Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem dookoła Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 27.08.2013 21:55

Super fotki,miło jest oglądać Hvar z morza,my byliśmy w lipcu ale tylko ląd :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.08.2013 22:23

tony montana napisał(a):Pamiętam akcję z osą z Twojej którejś relacji, TAM SIĘ DZIAŁO dopiero 8O :oops: 8O

:smo: :smo:

Tony - witaj! :D
No tak, tym razem nie było tak spektakularnie ;)


romuald22 napisał(a):Mówiłem Ci. To była zatoczka tej osy, a Wy żeście się jej tam wtranżolili.
:wink: :)

To teraz jest zatoczka niczyja, bo osa została ukatrupiona ;)


janusz07 napisał(a):Osy w tym roku dały czadu. Czasem ciężko było coś zjeść aby taki nieproszony gość nie siedział na widelcu.

O tak, trzeba było szybko zjadać śniadanie :evil:


Potter napisał(a):Ja również po powrocie i z przyjemnością przejrzałam Twoją relację. Kawałek Hvaru w tym roku liznęłam, ale raczej z gatunku "must see", tak więc chętnie popatrzę na Hvar z wody :papa:

"Must see" też będą, przynajmniej kilka. Ale pierwsze dni spędziliśmy prawie wyłącznie na wodzie :)


Krzychooo napisał(a):Już po... Tradycyjnie Bałkany (i to dwukrotnie - urlop miałem długi, ale nieco poszatkowany), ale i Bałtyk (po 15 latach przerwy). I w odróżnieniu od Ciebie - myślącej o porzuceniu kempingowego życia - ja po raz pierwszy byłem w Cro z namiotem! :)

Ja trochę narzekam, ale generalnie lubię campingi 8) Nie wiem, co przyszłość przyniesie ;) i czy faktycznie zrezygnujemy z tego typu wakacji. Zobaczymy...


ARTUR_KOLNICA napisał(a):Na ostatnim zdjęciu widzę odcisk palca, ja również borykałem się z tym problemem :oops: :wink:


:papa: :hut:

To była raczej kropelka wody. Starałam się uważać, ale się nie dało się do końca...


Elizasz napisał(a):Ale niestety-jak chyba większość-poznaję go jedynie z lądu, stąd Twoje relacje budzą u mnie zachwyt i odrobinę zazdrości 8) :wink:

Pływanie kajakiem to naprawdę nic trudnego ;) ani wymagającego szczególnych umiejętności. Z małymi dziećmi też jest to do zrobienia (są takie przykłady na forum :)), tylko czasem trzeba mieć dwa kajaki :)


Pauletta napisał(a):Ładny ten Twój Hvar. :) Czekam na kolejny odcinek :) Bo już pojutrze będę widziała Hvar z okna apartmanu :D I może nawet na niego popromujemy :D

Ale fajnie! Popromujcie koniecznie :D


papia napisał(a):Witam wszystkich i dołączam do czytania, a właściwie wychodzę z ukrycia, bo relacje , zwłaszcza Maslinki, były dla mnie nie raz pomocne w wyborach fajnych miejsc wakacyjnych. Ostrzę sobie pazurki na Hvar(ponownie) w przyszłym roku, bo w tym wróciłam z przecudnego Visu. :D

Witaj, Papia. Cieszę się, że wyszłaś z ukrycia :)
Vis u mnie ciągle w sferze planów i marzeń. Jak już się nie ukrywasz, to może napiszesz relację? :)


Basik_63 napisał(a):Aby nie zwariować z tęsknoty za Hvarem wypuściłam się po raz pierwszy w życiu (na stare lata kompletnie oszalałam) na Woodstok. No i wpadłam jak śliwka w kompot. Teraz mam dylemat jak pogodzić miłość do CRO i do Woodstoku. Ale myślę, że jakoś uda mi się tę miłość jakoś podzielić.

Jasne, że podzielisz i pogodzisz :) Przecież Woodstock to tylko jeden weekend.


ArliJ napisał(a):odwiedziliśmy zatoczkę Zavala podczas naszego pobytu na Hvarze, jest ok ale nie zachwyciła jakoś szczególnie prawda? 8)

Nieszczególnie, jest dużo piękniejszych :)


ewelka1 napisał(a):Super fotki,miło jest oglądać Hvar z morza,my byliśmy w lipcu ale tylko ląd :roll:

Cześć Ewelka. Lądowy Hvar też piękny :)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 27.08.2013 22:49

Tak wygląda nasz "zestaw" na parkingu pod Tommym w Starim Gradzie:

Obrazek

Taki zestaw robi wrażenie :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.08.2013 11:49

Paweł BB napisał(a):Taki zestaw robi wrażenie :oczko_usmiech:

;)


4 sierpnia (niedziela): Po prostu Jelsa!

Drugi wieczór w Jelsie pora zacząć! :D Tak naprawdę będzie on pierwszy, bo przedwczoraj spędziliśmy tu późne popołudnie i poszliśmy odsypiać dojazd. Dzisiaj zabawimy w miasteczku zdecydowanie dłużej.

Zdjęć z Jelsy na forum jest od groma, ale ponieważ uwielbiam tę miejscowość, pomęczę Was trochę fotami ;)

Starówka widziana z drogi (prowadzącej m.in. z campingu Holiday):

033214.jpg


Zachód słońca... za górę ;):

033720.jpg


Najpierw uderzamy na pyszne lody (podobno najlepsze na wyspie):

034150.jpg


Krótki spacer po parku:

034540.jpg


i wychodzimy na nabrzeże, którym spacerujemy "do końca":

034973.jpg


Tu wyglądało fajnie, ale grali "umc umc":

035391.jpg


Crkva Gospe od Zdravlja górująca nad miastem:

035803.jpg


Łódki, łódeczki i katamaran Dubravka, który nocował w Jelsie:

036231.jpg


Najwięcej ludzi przesiaduje w lodziarniach:

036641.jpg


My jednak lody już zjedliśmy, idziemy na coś "konkretniejszego". Wybór pada na konobę Juraga (na nabrzeżu, naprzeciw nocującej Dubravki) i jest to strzał w dziesiątkę! Bardzo smacznie, a ceny rozsądne. Dzisiaj jemy ćevapčići za 45 kun za porcję. Przyjdziemy tu jeszcze na lignje, ražnjići i tuńczyka.

037318.jpg


Napełniliśmy żołądki. Pora na nocne focenie :)
Zaczynamy od kościoła św. Fabiana i Sebastiana:

037894.jpg

038253.jpg


który, jak się okazuje, można obejść niemal dookoła:

038671.jpg


W dzień za wejście na dziedziniec trzeba zapłacić. Teraz bramka jest otwarta.

039115.jpg


Do wnętrza kościoła jednak nie zaglądamy (chociaż jest otwarty), bo jesteśmy już po piwku ;)

Spacerując wąskimi uliczkami, trudno się nie natknąć na uroczy kościół sv. Ivana:

039774.jpg


Trochę kręcimy się w jego okolicy i eksperymentujemy z balansem bieli ;)

040324.jpg


Efekty są mizerne, niestety uliczki słabo oświetlone i aparaty nie dają rady. Następnym razem weźmiemy statyw :)

040916.jpg


Do niedawna moja ulubiona konoba w Jelsie - Pelago:

041333.jpg


W tym roku w ogóle do niej nie zajrzeliśmy, bo uznaliśmy, że ma jedną poważną wadę - brak stolików na zewnątrz. A podczas tygodnia spędzonego w Jelsie upały nie odpuszczały, nawet w nocy, więc najprzyjemniej było siedzieć w knajpkach jak najbliżej wody. Nagrzane mury Pelago jakoś nas nie zachęcały, chociaż konoba jest bardzo przytulna i ładnie urządzona.

W którejś z uliczek za Pelago znajduje się "słynny" znak drogowy:

042139.jpg


umieszczony na murze obok pracowni miejscowego artysty. "Dalmacijaland" to królestwo pewnego pana, który maluje, rysuje, sprzedaje koszulki, breloczki, figurki i nie wiadomo co jeszcze za swoimi obrazkami . Duże pomieszczenie jest jednocześnie sklepem, jak i jego pracownią oraz sypialnią (w kącie pokoju stoi łóżko z rozwaloną pościelą, co dodaje temu miejscu artystycznego ducha ;)) W tej specyficznej galerii można zobaczyć przede wszystkim Lavandermana - m.in. na koszulkach, kubkach i w komiksach.

Nasz wieczór w Jelsie powoli dobiega końca. Żegnamy się ze starówką i mariną:

043402.jpg


ale na szczęście nie na długo :)
Ostatnio edytowano 26.04.2020 19:29 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.08.2013 12:18

maslinka napisał(a):
Trochę kręcimy się w jego okolicy i eksperymentujemy z balansem bieli ;)


Obrazek
Tu najlepiej się to udało.

A tutaj Obrazek
bez eksperymentowania z balansem - jest ładny zachód słońca.
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 28.08.2013 12:23

Marynarze pływający Dubravką (rok temu przypływała Jovita :wink: ) nocują w tym samym domu co my :) Obawiam się, że jednej nocy nie daliśmy im pospać.... :wink:
Ta knajpka "umc umc" kusi fajnymi miejscami siedzącymi, ale muzyka skutecznie zniechęca....
Fajnie popatrzeć na swój "drugi dom" oczami kogoś innego :)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 28.08.2013 12:38

Powiem tak, bylas prawie w tym samym terminie co ja.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.08.2013 14:56

Lidia K napisał(a):Tu najlepiej się to udało.

Chyba rzeczywiście, to zdjęcie wyszło nieźle.


Elizasz napisał(a):(rok temu przypływała Jovita :wink: )

Sprzed 4 lat pamiętam Karolinę ;)


Monte Christo napisał(a):Powiem tak, bylas prawie w tym samym terminie co ja.

Ooo! Ciekawe, czy się gdzieś nie mijaliśmy ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.08.2013 15:41

maslinka napisał(a):
Zachód słońca... za górę ;):


Bo tak naprawdę, ono zachodzi we Vrbosce. :D

pzdr :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.08.2013 15:54

Ach jak wspaniale powspominać wieczory w Jelsie :D :D

Dawaj więcej fot... jeszcze :papa:
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 28.08.2013 20:21

Jeszcze, jeszcze. :oczko_usmiech: W zeszłym roku odkryliśmy za sprawą P. Makłowicza knajpkę "TURAN". Gorąco wszystkim polecam. :)
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 28.08.2013 22:05

Mogę potwierdzić. Z zeszłego roku, pyszne jedzenie, w rozsądnych cenach, a i pana Makłowicza pamiętają. Bardzo sympatyczna atmosfera.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.08.2013 23:29

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):
Zachód słońca... za górę ;):


Bo tak naprawdę, ono zachodzi we Vrbosce. :D

I wszystko jasne :mrgreen:


mariusz_77 napisał(a):Ach jak wspaniale powspominać wieczory w Jelsie :D :D

Dawaj więcej fot... jeszcze :papa:

Jeszcze... będzie dużo fotek Jelsy :D Jeszcze Wam się znudzi ;) Następny odcinek przewiduję jednak ;) całkowicie kajakowy :D


Basik_63 napisał(a):W zeszłym roku odkryliśmy za sprawą P. Makłowicza knajpkę "TURAN". Gorąco wszystkim polecam. :)

TomKinS napisał(a):Mogę potwierdzić. Z zeszłego roku, pyszne jedzenie, w rozsądnych cenach, a i pana Makłowicza pamiętają. Bardzo sympatyczna atmosfera.

Dobrze wiedzieć. Na przyszłość ;)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 29.08.2013 00:12

Ciekawe, czy jak będzie jeszcze dużo fotek Jelsy to nam się znudzi....... raczej wątpię, ale możesz spróbować :D
Czekamy
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 29.08.2013 07:51

to dawaj kajak i zatoczki to nie jest w stanie mi się znudzić :D :D
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kajakiem dookoła Hvaru - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone