Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 01.07.2023 11:35

rocker napisał(a):
Krisv napisał(a):Czy ktoś ze stałych bywalców wie, gdzie w okolicach Orebić, albo na trasie do Loviste można umyć samochód?
Znalazłem na GM jedną myjnię, ale z informacją "zamknięta na stałe". Przy marketach też nic nie widzę na StreetView :-(


Z tego co pamiętam to nigdzie nie umyjesz. W samym Orebiciu też nie kojarzę takiego miejsca (ale nie upieram się że nie ma).

Dzisiaj od 7.00 miałem darmową myjnię w Loviste - burza z mocnymi opadami przez 4 godziny zrobiła swoje. Przed chwilą jedynie usunąłem rozmoczone owady z szyb :lol:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.07.2023 09:56

Krisv napisał(a):
Mój gospodarz zadzwonił do tej myjni pokazywanej na GM i potwierdził, że już nie działają, bo im się nie opłacało :-(
Trudno, pojadę jutro autem całym brudnym od pyłu do Loviste (padało raz przez północy).
BTW. Od kiedy będziesz w Loviste i gdzie. Możesz odpisać na PW.


cześć nie dostałem od Ciebie żadnej prywatnej wiadomości. Ja jadę dopiero we wrześniu a dokładnie 2.09. ze Śląska.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 05.07.2023 20:08

Normalnie zazdroszczę tego Lovište.
W tym roku mieliśmy tam rezerwację nawet, ale ona nie wypaliła z winy właściciela i musieliśmy szukać czegoś innego.

Padło na Soltę, więc nawet nie będziemy w okolicy.

Zostało tylko wracać do tego co nagrane w Lovište :roll: ::
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.07.2023 08:37

a jak tak jeszcze zapytam tych którzy są/będą aby zrobili zdjęcie cen z menu u "Starego Ribara"
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.07.2023 08:37

tranquilo napisał(a):Normalnie zazdroszczę tego Lovište.
W tym roku mieliśmy tam rezerwację nawet, ale ona nie wypaliła z winy właściciela i musieliśmy szukać czegoś innego.

Padło na Soltę, więc nawet nie będziemy w okolicy.

Zostało tylko wracać do tego co nagrane w Lovište :roll: ::

Świetny film :D
Kilka ujęć kręconych dokładnie nad naszym apartamentem 0:37, 0:41 i 1:21.
Czyżbyśmy mieszkali na wakacjach w tym samym miejscu? :lol:
Ostatnio edytowano 06.07.2023 09:00 przez Krisv, łącznie edytowano 1 raz
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.07.2023 08:59

rocker napisał(a):a jak tak jeszcze zapytam tych którzy są/będą aby zrobili zdjęcie cen z menu u "Starego Ribara"

Nie chce nam się tam chodzić - mamy bliżej 3 konoby i bistro obok siebie jakieś 300 m od naszego apartamentu.
Jedliśmy we wszystkich tych miejscach i najbardziej przypadła nam Teuta. Barsa i Trumbeta są nastawione na klientów z łódek i serwowanie głównie dużych ryb na wagę i homarów. Do tego Barsa ma bardzo krótkie menu - zamówiliśmy raz skorpenę z przystawką, sałatką, ziemniakami i winem i to była jak na razie nasza najdroższa kolacja w Chorwacji. Muszę przyznać, że ryba przygotowana przez Gorana była świetna, ale nie stać nas na stołowanie się przez 10 dni po takich cenach :wink:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 07.07.2023 10:51

Krisv napisał(a):
rocker napisał(a):a jak tak jeszcze zapytam tych którzy są/będą aby zrobili zdjęcie cen z menu u "Starego Ribara"

Nie chce nam się tam chodzić - mamy bliżej 3 konoby i bistro obok siebie jakieś 300 m od naszego apartamentu.
Jedliśmy we wszystkich tych miejscach i najbardziej przypadła nam Teuta. Barsa i Trumbeta są nastawione na klientów z łódek i serwowanie głównie dużych ryb na wagę i homarów. Do tego Barsa ma bardzo krótkie menu - zamówiliśmy raz skorpenę z przystawką, sałatką, ziemniakami i winem i to była jak na razie nasza najdroższa kolacja w Chorwacji. Muszę przyznać, że ryba przygotowana przez Gorana była świetna, ale nie stać nas na stołowanie się przez 10 dni po takich cenach :wink:


Gordana, nie Gorana :) ale to prawda:
- Barsa - nagłośniona przez Roberta Makłowicza ściąga polaków, niestety właściciel się zmienił bardzo, byłem tam 1 raz w 2016 roku i wtedy było milo i gościnnie. Ostatni raz byłem tam 2 lata temu i była tragedia. Jak się jachtem nie przypłynęło to Gordan traktował Cie z góry.
- Trumbetta - bardzo smaczne jedzenie, lepsza obsługa niż w Barsie, ale fakt że też nastawiona na ludzi z jachtów
- Teuta - bardzo fajna obsługa, bardzo dobre jedzenie, jadłem w zeszłym roku tam 2 razy i wszystko było smaczne
- Stari Ribar - zaraz przy głównej plaży (w wodzie w tym miejscu jest piasek więc polecam), ceny konkurencyjne, a właściciel prze fajny człowiek, tu jadłem kilkukrotnie i zawsze był miły uprzejmy, a jak Cie poznał to zawsze gratisy dawał
- Gradina - tu jeszcze byłem, rownież miło, sympatycznie i dobrze karmią, ceny chyba minimalnie wyższe. Jedyny minus dłuższy czas oczekiwania na jedzenie.

p.s. jeszcze możesz pojechac hardcorową trasą do syna Gordana na plażę i do konoby Estravaganca. Troszkę lepiej niz o Gordana a ceny lepsze.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 07.07.2023 11:26

rocker napisał(a):
Krisv napisał(a):
rocker napisał(a):a jak tak jeszcze zapytam tych którzy są/będą aby zrobili zdjęcie cen z menu u "Starego Ribara"

Nie chce nam się tam chodzić - mamy bliżej 3 konoby i bistro obok siebie jakieś 300 m od naszego apartamentu.
Jedliśmy we wszystkich tych miejscach i najbardziej przypadła nam Teuta. Barsa i Trumbeta są nastawione na klientów z łódek i serwowanie głównie dużych ryb na wagę i homarów. Do tego Barsa ma bardzo krótkie menu - zamówiliśmy raz skorpenę z przystawką, sałatką, ziemniakami i winem i to była jak na razie nasza najdroższa kolacja w Chorwacji. Muszę przyznać, że ryba przygotowana przez Gorana była świetna, ale nie stać nas na stołowanie się przez 10 dni po takich cenach :wink:


Gordana, nie Gorana :) ale to prawda:
- Barsa - nagłośniona przez Roberta Makłowicza ściąga polaków, niestety właściciel się zmienił bardzo, byłem tam 1 raz w 2016 roku i wtedy było milo i gościnnie. Ostatni raz byłem tam 2 lata temu i była tragedia. Jak się jachtem nie przypłynęło to Gordan traktował Cie z góry.
- Trumbetta - bardzo smaczne jedzenie, lepsza obsługa niż w Barsie, ale fakt że też nastawiona na ludzi z jachtów
- Teuta - bardzo fajna obsługa, bardzo dobre jedzenie, jadłem w zeszłym roku tam 2 razy i wszystko było smaczne
- Stari Ribar - zaraz przy głównej plaży (w wodzie w tym miejscu jest piasek więc polecam), ceny konkurencyjne, a właściciel prze fajny człowiek, tu jadłem kilkukrotnie i zawsze był miły uprzejmy, a jak Cie poznał to zawsze gratisy dawał
- Gradina - tu jeszcze byłem, rownież miło, sympatycznie i dobrze karmią, ceny chyba minimalnie wyższe. Jedyny minus dłuższy czas oczekiwania na jedzenie.

p.s. jeszcze możesz pojechac hardcorową trasą do syna Gordana na plażę i do konoby Estravaganca. Troszkę lepiej niz o Gordana a ceny lepsze.

Widzę, że mamy podobne odczucia z odwiedzanych konob w Loviste :D
Chciałem wczoraj sprawdzić Stari Ribar i zrobić dla Ciebie zdjęcie z menu, ale odbiliśmy się już przy wejściu, gdzie grupa ok. 10 Polaków czekała na zwolnienie i połączenie 3 stolików. Niestety dla nas już zabrakło miejsca, więc wróciliśmy do Teuty. Może dzisiaj sprawdzimy Estravagance, bo cały czas jest w naszych planach :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.07.2023 00:43

Krisv napisał(a):Chciałem wczoraj sprawdzić Stari Ribar i zrobić dla Ciebie zdjęcie z menu, ale odbiliśmy się już przy wejściu, gdzie grupa ok. 10 Polaków czekała na zwolnienie i połączenie 3 stolików. Niestety dla nas już zabrakło miejsca, więc wróciliśmy do Teuty. Może dzisiaj sprawdzimy Estravagance, bo cały czas jest w naszych planach :lol:

Byłeś na ten plaży i konobie ?
Zamierzam się tam właśnie wybrać.
Jak w ogóle z dojazdem ?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 08.07.2023 08:01

kaeres napisał(a):
Krisv napisał(a):Chciałem wczoraj sprawdzić Stari Ribar i zrobić dla Ciebie zdjęcie z menu, ale odbiliśmy się już przy wejściu, gdzie grupa ok. 10 Polaków czekała na zwolnienie i połączenie 3 stolików. Niestety dla nas już zabrakło miejsca, więc wróciliśmy do Teuty. Może dzisiaj sprawdzimy Estravagance, bo cały czas jest w naszych planach :lol:

Byłeś na ten plaży i konobie ?
Zamierzam się tam właśnie wybrać.
Jak w ogóle z dojazdem ?

Chciałem tam pojechać po zakończeniu meczu Igi Świątek na Wimbledonie, ale ciągle go przesuwali :oops:
Skończyło się na szybkim wyjściu do Gradiny i oglądaniu pierwszego seta na komórce dokąd nie padła nam bateria :D

Ceny w menu o 1/2/3 euro wyższe od Teuty, ale kozice na buzaru były świetne głównie z powodu gęstego sosu z kawałkami pomidorów i dodatkiem kaparów oraz oliwek. Duża porcja na głębokim talerzu warta swojej ceny (25 EUR) wystarczyła dla mnie i czterech kotów, a jeszcze kilka sztuk zostało dla mojej pani, która jadła rybę.

Do apartamentu zdążyliśmy wrócić na drugą połowę drugiego seta wygranego przez Igę nie bez kłopotów.
Załączniki:
IMG_20230707_201316_1.jpg
IMG_20230707_193311_1.jpg
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.07.2023 21:07

Zjechaliśmy do Estravagancy.
No powiem, że pierwszy raz bałem się o opony bo mam kapcie R18/40. Już raz się przekonałem jak są narażone w przeciwieństwie do standardowych balonów w 90% samochodów.
Spadek jest dość potężny, że z dbałości o hamulce warto zjeżdżać na 1 biegu.
Plaża jest genialna. Z nami na plaży było może z 8 osób, którzy i tak później odpłynęli łodziami.
Ludzie tam zjeżdżają głównie na bardzo dobre jedzenie. Czekając na strawę kąpią się w pięknym miejscu i później jedzą.
My nie byliśmy akurat głodni, a plany mieliśmy na inną knajpę więc nie wypowiem się.
Warto zjechać bo jest cudownie i zero ludzi. Dla kobiet, które lubią top less, a nie jest wskazany na bardziej tłocznych plażach to tutaj się odnajdą.

PS.
Gdzie najbliżej od Orebiča znajdę świeże mule ?
Do Drače mam 30 minut i szukam w tej chwili o wiele bliżej....
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.07.2023 14:27

Krisv napisał(a):Świetny film :D
Kilka ujęć kręconych dokładnie nad naszym apartamentem 0:37, 0:41 i 1:21.
Czyżbyśmy mieszkali na wakacjach w tym samym miejscu? :lol:


Ceratonia?? :D
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 09.07.2023 14:57

tranquilo napisał(a):
Krisv napisał(a):Świetny film :D
Kilka ujęć kręconych dokładnie nad naszym apartamentem 0:37, 0:41 i 1:21.
Czyżbyśmy mieszkali na wakacjach w tym samym miejscu? :lol:


Ceratonia?? :D

:lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.07.2023 15:23

kaeres napisał(a):Zjechaliśmy do Estravagancy.
No powiem, że pierwszy raz bałem się o opony bo mam kapcie R18/40. Już raz się przekonałem jak są narażone w przeciwieństwie do standardowych balonów w 90% samochodów.
Spadek jest dość potężny, że z dbałości o hamulce warto zjeżdżać na 1 biegu.


Zaciekawiłeś mnie bardzo tą Estravagancą.
Film sprzed 8lat pokazuje znacznie gorszą drogę niż znacznie świeższy film - od 10min.
Myślę, że dałbym radę skoro zjechałem po chorwackiej stronie do Strbackiego Buka.

Godne uwagi miejsce, zapisuję.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2023 16:03

Ten drugi nie oddaje stromizny.
Lepszy sprzęt do nagrywania, który niweluje wstrząsy i ładnie przechodzi przez zakręty.
Ale jeżeli ktoś ma balony to nie ma żadnego problemu. Są gorsze zjazdy w Chorwacji.
Nie słyszałem żeby ktoś utknął na zjeździe do Estravagancy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 487
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone