Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 25.08.2007 15:57

Janusz Bajcer napisał(a):Andrzeju, wierz mi ja chciałem 10 raz do Cro, ale zostałem przegłosowany. :cry:



Wiedziałem, że jadę do "dziury". i się nie zawiodłem :wink:
Kokkino Nero polecał mi brat, który tam był i jedzie ponownie.
Ale ponieważ byłem w tej "dziurze" w dobrym towarzystwie jakoś w niej 10 dni wytrzymałem :lol:


Pieknie zagrałeś, Janusz, na tym youtube.com. Ale to tylko tak na marginesie. Ja niestety nei mogłem w tym roku tam być... Dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2007 17:24

ETAP II (Słowacja)

Obrazek

Novot - Lokca - Dolny Kubin - Ruzomberok - Donovaly - obwodnica Banskiej Bystricy -Zvolen -Krupina -Dudince -granica Sl/Hu (godz.11:30)

Przejście graniczne Šahy-Parassapuszta.
Obrazek Obrazek
Przejście graniczne drogowe przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego na trasie europejskie drogi na południe Europy E77
http://pl.wikipedia.org/wiki/E77_(trasa_europejska)

Na tej trasie dwa miejsca, które można odwiedzić zarówno w lecie jak i w zimie

Ruzomberok oferta na l a t o ; oferta na z i m ę

Donovaly oferta na l a t o ; oferta na z i m ę

Na etapie słowackim nasz autobus zatrzymał się w jednej przydrożnej miejscowości na parkingu przy restauracji na posiłek i rozprostowanie kości przed dalszą jazdą.

Obrazek

Widoczny na zdjęciu kucharz zaprosił też na piwo, ale za kufelek

Obrazek

zapłacić trzeba było samemu zapłacić - w złotówkach lub koronach.

Link do ciekawej mapy Słowacji i nie tylko: http://betamapy.atlas.sk/
Ostatnio edytowano 28.08.2007 08:19 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2007 00:43

ETAP III (Węgry)

Obrazek

Parassapuszta-Budapeszt(godz.13:00 obwodnica M0)-]autostrada M5-Szeged-granica Hu/Serbia (godz.15:00)

Autostrada M5: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada ... 4%99gry%29

Przejście graniczne Roszke-Horgos

Obrazek Obrazek

Na tym przejściu po stronie serbskiej w Horgos trzeba pokazać Serbom paszport, do którego wbijają pieczątki.

Jak wiadomo stolicą Węgier jest Budapeszt jedno z najpiękniejszych miast Europy.

Budapeszt foto1

Budapeszt foto2

Budapeszt foto3

Przejeżdżając autobusem przez Budapeszt z okna było widać kawałek Wesołego Miasteczka

Obrazek

Pominięciu Budapesztu jadąc przez nizinne Węgry widzi się tylko pola, na których było już po żniwach.

Obrazek

Węgry słyną też z basenów termalnych
Obrazek które praktycznie są prawie w każdym większym mieście, a nie daleko od trasy jest np. w Kiskunmajsa

No i oczywiście nie można zapomnieć o węgierskich winach np. Egri Bikaver czy Tokaju

Link do mapy Węgier: http://lazarus.elte.hu/moterkep/mb.htm

A tu można się przespać przed przekroczeniem granicy Hu/Serbia

http://invitel.hu/forrofogado/indexpl.htm
Ostatnio edytowano 28.08.2007 08:32 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 6 razy
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 27.08.2007 00:47

:D Panie :) Januszu czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.08.2007 11:11

No tak :D 14.34 i temperatura 37stC tylko czy to temperatura powietrza w cieniu, czy temperatura wody w basenie :?: :lol:
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 27.08.2007 11:13

Leszek Skupin napisał(a):No tak :D 14.34 i temperatura 37stC tylko czy to temperatura powietrza w cieniu, czy temperatura wody w basenie :?: :lol:


Sądzę, że chodzi tu o temperaturę rozmów, co widać na zdjęciu... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2007 00:49

ETAP IV (Serbia)

Obrazek

(godz.15:30)Horgos-Subotica-Novi Sad-godz.18:10 -18:40 przejazd przez Belgrad-Nis-granica Serbia/Macedonia (godz.0:30)

Przejście graniczne Preševo - Kumanovo

Obrazek

Link do mapy Serbii: http://www.mfa.gov.yu/Facts/Map/index.html
Link do autostrady: http://www.automarket.co.yu/servisne/it ... _solun.asp

Przejazd przez Serbie był najdłuższym etapem, który wypadł na popołudnie i kawałek nocy.

Na jednym z postoju przy stacji benzynowej z restauracją z racji upalnej pogody trzeba było uzupełnić płyny w organizmie, więc użyłem do tego mały kufelek Jelena (dobre piwko, ale większym kufelkiem nie chciałem napełniać pęcherza)

Obrazek

Jechało się strasznie monotonnie, droga wprawdzie dobra, ale zero widoków, autobus szybko, na tyle ile mógł pokonywał trasę, także zdjęcia z za szyby lekko zamazane
Po lewej stronie kukurydza

Obrazek

Po prawej słoneczniki
Obrazek

I tak do samego Belgradu, gdzie na przedmieściach widać wchodzący już tam kapitał zachodni

Obrazek

Przejazd przez Belgrad zajął ok. 30 min, nie widać było już żadnych zniszczeń po nalotach, przy czym przejazd odbywał się przez "nowy" Belgrad, a nie przez stare centrum.

Obrazek Obrazek Obrazek

Belgrad jest starym miastem, może kiedyś będzie zwiedzany jak inne stolice, po wojnie powoli w nim wraca życie

Przed przyjazdem na granice serbsko-macedońską pilotka przygotowywała nas na możliwość długiej odprawy, a związane to było z ilością serbskich autokarów na granicy.
Macedończycy bardzo szczegółowo sprawdzają Serbów udających się na wakacje i jak trafi się, np. na sześć autokarów - to co najmniej 3 godziny trzeba stać w kolejce do odprawy. Na szczęście serbskich autokarów w kolejce na granicy przed naszym było 2, więc mieliśmy szczęście i po godzinnym oczekiwaniu wjechaliśmy północy w granice Macedonii.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.08.2007 09:26

My Belgrad widzieliśmy tylko w nocy zarówno w jedną jak i w drugą stronę, ale robił piękne wrażenie. Szczególnie Arena Beograd. Fantastycznie oświetlona była.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2007 09:36

Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.08.2007 09:39

Na zdjęciu Belgradu Nocą nie widać przefantastycznie kolorowych reklam podświetlonych praktycznie z każdej strony nie wyłączając że są oświetlone od wewnątrz (kasetonowe). Zachwycił mnie ten Belgrad :D.

Inne zdjęcie Belgradu nocą :D

Obrazek

Pozdrav :papa:

P.S.
Obrazek

Przepraszam Janusz że wcinam Ci się w relację już nie będę ale musiałem... :oops: :wink:
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 28.08.2007 09:56

Leszek! No! Pisz Janusz dalej. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2007 11:56

ETAP V (Macedonia)

Obrazek

(godz.0:30)Kumanovo-Titov Veles-Negotino-granica Macedonia/Grecja (godz.5:00)

Przejście graniczne Gevgelija-Evzoni (tu nastąpiła zmiana czasu z 5:00 na 6:00)

Obrazek Obrazek

Przejazd przez Macedonię wypadł na godziny nocne.

Obrazek

A ponieważ była Obrazek
nic nie widziałem po drodze.
Ale jak zwykle użyłem "gooogli" i o
Macedonii znalazłem ciekawą stronkę po polsku.

FYROM Grecki problem z Macedonią

W drodze powrotnej przez Macedonię jechaliśmy popołudniu i z autokaru kilka zdjęć - ale trochę nie najlepszej jakości zamieszczam poniżej.

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio edytowano 28.08.2007 12:27 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 3 razy
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.08.2007 12:06

Dolina Vardaru jest piękna, malownicza z wieloma tunelami, momentami wygląda jak jadranka, ale bez widoku na morze ;).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2007 13:47

Leszek Skupin napisał(a):Przepraszam Janusz że wcinam Ci się w relację już nie będę ale musiałem... :oops: :wink:


Nic nie szkodzi - ja Tobie też się wcinam :wink: :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.08.2007 22:00

No i cóz dodać... Janusz!!! Bardziej szczegółwoego przewodnika to ze swiecą szukać! Podziwiam naprawdę szczerze za te pracowitość!!!!!!! No i cierpliwie czekam na emocje i wrażenia!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone