Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.10.2016 19:48

Jako że bardzo lubię mapy i relacje z mapami, przedstawię propozycję spędzenia 8 dni w byłej Jugosławii...:)

czekając na dalszą część relacjo-propozycji proponuję zapoznać się z moimi poprzednimi relacjami:

Suwalszczyzna-toż to górki i pagórki
Litwa +Łotwa
Wilno


Szwajcaria-cz.1
Szwajcaria-cz.2


Albania/Grecja


Austria-okolice Salzburga / Niemcy-okolice kwatery hitlera
Ostatnio edytowano 26.10.2016 21:18 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 3 razy
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 25.10.2016 19:55

No to dawaj, z ciekawości zapytam czemu "wrześniowa"?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.10.2016 20:04

Sol-Wagon napisał(a):Jako że bardzo lubię mapy i relacje z mapami, przedstawię propozycję spędzenia 8 dni w byłej Jugosławii...:)

Tzn. gdzie i kiedy :wink: :?:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.10.2016 20:15

gdzie ta Jugosławia była ? 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.10.2016 20:42

Ciekawa jestem co zaproponujesz?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.10.2016 20:55

piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem co zaproponujesz?

Stawiam na BiH :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.10.2016 08:36

zaraz postaram się odpowiedzieć na wszystkie "szybkie" Wasze pytania:)
trzeba więc zacząć od wyjaśnienia tytułu relacji...:)
już chyba 3-ci raz wspomnę, że relacja ta miała nie powstać...no i nie powstanie...:) pierwszy raz pisałem tak chyba w roku 2014 - relacja z Albanii/Grecji...
a dlaczego nie powstanie...zdjęć będzie trochę, ale w formie linku...może kogoś zainteresują...:)
za to będzie ich znacznie więcej - bowiem wszystkie jakie zrobiłem (za wyjątkiem tych z moją facjatą - co by niektórych zbanowanych nie drażnić...:p);
no i stąd tylko "propozycja"...lepszy rydz niż nic...:)

Jugosławia: początkowo, jak u wielu z was plany były troszkę inne...chciałem zaatakować część Jugosławii nazwaną jako Czarnogóra...z wypadem 1-dniowym do Albanii i 1-dniowym do Chorwacji...
po przeliczeniu km, czasu jazdy itp...wybór padł na część Jugosławii nazwaną jako Bośnia i Heregowina...:p
ulokowaliśmy się w Neum...miejsce niby świetne, ale w kwestii wycieczek przez 6 dni pobytu musieliśmy 20-krotnie przekraczać granice:)
podczas jazdy i urlopu przekazywałem małżonce różne informacje na temat aktualnych państw byłej Jugosławii, mieszanki narodowościowej (która utrzymuje się przecież i do dzisiaj)...mieszkaliśmy w BiH (Neum), a tu przecież Chorwaci...przez Chorwację wjeżdżamy znowu do BiH, gdzie Chorwaci...no i dziewczyna stwierdziła, że przecież to nadal jest Jugosławia...
tak więc przyznaję jej rację...sami wiecie że część granic, enklaw jest dość umowna...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.10.2016 08:57

jak BiH to nie może mnie tu zabraknąć, lubię reakcje znajomych na pytanie: gdzie byliście...? w Bośni 8O :?
Sol-Wagon napisał(a):podczas jazdy i urlopu przekazywałem małżonce różne informacje na temat aktualnych państw byłej Jugosławii, mieszanki narodowościowej (która utrzymuje się przecież i do dzisiaj)...mieszkaliśmy w BiH (Neum), a tu przecież Chorwaci...przez Chorwację wjeżdżamy znowu do BiH, gdzie Chorwaci...no i dziewczyna stwierdziła, że przecież to nadal jest Jugosławia...
tak więc przyznaję jej rację...sami wiecie że część granic, enklaw jest dość umowna...

podobne rozmówki pojawiają się za każdym razem i u nas, jednak naszym zdaniem Schengen robi większe wrażenie - wolność
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 26.10.2016 09:11

Aby tylko kiedyś o Strefie Schengen nie opowiadano jak o Jugosławi :(
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 26.10.2016 09:40

Sol-Wagon napisał(a):ulokowaliśmy się w Neum...miejsce niby świetne, ale w kwestii wycieczek przez 6 dni pobytu musieliśmy 20-krotnie przekraczać granice:)

Niczym mrówki na wschodniej granicy. Wynik imponujący.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.10.2016 19:57

Propozycja "sztampowa" dlatego, że nie zaproponuję miejsc mało popularnych...zdecydowaną większość miejsc (jeżeli nawet nie wszystkie) poznałem na tymże forum...uznając, że prędzej, czy później muszę je zobaczyć...:)
propozycja wrześniowa dlatego, że podróż odbyła się końcem miesiąca września:) uważam, że w zdecydowanej większości same plusy, poza jednym "drobnym" minusem w zakresie zwiedzania sztampowych miejsc turystycznych jak Kotor czy Dubrownik:)
8 dni, w tym: 6 dni pobytu stacjonarnego + 2 dni tranzytu;
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.10.2016 21:25

Witam
No to oglądamy 8O
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 27.10.2016 08:16

Przejechaliśmy w sumie 3.651 km...co chyba nie jest mizernym wynikiem - biorąc pod uwagę iż do granicy ze Słowacją (Barwinek) mam ok. 40 km...
Dzień pierwszy to nudny dzień tranzytowy przez Słowację, Węgry i chorwacką Slawonię do noclegu w mieście Slavonski Brod...(tutaj mogę polecić "Moto Klub Brod" posiadający ofertę na booking-u...kierowałem się głównie dobrymi opiniami, które się potwierdziły: bezpieczny parking, dobry dojad...podobno dobre śniadanie);

nocleg wynikał z tego, że 1 dzień chcieliśmy poświęcić w całości na tranzyt przez BiH, z małym przystankiem w Jajce...

najgorsze do przejechania to te Węgry...prosta, płaska autostrada, jazda pod słońce...a dajcie spokój...:/
już to pisałem na forum, ale muszę powtórzyć...autostrada zmęczyła mnie bardziej niż zakręty w BiH, które wzmagają koncentrację, no i jeszcze te widoki...:)
nie każdy może to lubi, ale tymi zakrętami jedzie się świetnie: lewo, prawo, lewo, prawo, lewo, prawo...no coś pięknego...pewnie w codziennej jeździe miałbym ich serdecznie dosyć, ale przy wyjeździe urlopowym mogę serdecznie polecić...:)


2 dni tranzytowe
Obrazek

dzień 2:
Obrazek

jeżeli chodzi o dojazd z Mostaru do Neum to kierowaliśmy się na Pocitelj / Dracevo / Bajovci / Cerovica / Hutovo / Gradac...
droga do końca jeziora - ujdzie, można jechać 3-cim biegiem...później jak dla mnie trochę gorzej...ot taka droga na 1 raz...szkoda mi było trochę w miarę młodego auta...dla widoków warto...:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.11.2016 18:02

Drugiego dnia tranzytowego zatrzymaliśmy się w Jajce, gdzie tradycyjnie rzuciliśmy okiem na:
twierdzę (zainteresowała mnie o tyle, że była siedzibą królów bośniackich);
http://www.agencija-jajce.ba/pol/index. ... e/twierdza

oraz wodospad...
http://www.agencija-jajce.ba/pol/index. ... i-wodospad

Z racji tego iż płacę prowizję za wybranie obcej waluty, EUR na marki bośniackie wymieniliśmy w Vakufska banka / prowizja 0,8 %
Ostatnio edytowano 06.11.2016 09:40 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 03.11.2016 19:06

jeżeli Neum to nocleg w Villa Plava...Pensjonat bowiem przewija się na forum i również z niego skorzystałem z powodzeniem:)
od 21 września włącznie cena za dobę dla 2 dorosłych wynosi 20 EUR...byliśmy ostatnimi turystami w pensjonacie...
http://www.neumapartmani.com/

pogodę sprawdzaliśmy tutaj:
http://weather.ba/vremenska-prognoza/neum

propozycja na dzień 1:
Obrazek

1. Dubrovnik (stare miasto);
2. wzgórze Srd (wjazd samochodem);
3. Ston-Mali Ston;
http://www.ston.hr/?l=hr&ispis=staticna ... skljuci=da
http://citywallsdubrovnik.hr/bastina/st ... e/?lang=en
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Jugosławia_"sztampowo"-wrześniowa propozycja na 8 dni
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone