Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2007 10:01

Leszek Skupin napisał(a):Że Czerwona Woda to widziałem, tylko byłem ciekaw skąd wzięła się nazwa Czerwona Woda :P
Parakalo o ciąg dalszy :P ;)

Pozdrav :papa:


A to signomi - cd. będzie simera lub avrio :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.08.2007 10:36

Wiesz Janusz... nigdy nie miałem okazji użyć wyuczonego zwrotu "Parakalo krasi kokino ksiro" co dla nie wtajemniczonych oznacza dosłownie - "Proszę wino czerwone wytrawne" :lol:.

Pozdrav :papa:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2007 11:05

Leszek Skupin napisał(a):Wiesz Janusz... nigdy nie miałem okazji użyć wyuczonego zwrotu "Parakalo krasi kokino ksiro" co dla nie wtajemniczonych oznacza dosłownie - "Proszę wino czerwone wytrawne" :lol:.

Pozdrav :papa:



Nie piłeś czerwonego wina wytrawnego :?:
Aaaaaaaaaa, zapomniałem, popijałeś "uzi" :D :D

Janusz--brawo za wstęp, ale przygotowanie, podziw dech zapiera :D Czekamy na cdn.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.08.2007 11:12

Jak nie piłem jak piłem :lol: tylko kupowałem w supermarkecie w Katerini :lol: bo tam taniej ;) więc prosić o nie nie ptrzeba było tylko zdejmowałem z półki i wkładałem do koszyka ;) a nie popijałem ani "uzi" ani Ouzo :lol: tylko Tsippouro notabene wymawiają je - Cipuro :lool:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2007 11:52

Leszek Skupin napisał(a):Jak nie piłem jak piłem :lol: tylko kupowałem w supermarkecie w Katerini :lol: bo tam taniej ;) więc prosić o nie nie ptrzeba było tylko zdejmowałem z półki i wkładałem do koszyka ;) a nie popijałem ani "uzi" ani Ouzo :lol: tylko Tsippouro notabene wymawiają je - Cipuro :lool:



Uspokoiłeś mnie z tym winem :D .
"Uzi"--to dlatego, ze wspominałeś o żonie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2007 12:38

Leszek Skupin napisał(a):Wiesz Janusz... nigdy nie miałem okazji użyć wyuczonego zwrotu "Parakalo krasi kokino ksiro" co dla nie wtajemniczonych oznacza dosłownie - "Proszę wino czerwone wytrawne" :lol:.

Pozdrav :papa:

Dla nie wtajemniczonych :wink:

A to signomi - cd. będzie simera lub avrio

A to przepraszam - cd. będzie dzisiaj lub jutro :hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2007 08:14

1. Przygotowania do wakacji 2007.

Na wakacje do Kokkino Nero pojechaliśmy w trzy rodziny, w takim składzie jechaliśmy 10 lat temu, w 1997 r. pierwszy raz do Chorwacji (wtedy jeszcze każda rodzina z dziećmi (synami) i przez następne lata (1998,2000 Cro,1999 Węgry) w tym samym składzie, od 2001 r. do 2005 r. (Cro) tylko w dwie rodziny, a w 2006 r. byliśmy już sami żoną, bo u znajomych nastąpiło "zmęczenie" Chorwacją i wybrali krótki wypad do Czarnogóry.
W tym roku wszyscy oprócz mnie chcieli do Grecji, więc nie miałem wyjścia, tym bardziej, że zobowiązali mnie do wyboru miejsca na pobyt.
Za namową brata, który był w Kokkino Nero w zeszłym roku, zdecydowałem się na to miejsce, bo widziałem na zdjęciach, że są tam na plaży drzewa oraz że z Kokkino Nero jest blisko do Meteorów, które wszystkie przewodniki i przebywające tam osoby polecają zobaczyć.
Tak więc po prześledzeniu kilkunastu ofert w różnych biurach oferujących wczasy w Kokkino Nero, wybór padł na biuro "Tęcza" z Bielska Białej. Ponieważ wyjazd autobusu był z Bielska, załatwiłem w biurze za zgodą znajomych indywidualny dowóz do Bielska i powrót do Nowego Sącza (koszt tego luksusu to 500 zł w obie strony) Wczasy za dwie osoby wyniosły 1558 zł., cena ta zgodnie z ofertą obejmowała - przejazd autokarem (klimatyzacja, toaleta, barek), 10 noclegów w apartamentach, opieka pilota i rezydenta, ubezpieczenie KL + NW, pościel, sprzątanie końcowe, oraz dodatkowo 167 zł na każda rodzinę za taksówkę.
Wyżywienie trzeba było zabezpieczyć we własnym zakresie, ale z tym długoletni stażem "kempingowcy" nie mają problemu.
Taksówka-bus przyjechała po nas do Nowego Sącza 21 lipca o godz. 3 rano i dowiozła do autobusu, do którego wsiadaliśmy przed Wadowicami na trasie Kraków-Bielsko Biała, gdyż po drodze wsiadali do tego autobusu inni uczestnicy wczasów w tym terminie.
Z Bielska-Białej zielonkawy autobus

Obrazek

zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 6:10

Obrazek

wyruszył na trasę do Grecji do 4 docelowych miejscowości, w których "Tęcza" oferuje pobyt

Obrazek

Cdn.
Ostatnio edytowano 24.08.2007 09:54 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.08.2007 09:44

Janusz rozpędza się powoli ale coś mi się zdaje, że potem będzie nie do "zatrzymania" :lol:

W napięciu czekam na ciąg dalszy :D

Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2007 09:53

Odpowiedź masz w swojej relacji :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.08.2007 09:58

Januszku :D chciałbym umieć pisać tak jak Ty. Potrafisz napisać pół strony o piciu jednego piwa opisując jaka była pogoda, potwierdzając ją zdjęciami, co się działo w tym czasie na plaży itp... itd... Twoja relacja z tamtego roku to mistrzostwo świata, dlatego tak bardzo Ci kibicuję w tym roku :D, bo wiem, że się nie zawiodę :D

Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2007 22:34

2. Trasa przejazdu do Kokkino Nero.
Nie byłem w tym roku kierowcą, ale postaram się na podstawie zapisków, mijanych miejscowości, map i zasobów internetowych odtworzyć trasę przejazdu, opisać co ciekawego znajduje się na trasie, może kiedyś mnie albo innym będzie dane nią jechać, a wydaje mi się, że jest to trasa optymalna, przynajmniej dla osób z zachodniej, centralnej i południowej Polski.
Jak już wspominałem, autobus wyruszył z Bielska - Białej o 6:10.
Trasę podzielę ma etapy, czyli na poszczególne kraje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2007 00:24

ETAP I (Polska)

Obrazek

(godz.6:10) Bielsko Biała-Żywiec-Milówka -Rajcza - granica Pl/Sł (godz.7:45)

Przejście graniczne Ujsoły-Novot

Obrazek Obrazek

Przejście graniczne drogowe przeznaczone dla międzynarodowego, całodobowego ruchu osobowego i towarowego pojazdów o ciężarze całkowitym do 7,5 t. (w godz. 5.00-23.00, w pozostałych godzinach o ciężarze do 3,5 t.). Położone po stronie słowackiej. Jego administratorem jest Urząd Celny Republiki Słowacji. Po stronie polskiej sąsiaduje z gminą Jeleśnia. Przejście położone jest w atrakcyjnym turystycznie paśmie Beskidu Żywieckiego.

Bielsko Biała jako miasto o tej nazwie powstało w 1945 r. a znane jest m.in. z tego, że na forum Cro.pl ma dość liczną reprezentację.

Żywiec znany jest m.in. z Żywca

Milówka znana jest m.in. z Golców

Rajcza ma Juhasa

Ujsoły mimo, że małe mają liczne atrakcje

link do mapy: http://www.mapyonline.pl/
Ostatnio edytowano 28.08.2007 08:11 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 2 razy
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.08.2007 00:46

O tej porze mogę sobie spokojnie przeczytać, :D ale jak znam Janusza za tydzień nie skończy więc dalsza relacja pozostanie do przeczytania po powrocie z wakacji. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2007 08:05

Witam!
Janusz na razie jak z wierszyka Tuwima, który czytam synkowi co wieczór na dobranoc :D :
"Najpierw powoli jak żółw ociężale
Ruszyła maszyna po szynach ospale

(...) potem będzie

"i biegu przyspiesza i gna coraz prędzej
i dudni i stuka, łomoce i pędzi..."

a potem to już bedzie nie do zatrzymania i pociągnie nas wszystkich do samej Grecji :D


Janusz Bajcer napisał(a):Bielsko Biała jako miasto o tej nazwie powstało w 1945 r. a znane jest m.in. z tego, że na forum Cro.pl ma dość liczną reprezentację.


rzeczywiście jest nas tu jak "mrowców"
Pozdraviam serdecznie!
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 25.08.2007 15:09

Chłopcy nabraliście takiego rozpędu, że człowiek się gubi. Nie wiem co czytać. Janusz zaczął, Leszek szaleje (wiadomo zielony), trochę Wojanek daje odsapnąć... już się boję jak Rysio wróci. Wolne trzeba wybrać (albo L-4) żeby to wszystko poczytać :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
KALIMERA Ellada - YASSU Kokkino Nero - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone