Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 19:23

JacYamaha napisał(a):....Zacznę niezwłocznie od jutra... :wink:

Może to Ci w czymś pomoże;







:papa:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.11.2009 01:27

A tak sobie pozwolę jak można to też w tym roku podróżowałam po Turcji jakby ktoś z Was chciał to zapraszam na moje wspomnienia

http://www.travelforum.pl/turcja/6516-c ... ji-cz.html
Ostatnio edytowano 24.11.2009 09:56 przez carnivalka, łącznie edytowano 4 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 08:45

Piotrek_B napisał(a):...Może to Ci w czymś pomoże...


Pierwszy już wysłany celem dręczenia :wink: - dzięki :lol:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 24.11.2009 10:00

JacYamaha dręcz bo warto.Mnie też tak straszyli jak Piotrka_B.Nawet teraz niektórzy dziwią się jak przejechaliśmy samochodem przez ten "dziki kraj". :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 26.11.2009 20:31

Ponieważ nie chciałam Jackiemy z kolei robić offtopów, to przeniosłam się tutaj :D

PiotrekB napisał(a):
Tymona napisał(a):i o ile samolot jeszcze finansowo ujdzie, tak wynajęcie samochodu w Turcji na 3 tyg już nie :(
Tymonko przy dobrze ustawionej logistyce wcale Wam nie będzie potrzebny samochód na całe 3 tygodnie.
Przemieszczanie się w ramach jednego regionu - pekaesy lub dolmusze, które posiadają "ludzkie" ceny (moje autko stało częściej pod hotelem niż było w ruchu)
U nich sieć autobusowa i częstotliwość kursowania to mistrzostwo świata.
To jest jakaś myśl, wcześniej ją odrzucaliśmy, choć nie wiem dlaczego. Faktycznie można by pokombinować :D A co to są te ludzkie ceny? (znajomi znajomych właśnie dlatego wynajęli samochód, bo pieniądze za przejazdy autobusami, więcej by ich kosztowały) Więc mam teraz sprzeczne zeznania :? Rozumiem, że autobusami przemieszczaliście się w obrębie danego miejsca?

Piotrek napisał(a):A wracając do samolotów - które linie lotnicze obserwujesz ?
Ja na przyszły rok (jak nic na przeszkodzie nie stanie) też mam zamiar przerzucić się na samolot
Konkretnie żadnych - na razie to raczej "zabawa" stronami typu:TA lub TA. Choć już wstępie wyszło, ze lotem taniej :wink:

pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.11.2009 20:58

Tymona napisał(a):... A co to są te ludzkie ceny? (znajomi znajomych właśnie dlatego wynajęli samochód, bo pieniądze za przejazdy autobusami, więcej by ich kosztowały) Więc mam teraz sprzeczne zeznania :? Rozumiem, że autobusami przemieszczaliście się w obrębie danego miejsca?

Już temat rozwijam bo go uprościłem.
Twoi znajomi mają racje w przypadku jakbyście chcieli non stop, każdego dnia gdzieś jeździć.
Wtedy rzeczywiście wynajęcie samochodu jest korzystniejsze cenowo.
Natomiast Wy chyba każdego dnia nie będziecie pokonywali iluś tam kilometrów choćby z uwagi na wiek Waszych dzieci - one są jeszcze w tym wieku, że zabytki mało ich interesują w przeciwieństwie do plaży czy innych "marzalni" :lol:

Ceny biletów na dolmusze, którymi "robicie" okolicę nie przekracza 4 TL (tak jest np. w rejonie Kusadasi), przejazdy w ramach miasta czy na plaże miejskie (np. Kusadasi) to 1-1,5 TL (cena wisi koło kierowcy)

Ceny na dłuższe trasy możesz prześledzić np. tu: www.kamilkoc.com.tr (jak wpiszesz dane do trasy, żeby zobaczyć cenę klikasz na: "sefer sorgula") lub tu:
https://ticket.varanturizm.com/scripts/ ... ang-name=E
(nie trzeba się logować)

Tymona napisał(a):... Konkretnie żadnych - na razie to raczej "zabawa" stronami typu:TA lub TA. Choć już wstępie wyszło, ze lotem taniej

Zapisz się na newsletter do: www.airberlin.com/site/start.php?LANG=pol lub www.easyjet.com

Mają dobre ceny tylko trzeba trochę "popolować" nawet pewien nowy kierunek wpadł mi niespodziewanie w oko czyli do ok. marca mam go na obserwacji :wink:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 27.11.2009 02:01

Piotrek_B napisał(a):
Ceny biletów na dolmusze, którymi "robicie" okolicę nie przekracza 4 TL (tak jest np. w rejonie Kusadasi), przejazdy w ramach miasta czy na plaże miejskie (np. Kusadasi) to 1-1,5 TL (cena wisi koło kierowcy)




Przejazd dolmuszem to koszt mniejszy niz autobus w Polsce. Albo podobnie jak "dolmuszem" w Zakopanem.
Natomiast samochód to od 20juro za dzień. Ale jak ktoś mażyłkę do targowania to może i taniej znajdzie. oczywiscie nikt nie będzie wynajmował samochodu w Stambule. Natomiast na dalsze wycieczki lepiej jezdzic samochodem niz dolmuszem. Komfort jazdy jest nieporównywalny.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.11.2009 11:51

No to daliście mi/nam do myślenia :D Super :D

Piotrek_B napisał(a): Natomiast Wy chyba każdego dnia nie będziecie pokonywali iluś tam kilometrów choćby z uwagi na wiek Waszych dzieci
Pewine - chodzi o przejazd co 3-4 dni, inaczej nastąpi zmęczenia materiału :wink: :D

Piotrek_B napisał(a):Ceny biletów na dolmusze, którymi "robicie" okolicę nie przekracza 4 TL (tak jest np. w rejonie Kusadasi), przejazdy w ramach miasta czy na plaże miejskie (np. Kusadasi) to 1-1,5 TL (cena wisi koło kierowcy)
Dolmusze, jak najbardziej do wykorzystania :D Ale teraz musi paść pytanie "przysłowiowej " blondynki :wink: Gdzie szukać przystanków dolmuszy? Czy to są konkretne dworce autobusowe? Czy miejsca umowne - np.turystycznie popularne?

Piotrek_B napisał(a):Ceny na dłuższe trasy możesz prześledzić np. tu: www.kamilkoc.com.tr (jak wpiszesz dane do trasy, żeby zobaczyć cenę klikasz na: "sefer sorgula")
Piotruś, ale oni do mnie tam po turecku mówią :lol: :lol: Ale co tam, języki obce się trochę kuma :wink: "serfer cośtam" naciskałam i już wiem, o czym to :D
Dziękuję za linki - powoli zacznę je opanowywać :D tak więc do marca dam radę :wink:


piotrmks napisał(a): oczywiscie nikt nie będzie wynajmował samochodu w Stambule.
Hm, a to mnie zastanowiło? Bo jak nie w okolicy wielkich miast (my myśleliśmy o Izmirze), a raczej w okolicy lotniska, to gdzie?

:D :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.11.2009 12:31

Tymona napisał(a):No to daliście mi/nam do myślenia :D Super :D

I o to chodzi bo od nadmiaru kuńcepcji głowa nie boli :lol:
Tymona napisał(a):Gdzie szukać przystanków dolmuszy? Czy to są konkretne dworce autobusowe? Czy miejsca umowne - np.turystycznie popularne?

Przystanki dolmuszy są tak zlokalizowane w azjatyckiej części, że nie będziecie mieli żadnego kłopotu ze znalezieniem ich - naganiacze sami was dopadną i zaprowadzą do właściwego busika.
Ale generalnie są one w miejscach turystycznych a nie na peryferiach.
Przystanki dolmuszy są dobrze opisane w przewodniku Pascala.
Reasumując - tym sobie nie zawracaj głowy bo to żaden problem.
Taką informacje dadzą Ci też w recepcji hotelu czy pensjonatu - a jak dolmusz będzie przejeżdżał koło hotelu gdzie będziecie mieszkali to Wam go pod drzwi zamówią.
Poza tym nie musisz iść na przystanek one zatrzymują się w dowolnym miejscu jak machniesz ręką.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.11.2009 15:34

Piotr, a gdzie zżarło fragment Twojego posta, w którym tłumaczysz z tureckiego na nasze, w co ja Tu mam poklikać? Nie ma, bo nie było, a z moją psychiką kiepsko ? Nie ma, ale było, a moja psyche jeszcze działa? :lol: Litości :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.11.2009 15:44

Dobrze z Twoja psychiką :lol:
Se edytowałem i nie zauważyłem, że wyciąłem niechcący ten fragment :wink:

Jeszcze raz w takim razie:
:arrow: po lewej stronie czyli SEFER GUZERGAHI wpisujemy skąd - kalkis / dokąd - varis
:arrow: po prawej stronie czyli SEFER TARIHI wpisujemy: datę wyjazdu - gidis tarihi / date powrotu - donus tarihi
jak wprowadzisz te dane to klikasz na: sefer sorgula i masz cene i rozkład jazdy
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.11.2009 15:49

Piotrek_B napisał(a):Dobrze z Twoja psychiką :lol:
Uf, a ja już myślałam, że do lekarza :lol:
Dziękuję
:D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.11.2009 16:53

Koleżanka bardzo uczynna jest i pracowita. Tym bardziej, że z Poznania, no proszę pierwsza wielkopolszczanka, która jest miła i nie myśli kryteriami materialnymi. Chwali się to. Pozdrawiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 27.11.2009 17:17

darek1 napisał(a):Koleżanka bardzo uczynna jest i pracowita. Tym bardziej, że z Poznania, no proszę pierwsza wielkopolszczanka, która jest miła i nie myśli kryteriami materialnymi. Chwali się to. Pozdrawiam
:lol: :lol: Ot, i cała ja :lol: :lol: :lol:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 28.11.2009 09:34

O!
Fajnie, że jednak się dało zrobić porządek z tą Turcją.
Dziękuję Tymono.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Kilka słów o Turcji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone