Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2023 12:46

dejanira_1978 napisał(a):
PWojtek napisał(a):
dejanira_1978 napisał(a):Witajcie... wrzesień 2024- rodzinka 2+1 lubiąca kameralne miejscowości z ślicznymi małymi plażyczkami :coool: Jaką fajną miejscowość polecicie... tak żeby było gdzieś coś zjeść i wieczorkiem posiedzieć nad morzem z soczkiem i nie tylko :D oglądam w necie Žuljana, Trstenik, Kućište, Lovište, Trpanj..... i już zgłupiałam :oczko: może coś podpowiecie .... :papa:


Ja z tego co podałaś celował bym w Loviste i ewentualnie Borak.
Z Trpanij masz blisko na plaże Duba i Divna, jedne z fajniejszych na wyspie.

Z kolei Borak to naokoło winiarnie :) Nie wiem jak z knajpkami we wrześniu, google maps pokazuje że Restaurant Matusko w Borak jest zamknięta tymczasowo.

Żuljana, podobno nie najładniejsza i śmierdzi to z opinii zasłyszanych.

Gdyby Ci przyszedł do głowy Orebić to w sezonie polak na polaku i czujesz się jak nad polskim morzem, z kolei w Loviste sporo drożej, ale rodaków nie słychać.




A jeśli chodzi o Kućište i Viganj jakieś opinie osób, które były (gdzieś czytałam że tam strasznie wieje ?)


Wieje, bo jadąc z Orebić do Loviste widziałem tam mnóstwo surferów. To było po południu więc nie wiem czy cały czas są tam takie wiatry, ale z ilości surferów wnioskuję że jest to raj dla nich więc musi tam dobrze wiać.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 29.09.2023 19:31

dejanira_1978 napisał(a):Witajcie... wrzesień 2024- rodzinka 2+1 lubiąca kameralne miejscowości z ślicznymi małymi plażyczkami :coool: Jaką fajną miejscowość polecicie... tak żeby było gdzieś coś zjeść i wieczorkiem posiedzieć nad morzem z soczkiem i nie tylko :D oglądam w necie Žuljana, Trstenik, Kućište, Lovište, Trpanj..... i już zgłupiałam :oczko: może coś podpowiecie .... :papa:

Polecam Trpanj, moje miejsce na ziemi
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 30.09.2023 10:12

Proszę podaj z której strony najlepiej szukać noclegów, bo wiem że jest prom i może to pewnie trochę przeszkadzać? :coool:
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 30.09.2023 14:17

prom teraz nie przeszkadza:) porusza się nim mało turystów, większość wybiera darmowy przejazd mostem Peljeskim. Ja wynajmowałem apartament blisko głównej plaży Pozora i blisko centrum, jednak lepsza plaża to Luca oddalona od centrum jakies 1200m. Jest tam bar przy plaży i po drodze mały sklepik (płatność tylko gotówką). Ogólnie to myślę, że najlepiej wybrać pomiędzy czyli w okolicy starego miasta bo wtedy i do centrum i na Lucę podobna odległość:) ja wynajmowałem od Ivany https://www.apartamentychorwacja.pl/apa ... elas/27052, ostatni apartament na stronie (2+2) - polecam. W tym roku płaciliśmy 65 eur/noc, rok temu 60 eur.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 30.09.2023 22:24

Dziękuję bardzo za informację
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 30.09.2023 22:39

qra69 napisał(a):Polecam Trpanj, moje miejsce na ziemi

Nie tylko Twoje, Moje też :D
A jeśli chodzi o lokalizację to proponuję jakiś apartament w połowie ulicy Put Villa.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.10.2023 14:08

qra69 napisał(a):Polecam Trpanj, moje miejsce na ziemi


2024 klepnięta rezerwacja, mam nadzieję że też mnie oczaruje. :D
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 01.10.2023 14:16

mchrob napisał(a):
qra69 napisał(a):Polecam Trpanj, moje miejsce na ziemi


2024 klepnięta rezerwacja, mam nadzieję że też mnie oczaruje. :D

Gwarantuję :rotfl:
Piotrek G
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek G » 11.10.2023 11:01

Witam. Czy ma może ktoś z Państwa namiar na apartamenty Simunović w Borku (dom naprzeciwko Willi Jadranka)? Ewentualnie na dom znajdujący się obok Willi Ana Dingać (ten bliżej morza). Jedna i druga miejscówka wyglądają spoko a nie mogę znaleźć do nich żadnego kontaktu w necie.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 04.11.2023 11:35

Zasugerowałam się waszymi rekomendacjami Trpanj i intensywnie szukam noclegów, proszę o podpowiedz czy opcja kwater przy ulicy Put vila to dobra opcja ??? Jak patrzę na mapę to wydaje się być tam dość stromo 8) Pytam do po pobycie w Breli dzielnica 'Stomarica jestem ostrożna :rotfl:
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 04.11.2023 16:50

Zależy od kwatery, sama ulica nie jest stroma, niektóre domy są dość wysoko więc samo zejście do ulicy może być strome ale to zazwyczaj kilkanaście metrów
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 15.02.2024 10:35

Mam pytanie do miłośników i znawców półwyspu :)
Jakiej można się spodziewać pogody i temperatury wody w Adriatyku w 2-3 tygodniu maja w Orebiczu?
Jest szansa na ładną pogodę czy raczej nie?
Jakaś szansa na cieplą wodę w morzu?
Będzie już coś otwarte? Lody, restauracje itp?
Chciałem jechać we wrześniu, ale jestem zmuszony zmienić plany i jechać początkiem maja.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.02.2024 10:44

stpman napisał(a):Mam pytanie do miłośników i znawców półwyspu :)
Jakiej można się spodziewać pogody i temperatury wody w Adriatyku w 2-3 tygodniu maja w Orebiczu?
Jest szansa na ładną pogodę czy raczej nie?
Jakaś szansa na cieplą wodę w morzu?
Będzie już coś otwarte? Lody, restauracje itp?
Chciałem jechać we wrześniu, ale jestem zmuszony zmienić plany i jechać początkiem maja.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Woda raczej chłodna, poniżej 20C. Pogoda wiosenna, czyli może słońce, może deszcz. Gastronomia czynna, ale nie wszystko.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.02.2024 18:02

stpman napisał(a):Mam pytanie do miłośników i znawców półwyspu :)
Jakiej można się spodziewać pogody i temperatury wody w Adriatyku w 2-3 tygodniu maja w Orebiczu?
Jest szansa na ładną pogodę czy raczej nie?
Jakaś szansa na cieplą wodę w morzu?
Będzie już coś otwarte? Lody, restauracje itp?
Chciałem jechać we wrześniu, ale jestem zmuszony zmienić plany i jechać początkiem maja.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


Nie byłam co prawda w 2-3 tygodniu maja ale bywam w Cro na majówkę więc chwilę wcześniej.
Pogoda jest różna z przewagą słonecznej. Wieczory jeszcze bywają chłodniejsze ale Ty będziesz ciut później więc powinno być lepiej. Wodę mieliśmy różną - od 16 do nawet 21 stopni więc też całkiem przyjemnie. Uważaj na słońce - jest bardzo ostre i intensywne więc bardzo łatwo się poparzyć.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 15.02.2024 18:34

Z tym ostrym słońcem też radzę uważać, bo wystarczy chwila nieuwagi żeby się poparzyć. Krem z filtrem to w maju podstawa. Z morzem bywa różnie w zależności od pogody i lokalizacji, ale porównałabym temperaturę do Bałtyku latem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 491
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone