Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

jeżowce, co zrobić jak nadepniesz, jak się zabezpieczyć?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bormarek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormarek » 29.06.2010 13:54

mors6 napisał(a):Po skoku do wody wbiło mi się kilkanaście igiełek jeżaka. Próbowaliśmy to wyjmować igłami i na powiedzmy 10 wyszła jedna. Wieczorem na tarasie przy winku miedzynarodowy zespół medyczny operował mi stope z mizernym skutkiem. Ale było wesoło. Gospodarz zrobł mi opatrunek w postaci wacika z oliwą i zabronił grzebania igłami aby nie zainfekować. Generalnie pod wpływem oliwy kolce miękły przez co dało się chodzić w dzień a na noc opatrunek i powoli po kawałku wychodziły rozmięknięte zostając na waciku. Ostatnie wyszły już w domu ale ta metoda powodowała, że nie było to męczące i nie popsuło radości z chodzenia i zwiedzania. Polecam ten sposób sprawdzony własnonożnie. Pozdrawiam Michał.

Miejscowi jednak wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem. Dobry Sposób trzeba przyznać.
adamk3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 30.06.2010 08:12

szary779 napisał(a):
rapez napisał(a):i piwo na znieczulenie :D

Chyba rakija będzie odpowiedniejsza :wink:

Dla mnie rakija - wino dla żonki :D :wink:

Pozdrav.
hajduczek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 30.06.2010 16:47

hm...tą oliwę to trzeba zapamiętać......lepiej żeby się nie przydało....ale :wink:
scood74
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 03.07.2010 15:20

a ja gdzies czytałem że metoda dobra tez jest taka zeby moczyc noge czy tez ta ukłutą część ciała w ocet bo zdezyfekuje rane i rozpyści igłę która jest głównie z wapna i wtedy robi sie miekka igła jak skorupka jajka i nie drażni bardziej

nie sprawdzałem ale brzmi logicznie
Stela
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 03.07.2010 18:24

a my smarowaliśmy rakiją, ale zewnętrznie ;)

rada gospodarza
Teklin
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teklin » 05.07.2010 12:53

Ja mam do Chorawcji tylko jedną parę butów (nie licząc klapków pod prysznic) - solidne skórzane sandały.
Takie które nie mają rzepów tylko zwykłe zapięcia. Są mocne i mają podeszwę dużo twardszą od trampków, tak że nawet po ostrych skałach brykam jak mało kto. Nie rozwalają się przez około 2 sezony.
Pływam w nich, chodzę do miasteczek i nic nie człapie jak trampki :)
Być może z tego powodu jeżowce nigdy nie zrobiły mi kuku.
dąbrówka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 05.07.2010 13:00

Rok temu wbiłam sobie kolce jeżowca w stopę (przeszły bokiem przez but). Próbowałam wyjąć pensetą ale tylko rozbabrałam sobie to miejsce a kolec okropnie się kruszył i za nic nie szło go złapać. Dopiero wieczorem wpadłam na pomysł aby poradzić się miejscowych: ich rada to położyć w miejscu wbicia igieł plaster pomidora, okręcić np. bandażem czy założyć skarpetkę i po kilku godzinach kolce wyjdą bez problemu. Już nie próbowałam, bo rozbabrana rana sama wydaliła zawartość ale zapamiętałam tą radę ...obym nigdy nie musiała korzystać i wam również nie życzę ;) Pozdrawiam.
Krystof
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.07.2010 14:20

ich rada to położyć w miejscu wbicia igieł plaster pomidora,

jak ja byłem pierwszy raz w Kro, to mi kelnerzy w Trpanji wmówili, że ćma zawisak to koliber ... ah, gdzie te czasy ... :roll:
2salamandra22
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 05.07.2010 14:26

Buty to nie wszystko i nie zawsze podeszwa jest najważniejsza, możemy jeżowca zahaczyć palcem u stapy albo bokiem pięty, nie wspominając że bardzo często wbijają się w dłonie gdy nurkujemy blisko kamieni albo nabrzeża.
Pakula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 05.07.2010 14:42

Miałem przyjemnośc posiadania 14 sztuk w dużym paluchu w nodze.Cześc wyciągnąłem recznie troche igłą a reszta wyszła sama,znaczy na campie Boban w Ziwogosce pani w recepcji powiedziała dużo noge we wodzie(Jadranie) po prostu trzymać,trwało pare dni ale wyszło.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2010 16:06

2salamandra22 napisał(a):Buty to nie wszystko i nie zawsze podeszwa jest najważniejsza, możemy jeżowca zahaczyć palcem u stapy albo bokiem pięty, nie wspominając że bardzo często wbijają się w dłonie gdy nurkujemy blisko kamieni albo nabrzeża.

Trzeba kupić dwie pary...
hajduczek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 05.07.2010 17:07

Jacek S napisał(a):Trzeba kupić dwie pary...

:lol: :lol: dobrze ,że czasem zdarza mi się myśleć .....bo jakbym tak bezmyślnie poddała się waszym sugestiom....a jako blondynka jeszcze nie mogłabym się zdecydować którym :wink:

to widok mnie wkraczającej w sierpniu na plaże w Hr byłby delikatnie mówiąc zaskakujący :lol: :lol:
- strój...
- na nogach trampki....
-na rękach buty do wody.....
-na biodrach pas a do niego przytroczone skórzone sandały w razie czego :wink: i woreczki z oliwą,pomidorami,buteleczka z rakiją....i jeżowce mi nie straszne :wink: :lol: :lol:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2010 20:40

Hihih, a w przyszłym roku na granicy wisiałoby Twoje zdjęcie z tekstem - Tej Pani już dziękujemy, Wstęp Surowo Wzbroniony :) :) :)
beata15
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata15 » 07.07.2010 13:14

A czy trampki nie utrudniają pływania ???... albo sandały???...
Szczerze mówiąc zainteresowałam się tym i zadałam sobie pytanie : czy to nie jest lepsze od gumowych bucików ???, takie trampki ???..z drugiej strony czy nie będzie mi się gorzej pływać ?! :oops: i dzieciom 13 letniej córce i 9 letniemu synkowi?? :roll: Bo nie wyobrażam sobie takiego jeżowca w moim lub dzieci palcu hhhhyyyyyyy..... 8O Zemdlałabym :!:
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 13:22

beata15 napisał(a):A czy trampki nie utrudniają pływania ???... albo sandały???...

Dużo lepiej jest, do pływania, założyć płetwy.

Ważne, żeby były z grubej gumy, no i żeby pełne były, to znaczy, palce mogą wystawać.

Trochę głupio się w tym chodzi, ale znakomicie pływa.

No i jeżowce niegroźne ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

jeżowce, co zrobić jak nadepniesz, jak się zabezpieczyć? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019