Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kilka słów o Turcji

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.11.2009 10:20

Piotrek_B napisał(a):
Tymona napisał(a):....ja tu po prostu za sekretarkę robię :wink: :lol: ...

Pani Kierowniczko Działu - a kto Cię zdjął ze stołka kierowniczego bo nic mi o tym nie wiadomo :?: :mrgreen:
Ależ oczywiście, że nikt mnie nie zdjął :wink: gdyż cały czas na nim figuruję - bo ja jestem kierowniczka- figurantka :lol: :lol: i bardzo mi z tym dobrze :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.11.2009 14:01

Tymona napisał(a):ja jestem kierowniczka- figurantka :lol: :lol: i bardzo mi z tym dobrze :wink:

Bez względu na zajmowane stanowisko, jedno jest pewne. Sen bu konunun annesi.
:)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.11.2009 16:04

Franz napisał(a):jedno jest pewne. Sen bu konunun annesi.

:lol: Wojtku, pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że tym tajemniczym zdaniem w języku obcym, wyraziłeś jakąś raczej pozytywną myśl :wink: :lol:

pozdrawiam
:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.11.2009 18:17

Tymona napisał(a)::lol: Wojtku, pozostaje mi mieć tylko nadzieję, że tym tajemniczym zdaniem w języku obcym, wyraziłeś jakąś raczej pozytywną myśl :wink: :lol:

Nie bój się, nic złego - nawet bym nie śmiał. :P

Senin için bu dil yabanci degil. Yine de Türkiye'deydin ve güzel bir rapor yazdin. ;)

Niestety, musiałem tu pocyganić z literkami. Niektóre litery zamienia na kody. Nie da się napisać "yumuşak g" ani "i" bez kropki. :(

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.11.2009 18:34

Franz napisał(a):Senin için bu dil yabanci degil. Yine de Türkiye'deydin ve güzel bir rapor yazdin. ;)
Wreszcie prawdziwe tureckie kazanie :D Nic nie rozumiem, potyczki literowe są mi obce, więc nie pozostaje nic innego, jak ładnie się uśmiechać :lol:

pozdrawiam
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.11.2009 11:01

Tymona napisał(a):... ja tu po prostu za sekretarkę robię

Kronikariuszem, albo uporządkowacicielem wiedzy o Turcji wypadałoby Cię zwać.
Może, dzięki takiemu przykładowi i ja się zbiorę, żeby dołączyć do powyższego grona.

Przydałby się porządny kop w d... dobra stronę :D, bo, ostatnio, tak bardzo się rozdrabniam w swych poczynaniach.

Na razie oddałem się lenistwu czytania (niekiedy wtórny raz) powyżej zgromadzonych postów ...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 08:36

A ja ostatnio nieśmiało zaproponowałem Turcję jako cel wakacyjnych wojaży i nie spotkałem się ze zrozumieniem... :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.11.2009 08:53

JacYamaha napisał(a):A ja ostatnio nieśmiało zaproponowałem Turcję jako cel wakacyjnych wojaży i nie spotkałem się ze zrozumieniem... :?

Taki już los nieśmiałych. Daje o sobie znać brak siły przebicia.

Ale, jeżeli Cię to pocieszy, mnie przekonałeś

:wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 09:06

weldon napisał(a):Taki już los nieśmiałych. Daje o sobie znać brak siły przebicia.

Ale, jeżeli Cię to pocieszy, mnie przekonałeś

:wink:

Podobno kropla drąży skałę.

:lol: :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 10:12

JacYamaha napisał(a):A ja ostatnio nieśmiało zaproponowałem Turcję jako cel wakacyjnych wojaży i nie spotkałem się ze zrozumieniem... :?

znaczy się stereotypy czy cuś ? ;-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 10:16

Piotrek_B napisał(a):znaczy się stereotypy czy cuś ? ;-)

Chyba tak (a Maja taka malutka) - dobrze, że jest tu kilka ciekawych opisów i trzeba z tego zrobić użytek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 10:50

JacYamaha napisał(a):....chyba tak (a Maja taka malutka)....

taaaaaaaa a do tego ludzie gadają, że tam kradną, porywają do haremu i gwałcą na każdym kroku i wogóle Panie dzicz, że strach się bać ;-) :-)
Ciężko Ci będzie jak ktoś ma zakodowane ale.....próba nie strzelba.
Życze udanego przekonywania ;-)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.11.2009 11:56

Piotrek_B napisał(a):ludzie gadają, że tam (...) porywają do haremu i gwałcą na każdym kroku i w ogóle Panie dzicz....


Znam kilka panien, a właściwie to już Pań, dla których stanowiłoby to zachętę,
a nie środek odstraszający ...

:wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 23.11.2009 14:22

JacYamaha napisał(a):dobrze, że jest tu kilka ciekawych opisów i trzeba z tego zrobić użytek.
to jest bardzo dobra metoda "na pokazywanie", zaczyna sie od słów "kochanie, no zobacz jak tam ładnie" :wink: (ja też ją stosowałam i zadziałało :D )
A co do malutkiej Mai - :lol: ciężko walczyć z takim argumentem :wink: :lol: ale można - też przez "pokazywanie" (nasza Maja miała niecałe półtoraroku, jak pojechała do Cro). I jeszcze możesz powiedzieć, że jak Turcy zobaczą Was na ulicy z takim maleństwem, to zrobią wszystko, żeby Wam niczego nie brakowało. Oni mają duży szacunek dla rodzin z dziećmi :D Pamiętam, jak w Stambule nasza Maja biegała, biegała po ulicy... aż się wygrzmociła, i od razu dwóch mężczyzn rzuciło jej się na ratunek :D

pozdrawiam
uporządkowaciciel-ka (jak to powiedział Weldon :D )
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 14:39

Tymona napisał(a):... to jest bardzo dobra metoda "na pokazywanie"...

Zacznę niezwłocznie od jutra... :wink:
Pozdrówki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye



cron
Kilka słów o Turcji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone