Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.07.2023 16:56

Ja w tamtym roku jechałem do Estravagancy i powiem szczerze, było dużo lepiej niż się spodziewałem po filmikach.

Fakt, jechałem na standardowych oponach, ale wg mnie to była zwykła szutrówka. Nie wydaje mi się żeby jakieś opony miały się na niej rozwalić.

Stromizna owszem ale bez przesady. Bywa gorzej w Cro. Na zakrętach dość dużo miejsca żeby się wyminąć z jakimś samochodem.
Jeden albo dwa brałem na dwa razy ale też bez jakiegoś stresu.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.07.2023 17:16

Krisv napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Krisv napisał(a):Świetny film :D
Kilka ujęć kręconych dokładnie nad naszym apartamentem 0:37, 0:41 i 1:21.
Czyżbyśmy mieszkali na wakacjach w tym samym miejscu? :lol:


Ceratonia?? :D

:lol:

I wszystko jasne
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 10.07.2023 10:26

kaeres napisał(a):Zjechaliśmy do Estravagancy.
No powiem, że pierwszy raz bałem się o opony bo mam kapcie R18/40. Już raz się przekonałem jak są narażone w przeciwieństwie do standardowych balonów w 90% samochodów.
Spadek jest dość potężny, że z dbałości o hamulce warto zjeżdżać na 1 biegu.
Plaża jest genialna. Z nami na plaży było może z 8 osób, którzy i tak później odpłynęli łodziami.
Ludzie tam zjeżdżają głównie na bardzo dobre jedzenie. Czekając na strawę kąpią się w pięknym miejscu i później jedzą.
My nie byliśmy akurat głodni, a plany mieliśmy na inną knajpę więc nie wypowiem się.
Warto zjechać bo jest cudownie i zero ludzi. Dla kobiet, które lubią top less, a nie jest wskazany na bardziej tłocznych plażach to tutaj się odnajdą.

PS.
Gdzie najbliżej od Orebiča znajdę świeże mule ?
Do Drače mam 30 minut i szukam w tej chwili o wiele bliżej....


Dojazd do tej ukrytej plaży jest wynagradzany miejscem docelowym. Jeśli ktoś jedzie się tylko wykąpać to nie warto (IMHO), z opcją jedzenia na miejscu już warto.
Co do muli to ja polecam Ci w samym Orebiciu (a raczej zaraz za nim jadąc od centrum w stronę Dubrovnika) zjechać na kemping Lavanda, gdzie jest retauracja o tym samym tytule: https://goo.gl/maps/F6HJQYs6a6SPFgrv9
Bardzo dobre i smaczne jedzenie. 3lata temu byłem (śladami R. Makłowicza) w Konobie Portum, zamówiliśmy wtedy steka oraz mule - oba dania urwały, wiadomo co :) tu link do tego miejsca: https://goo.gl/maps/N2Qc9yE4m2j2UTwq7
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.07.2023 12:12

rocker napisał(a):Bardzo dobre i smaczne jedzenie. 3lata temu byłem (śladami R. Makłowicza) w Konobie Portum, zamówiliśmy wtedy steka oraz mule - oba dania urwały, wiadomo co :) tu link do tego miejsca: https://goo.gl/maps/N2Qc9yE4m2j2UTwq7


...również bardzo zdecydowanie polecam :D

Ponadto mają wyśmienite ryby z grilla, owoce morza, ewentualnie patery z grillowanymi, różnorodnymi kawałkami mięska.
Portun to w ogóle świetna konoba, bardzo często trzeba było dokonać wcześniejszej rezerwacji, jednak ok. 16.00 stoliki niekiedy były dostępne . :D
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 11.07.2023 23:04

majeczka napisał(a):
rocker napisał(a):Bardzo dobre i smaczne jedzenie. 3lata temu byłem (śladami R. Makłowicza) w Konobie Portum, zamówiliśmy wtedy steka oraz mule - oba dania urwały, wiadomo co :) tu link do tego miejsca: https://goo.gl/maps/N2Qc9yE4m2j2UTwq7


...również bardzo zdecydowanie polecam :D

Ponadto mają wyśmienite ryby z grilla, owoce morza, ewentualnie patery z grillowanymi, różnorodnymi kawałkami mięska.
Portun to w ogóle świetna konoba, bardzo często trzeba było dokonać wcześniejszej rezerwacji, jednak ok. 16.00 stoliki niekiedy były dostępne . :D

Również potwierdzam - byliśmy tam, co prawda tylko na piwie i palacinkach właśnie około godziny 16.00 podczas powrotu z objazdu półwyspu i na kolację było jeszcze za wcześnie, ale miejsce jest bardzo klimatyczne, a ceny bardzo rozsądne w porównaniu do Orebić i Loviste (przejrzałem całe menu), ale to poniekąd jest interior w skali całego półwyspu.

Rekomendacja Konoby Portun przez Roberta Makłowicza jest jak najbardziej zasadna, ale już rekomendacja Konoby Barsa w Loviste niekoniecznie i radzę uważać. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale sugeruję poczytać opinię na GM i TripAdvistor, bo raczej nie są przypadkowe :wink:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 13.07.2023 09:58

Krisv napisał(a):
Rekomendacja Konoby Portun przez Roberta Makłowicza jest jak najbardziej zasadna, ale już rekomendacja Konoby Barsa w Loviste niekoniecznie i radzę uważać. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale sugeruję poczytać opinię na GM i TripAdvistor, bo raczej nie są przypadkowe :wink:


co do Barsy to ja mam akurat dobre wspomnienia, jak pisałem byłem dwa razy. Jedzenie jest bardzo smaczne. Jedynym minusem jest podejście właściciela do tematu gości, których karmi.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 13.07.2023 10:36

rocker napisał(a):
Krisv napisał(a):
Rekomendacja Konoby Portun przez Roberta Makłowicza jest jak najbardziej zasadna, ale już rekomendacja Konoby Barsa w Loviste niekoniecznie i radzę uważać. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale sugeruję poczytać opinię na GM i TripAdvistor, bo raczej nie są przypadkowe :wink:


co do Barsy to ja mam akurat dobre wspomnienia, jak pisałem byłem dwa razy. Jedzenie jest bardzo smaczne. Jedynym minusem jest podejście właściciela do tematu gości, których karmi.


Do jakości jedzenia też nie mam żadnych zastrzeżeń, pod warunkiem, że zamówisz to, co zaproponuje Gordan :wink:
Pamiętam dwie "złote myśli" Gordana: "orada to nie ryba" oraz "rybną płytę to on podaje, jak coś zostanie z poprzedniego dnia" :lol:
Nie każdy jest przygotowany na takie "kompromisy" dlatego napisałem, że należy uważać.
koras666
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) koras666 » 22.07.2023 18:18

Gdyby kogoś interesowało, jak wygląda lądowa wyprawa do Jaskini Odyseusza na wyspie Mljet, to zapraszam na moją relacje na Youtubie. kanał Jurajski Coaster tytuł filmu to "Dotarliśmy do Jaskini Odyseusza na Wyspie Mljet. Czy warto się tam wybrać?Wyspa Mljet Chorwacja 2023"

gdy ogarnę trochę więcej czasu, to pewnie postaram się pokazać dojazd i "lodówkę" w Estravaganca
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 24.07.2023 11:56

koras666 napisał(a):Gdyby kogoś interesowało, jak wygląda lądowa wyprawa do Jaskini Odyseusza na wyspie Mljet, to zapraszam na moją relacje na Youtubie. kanał Jurajski Coaster tytuł filmu to "Dotarliśmy do Jaskini Odyseusza na Wyspie Mljet. Czy warto się tam wybrać?Wyspa Mljet Chorwacja 2023"

gdy ogarnę trochę więcej czasu, to pewnie postaram się pokazać dojazd i "lodówkę" w Estravaganca


no to streść tutaj, chyba że chcesz jedynie nabijać licznik na YT?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.07.2023 13:24

rocker napisał(a):3lata temu byłem (śladami R. Makłowicza) w Konobie Portum, zamówiliśmy wtedy steka oraz mule - oba dania urwały, wiadomo co :) tu link do tego miejsca: https://goo.gl/maps/N2Qc9yE4m2j2UTwq7

Jadłem tego steka i ośmiornice.
Ta knajpa to jest jakieś mistrzostwo świata. Miałem przysięgam, pierwszy raz w życiu gęsią skórkę jak spróbowałem ośmiornicy.

PS. w cenie była rozmowa z RM i zdjęcie :)
Taki farcik ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2023 20:07

kaeres napisał(a):
rocker napisał(a):3lata temu byłem (śladami R. Makłowicza) w Konobie Portum, zamówiliśmy wtedy steka oraz mule - oba dania urwały, wiadomo co :) tu link do tego miejsca: https://goo.gl/maps/N2Qc9yE4m2j2UTwq7

Jadłem tego steka i ośmiornice.
Ta knajpa to jest jakieś mistrzostwo świata. Miałem przysięgam, pierwszy raz w życiu gęsią skórkę jak spróbowałem ośmiornicy.

PS. w cenie była rozmowa z RM i zdjęcie :)
Taki farcik ;)


...również gorąco i zdecydowanie polecamy tę konobę, tarasy kaskadowe wyglądają świetnie, a jedzonko jest naprawdę extra.

Przebywając w apartamencie polecanym przez Roberta M. u Renaty Š. mieliśmy w Jej winnicach w Kunie P. również degustację win, promocję ostatniej książki oraz spotkanie z R. M.


Bardzo często tam przebywa, korzystając również od czasu do czasu z Jej prywatnej plaży. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2023 09:19

Czy Ktoś był/kojarzy czy u Antonia przy DK 414 można zamówić talerz z ostrygami na miejscu czy trzeba rezerwować?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.07.2023 09:33

Kto to jest Antonio ?
Mówisz o Muszle i Ostrygi Stuvid ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10908
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2023 09:45

Klik

Może faktycznie lepiej jeść z widokiem niż przy drodze.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.07.2023 10:54

Tam się nie wybierałem ale w Stuvid owszem.
Nie trzeba nic rezerwować. Stajesz i prosisz o ostrygi i mule.
Ostrygi można na miejscu w ekstremalnie swojskim miejscu opędzlować. Widzisz jak je wyciąga albo z łodzi albo z siatki/z wody. Poda chlebek, cytrynkę, swojskie winko...

W oczekiwaniu na ostrygi na miejscu...
IMG_20230719_155150.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 488
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone