździmy takie, gdzie ludzi bardzo mało. W pobliskich konobach też spokojnie. Gdy spojrzeliśmy na plażę komercyjną, to ludzi ogrom, podobnie jak w restauracjach przy deptaku.
Zobaczymy dziś, jak będzie na Plaży Dubrownik i w Pagu.
Pozdrawiam.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 10.08.2020 13:22

Sv Marko swietny! Dzięki za polecenie! Chcielibyśmy jeszcze poplazowac na Rucicy. Która drogę dojazdowa wybrać? Chodzi mi o to, która jest szersza, bo już jedna obcierke zaliczylem :)
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 10.08.2020 14:07

piekara114 napisał(a):
anksma napisał(a):piekara114 - wolę właśnie plaże na otwarte morze niż zamknięte zatoczki i raczej chyba z tej strony Pagu bym polowała na miejscówkę.
Mandre własnie jest nad otwartym morzem, jakaś wysepka prze nim jest, ale i przed Simuni. Mandre ogromy plus za długą promenadę.

Goniaa napisał(a):Mam pytanie do osób aktualnie wypoczywających na Pagu :roll: - Czy są tłumy, czy raczej da się zachować dystans? Kawałek w miarę pustej plaży z pewnością można znaleźć podjeżdżając samochodem, ale jak sytuacja w konobach, itp. :D

Pozdrawiam z życzeniami udanego wypoczynku :D


Ja byłem w Mandre. Świetne miejsce. Ale na plażę jeździłem albo na Girenicę albo do Simuni.
Girenica - prawie bez ludzi, konoba, cieplutka i czyściutka woda (płytka zatoczka z piaskiem)
Simuni - wieeeeelka plaża z wieloma opcjami do wyboru na miejscu - albo przy knajpach z większą ilością ludzi, albo w dziką stronę z dala od wszystkiego, plusy to możliwość znalezienia swojej miejscówki w cieniu pod sosnami, woda wśród skałek a więc świetne miejsce do nurkowania
W samym Mandre też wystarczy pójść trochę w bok aby mieć miejsce dla siebie no ale dla mnie za tłoczno.

Rodzina z którą byłem wybrała się jeszcze na Sv.Duch ale wrócili nie zadowoleni. Dużo ludzi. Sporo z nich załatwia się w krzakach co z kolei wpływa niekorzystnie na jakość powietrza ;)
PEPE09
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) PEPE09 » 10.08.2020 18:19

Witam,

W najbliższym czasie wybieram się do Chorwacji (4 raz) i będę jechał w stronę Splitu. Planowałem po drodze zjechać na Pag zakupić paski ser.

W 2015 roku stała po drodze taka buda, gdzie ser był genialny, sklepowe w ogóle nie umywały się do niego. Czy może mi ktoś powiedzieć czy dalej stoi buda i jest czynna? Nie chciałbym tracić za wiele czasu na zjeżdżanie w głąb Pagu w poszukiwaniu jakiegoś stoiska.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Załączniki:
04 (01).jpg
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 11.08.2020 11:00

I chyba wybór padł na Mandre i nawet mam coś na oku. W simuni trochę mniej miejscówek jest do wynajęcia jak patrzę po portalach. Sporo jest w Novalja, Pag czy Metajna. Więc jak się uda wyjechać i granic nie zamkną to od 21.08 zameldowanie na Pagu. Tylko trochę strach rezerwować coś bo sytuacja taka dynamiczna w związku z tym Covidem:-/
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 12.08.2020 15:28

Witam, Planujemy wyjazd do Mandre (pierwszy raz wyspa Pag) we wrześniu. Czy ktoś z Państwa wypoczywał w apartamentach Giovanni? Co możecie powiedzieć o lokalizacji?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.08.2020 18:36

Pag 2020.
Załączniki:
IMG_20200810_200324.jpg
IMG_20200811_122642.jpg
IMG_20200812_150804.jpg
IMG_20200812_145637.jpg
IMG_20200811_143234.jpg
IMG_20200812_151024.jpg
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.08.2020 18:39

anakin napisał(a):Pag 2020.

Gdzie dokładnie takie piękne widoki? Zwłaszcza od 3 fotki w dół.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 13.08.2020 08:35

Margo87 napisał(a):Witam, Planujemy wyjazd do Mandre (pierwszy raz wyspa Pag) we wrześniu. Czy ktoś z Państwa wypoczywał w apartamentach Giovanni? Co możecie powiedzieć o lokalizacji?



Jeśli to te apartamenty: http://apartments-giovanni.com/
to my byliśmy w ubiegłym roku w "LUXURY APARTMENT – ONE BEDROOM".
Od połowy sierpnia na dwa tygodnie płaciliśmy 62e za dobę, z klimą.
Eleganckie, nowoczesne, zmywarka do naczyń,z Wifi które łapało na korytarzu, albo po gimnastykach przy ścianie (dzieci były średnio zadowolone z tego powodu ;) )
My mieszkaliśmy, idąc od plaży, w ostatnim po prawej stronie budynku. Nic się tam nie kręciło pod oknami, jedynie czasem auto na parking przejechało.
Co Cię jeszcze interesuje?
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 13.08.2020 16:09

Dokładnie o te apartamenty mi chodzi, Martwi mnie tylko to kiepskie Wi-Fi bo ogólnie wydają sie spoko, bede chyba musiała dokupić jakiś lokalny net do telefonu tylko muszę doczytać co i jak, Wczoraj zarezerwowałam Apartament z jedną sypialnią więc chyba taki sam, (apartament Martina pisze na rezerwacji) nie wiem czy o nazwa ogólnie apartamntu czy jednego z tych trzech budynków więc nie wiem w którym będziemy, co dziwne nie chcieli zaliczki no ale mam nadzieje, że wszystko będzie ok.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.08.2020 17:34

Margo87 napisał(a):Dokładnie o te apartamenty mi chodzi, Martwi mnie tylko to kiepskie Wi-Fi bo ogólnie wydają sie spoko, bede chyba musiała dokupić jakiś lokalny net do telefonu tylko muszę doczytać co i jak,



Przecież teraz praktycznie każdy operator daje duży darmowy pakiet danych w roamingu. Ja nie wykorzystałem nawet 1/3 swojego, a mam dość mały, bo coś ok. 5 Gb.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 388
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone