Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 29.05.2015 22:53

Obala...zapisane :smo:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.05.2015 23:10

Basik_63 napisał(a):w Jelsie -Pelago i ponoć najlepsze lody



:D dawno nie byłam na Hvarze, ale w tym roku to nieomal rzut beretem z Korculi. Z tego co jednak pamiętam zdecydowanie proponuję Jelsę :lol:
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 30.05.2015 10:49

Dwa lata wstecz byliśmy na Hvar tyle że apartament mieliśmy zarezerwowany już w Ivan Dolac i bardzo nam się podobało.
Jedziemy 2 os + dziecko 5 lat.
Niestety ze względu na pracę nie wiem jeszcze kiedy będę miał urlop (mniej więcej koniec lipca i początek sierpnia) i wtedy chcielibyśmy znowu odwiedzić Hvar.
Niestety nie chce dokonywać rezerwacji z w/w powodu.Czy jest szansa aby znaleźć nocleg w ciemno w normalnych cenach w tym okresie?Najbardziej interesuje mnie Ivan Dolac bądź okolice blisko wody
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.05.2015 12:52

suprnowa napisał(a):Niestety nie chce dokonywać rezerwacji z w/w powodu.Czy jest szansa aby znaleźć nocleg w ciemno w normalnych cenach w tym okresie?Najbardziej interesuje mnie Ivan Dolac bądź okolice blisko wody

Spytaj CROberto, był w ciemno za tunelem w sezonie:
w-skwarze-na-hvarze-z-chorwackim-dzinem-w-parze-t38838.html
Shaddai
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.04.2015
Pogoda Hvar Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shaddai » 30.05.2015 14:13

Witam serdecznie!

W ubiegłym roku byłem z żoną w Chorwacji na Hvarze (camp Mina-Jelsa). Oczywiście zakochaliśmy się.... i pewnie jak większość odwiedzających to cudowne miejsce chcielibyśmy normalnie tam zamieszkać :) Póki co możliwości jeszcze brak, ale.... do rzeczy :) Było to w lipcu/sierpniu. Trochę dla połowicy za gorąco, dla mnie za tłoczno :). Teraz wybieramy się w II połowie września. Jak jest z pogodą i temperaturą wody. Celujemy w okolice Vrboski-Jelsy. Pomożecie?
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 31.05.2015 08:13

majeczka napisał(a):
Basik_63 napisał(a):w Jelsie -Pelago i ponoć najlepsze lody



:D dawno nie byłam na Hvarze, ale w tym roku to nieomal rzut beretem z Korculi. Z tego co jednak pamiętam zdecydowanie proponuję Jelsę :lol:

Ja też :D Już za parę chwil, za chwil parę...
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Pogoda Hvar Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 31.05.2015 10:51

Shaddai napisał(a):Było to w lipcu/sierpniu. Trochę dla połowicy za gorąco, dla mnie za tłoczno :).


Nie rozumiem tych samic człowieków, myją się pod prysznicem w takiej wodzie, że mnie parzy, śpią pod pierzyną w środku lata, a na dworze jak 30stC to nie mogą wytrzymać :lol:

Na szczęście moja jest konsekwentna...czyli upały jej nie przeszkadzają [reszta jak wyżej :mrgreen:], w Egipcie w cieniu może czytać książkę cały dzień w środku lata.

Słuchajta, a jak na Hvarze ciepło nocą? zastanawiam się, czy da się złapać ciut oddechu od gorąca... klimy w robinsonadach brak :?
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013
Re: Pogoda Hvar Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 31.05.2015 13:24

Tytusdj napisał(a):Słuchajta, a jak na Hvarze ciepło nocą? zastanawiam się, czy da się złapać ciut oddechu od gorąca... klimy w robinsonadach brak :?

Da się. My rzadko używamy klimy chociaz zwykle jest. Śpi się pod samymi prześcieradłami. :hut:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pogoda Hvar Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.05.2015 17:36

Tytusdj napisał(a):Słuchajta, a jak na Hvarze ciepło nocą? zastanawiam się, czy da się złapać ciut oddechu od gorąca... klimy w robinsonadach brak :?

W sierpniu w robinsonadzie nie było dużego problemu. Na 11 nocy zaledwie 3-4 były takie, że trzeba było spory przeciąg robić, żeby przeżyć. Pozostałe całkiem znośne, a zdarzyło się wieczorkiem i sweterek wyjąć z walizy. Słowem - klima nie była absolutnym must have. Piszę o południowej stronie w okolicy Gdinj.
g00ral
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) g00ral » 31.05.2015 17:52

a jak jest z cenami apartamentów na wyspie? Drożej niż na wybrzeżu?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.05.2015 18:13

g00ral napisał(a):a jak jest z cenami apartamentów na wyspie? Drożej niż na wybrzeżu?

A którą część wybrzeża masz na myśli? I którą miejscowość lub okolicę na wyspie? :roll:
g00ral
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) g00ral » 31.05.2015 18:36

skłaniam się ku Jelsie, ewentualnie zatunelowej południowej częsci wyspy - Ivan Dolac, Sveta Nedilja. Najprawdopodobniej pojedziemy w ciemno (tak jak zawsze:))w połowie lipca w 6 osób.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.05.2015 18:39

g00ral napisał(a):skłaniam się ku Jelsie, ewentualnie zatunelowej południowej częsci wyspy - Ivan Dolac, Sveta Nedilja. Najprawdopodobniej pojedziemy w ciemno (tak jak zawsze:))w połowie lipca w 6 osób.

Za tunelem Pitve drożej, w Jelsie taniej i chyba łatwiej.
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 31.05.2015 21:19

Da się w pierwszej połowie lipca jechać na Hvar w ciemno?
Ale do jakiejś mniejszej wioski - coś innego niż duże miasta na wyspie.
Myślicie, że znajdę coś w ciemno?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015
Re: Pogoda Hvar Wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 01.06.2015 09:31

Mikromir napisał(a):W sierpniu w robinsonadzie nie było dużego problemu. Na 11 nocy zaledwie 3-4 były takie, że trzeba było spory przeciąg robić, żeby przeżyć. Pozostałe całkiem znośne, a zdarzyło się wieczorkiem i sweterek wyjąć z walizy. Słowem - klima nie była absolutnym must have. Piszę o południowej stronie w okolicy Gdinj.


Super, dzięki, dokładnie o południe w okolicy Gdinj się rozchodzi :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone