Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 25.08.2023 18:18

rocker napisał(a):
wojstar napisał(a):Polecam zakup win w Janjina, jadąc w kierunku Orebic ostatni dom po lewej stronie tuż za boiskiem - można parkować na podwórku.
Zawsze się tam zaopatruję w wina oraz travaricę - NAJLEPSZĄ w całej Chorwacji :)


wrzuć tu pinezkę dla tych mniej ogarniętych :)


https://goo.gl/maps/fNhtfVXN2tGziD3w7
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 28.08.2023 09:43

rocker napisał(a): Ja jadę dopiero we wrześniu a dokładnie 2.09. ze Śląska.


Witam.
Czy w Loviste jest bankomat?
Ja będę w Loviste od 4 września.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.08.2023 10:21

Byliśmy pod koniec czerwca, ale niestety nie zauważyłem bankomatu. To mała wioska.
Załączniki:
lovist.jpg
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.08.2023 11:36

z_byszek napisał(a):
rocker napisał(a): Ja jadę dopiero we wrześniu a dokładnie 2.09. ze Śląska.


Witam.
Czy w Loviste jest bankomat?
Ja będę w Loviste od 4 września.


ja będę od 3-go już plażował, daj znać gdzie będziesz, można zrobić jakiś mały zlot forumowy przy zimnym chorwackim kapselku :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.08.2023 11:37

damianisko5 napisał(a):Byliśmy pod koniec czerwca, ale niestety nie zauważyłem bankomatu. To mała wioska.


jeśli to ty robiłeś to zdjęcie to bankomat miałeś praktycznie za plecami. Obok Studenaca w budynku Poczty jest bankomat.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.08.2023 12:56

Być może, nie szukałem, bo go nie potrzebowałem. Ja robiłem fotkę. To info zatem przyda się z_byszkowi.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 28.08.2023 15:19

rocker napisał(a):ja będę od 3-go już plażował, daj znać gdzie będziesz, można zrobić jakiś mały zlot forumowy przy zimnym chorwackim kapselku :)


Ja będę na kempingu Lupis lub Denka.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 29.08.2023 08:10

z_byszek napisał(a):
rocker napisał(a):ja będę od 3-go już plażował, daj znać gdzie będziesz, można zrobić jakiś mały zlot forumowy przy zimnym chorwackim kapselku :)


Ja będę na kempingu Lupis lub Denka.


a ja w apartmani pomiędzy tymi dwoma kempingami :) pytanie jaką ekipą tam będziesz? zawsze można w Starim Ribarze się spotkać
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 30.08.2023 10:48

rocker napisał(a):
z_byszek napisał(a):
rocker napisał(a):ja będę od 3-go już plażował, daj znać gdzie będziesz, można zrobić jakiś mały zlot forumowy przy zimnym chorwackim kapselku :)


Ja będę na kempingu Lupis lub Denka.


a ja w apartmani pomiędzy tymi dwoma kempingami :) pytanie jaką ekipą tam będziesz? zawsze można w Starim Ribarze się spotkać


Tylko ja i żona.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.09.2023 21:32

z_byszek napisał(a):
rocker napisał(a):
z_byszek napisał(a):
rocker napisał(a):ja będę od 3-go już plażował, daj znać gdzie będziesz, można zrobić jakiś mały zlot forumowy przy zimnym chorwackim kapselku :)


Ja będę na kempingu Lupis lub Denka.


a ja w apartmani pomiędzy tymi dwoma kempingami :) pytanie jaką ekipą tam będziesz? zawsze można w Starim Ribarze się spotkać


Tylko ja i żona.


jak tam? aklimatyzacja jest? chyba widziałem CIę jak jechałeś, jakimś ciemnym autem w strone Camp Lupis
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 18.09.2023 09:23

rocker napisał(a):jak tam? aklimatyzacja jest? chyba widziałem CIę jak jechałeś, jakimś ciemnym autem w strone Camp Lupis


No pewnie tak, bo jechałem granatowym VW.
Na "Lupisie" byłem od 4 do 13 września. W ostatnią sobotę wróciłem do domu
i wtedy odczytałem wiadomość od Ciebie. Nie korzystałem z forum w trakcie
pobytu w Chorwacji- taki totalny reset.
A jak Twój pobyt w Loviste, udany? W którym apartamencie mieszkałeś?
Muszę przyznać, że kilka domów oraz zagospodarowanie ich otoczenia robi bardzo
korzystne wrażenie.
To był prawdopodobnie mój ostatni pobyt na kempingu w Chorwacji, a że Loviste bardzo przypadło
mi do gustu, być może w przyszłości będę chciał wynająć apartament.
holonomic7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) holonomic7 » 21.09.2023 14:49

Hej,
postanowiłem spontanicznie wybrać się na Peljesać, żeby popracować trochę zdalnie i doświadczyć ostatnich powiewów lata ;)
Czy ktoś mógłby mi polecić na półwyspie apartament ze stabilnym i szybkim internetem? Tzn. takim, który umożliwia swobodną pracę zdalną, uczestniczenie w callach na Teams/Google meet itp.
Byłem ostatnio w Dingacu i był tam niezły internet, ale teraz jak do nich pisałem, to powiedzieli mi, że po 15 września obniżyli jakoś łącza w wiosce, podobno, bo turyści wyjechali, no i internet jest bardzo wolny. Więc chyba muszę szukać czegoś innego :D
A może po prostu użyć takiej karty sim, ktoś już próbował? https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
O ile pamiętam, to ciągle gdzieś tam LTE miałem.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 29.09.2023 09:29

Witajcie... wrzesień 2024- rodzinka 2+1 lubiąca kameralne miejscowości z ślicznymi małymi plażyczkami :coool: Jaką fajną miejscowość polecicie... tak żeby było gdzieś coś zjeść i wieczorkiem posiedzieć nad morzem z soczkiem i nie tylko :D oglądam w necie Žuljana, Trstenik, Kućište, Lovište, Trpanj..... i już zgłupiałam :oczko: może coś podpowiecie .... :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2023 11:33

dejanira_1978 napisał(a):Witajcie... wrzesień 2024- rodzinka 2+1 lubiąca kameralne miejscowości z ślicznymi małymi plażyczkami :coool: Jaką fajną miejscowość polecicie... tak żeby było gdzieś coś zjeść i wieczorkiem posiedzieć nad morzem z soczkiem i nie tylko :D oglądam w necie Žuljana, Trstenik, Kućište, Lovište, Trpanj..... i już zgłupiałam :oczko: może coś podpowiecie .... :papa:


Ja z tego co podałaś celował bym w Loviste i ewentualnie Borak.
Z Trpanij masz blisko na plaże Duba i Divna, jedne z fajniejszych na wyspie.

Z kolei Borak to naokoło winiarnie :) Nie wiem jak z knajpkami we wrześniu, google maps pokazuje że Restaurant Matusko w Borak jest zamknięta tymczasowo.

Żuljana, podobno nie najładniejsza i śmierdzi to z opinii zasłyszanych.

Gdyby Ci przyszedł do głowy Orebić to w sezonie polak na polaku i czujesz się jak nad polskim morzem, z kolei w Loviste sporo drożej, ale rodaków nie słychać.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 29.09.2023 12:01

PWojtek napisał(a):
dejanira_1978 napisał(a):Witajcie... wrzesień 2024- rodzinka 2+1 lubiąca kameralne miejscowości z ślicznymi małymi plażyczkami :coool: Jaką fajną miejscowość polecicie... tak żeby było gdzieś coś zjeść i wieczorkiem posiedzieć nad morzem z soczkiem i nie tylko :D oglądam w necie Žuljana, Trstenik, Kućište, Lovište, Trpanj..... i już zgłupiałam :oczko: może coś podpowiecie .... :papa:


Ja z tego co podałaś celował bym w Loviste i ewentualnie Borak.
Z Trpanij masz blisko na plaże Duba i Divna, jedne z fajniejszych na wyspie.

Z kolei Borak to naokoło winiarnie :) Nie wiem jak z knajpkami we wrześniu, google maps pokazuje że Restaurant Matusko w Borak jest zamknięta tymczasowo.

Żuljana, podobno nie najładniejsza i śmierdzi to z opinii zasłyszanych.

Gdyby Ci przyszedł do głowy Orebić to w sezonie polak na polaku i czujesz się jak nad polskim morzem, z kolei w Loviste sporo drożej, ale rodaków nie słychać.



A jeśli chodzi o Kućište i Viganj jakieś opinie osób, które były (gdzieś czytałam że tam strasznie wieje ?)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 490
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone