Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jeżowce, co zrobić jak nadepniesz, jak się zabezpieczyć?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bormarek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormarek » 29.06.2010 14:54

mors6 napisał(a):Po skoku do wody wbiło mi się kilkanaście igiełek jeżaka. Próbowaliśmy to wyjmować igłami i na powiedzmy 10 wyszła jedna. Wieczorem na tarasie przy winku miedzynarodowy zespół medyczny operował mi stope z mizernym skutkiem. Ale było wesoło. Gospodarz zrobł mi opatrunek w postaci wacika z oliwą i zabronił grzebania igłami aby nie zainfekować. Generalnie pod wpływem oliwy kolce miękły przez co dało się chodzić w dzień a na noc opatrunek i powoli po kawałku wychodziły rozmięknięte zostając na waciku. Ostatnie wyszły już w domu ale ta metoda powodowała, że nie było to męczące i nie popsuło radości z chodzenia i zwiedzania. Polecam ten sposób sprawdzony własnonożnie. Pozdrawiam Michał.



Miejscowi jednak wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem. Dobry Sposób trzeba przyznać.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 30.06.2010 09:12

szary779 napisał(a):
rapez napisał(a):i piwo na znieczulenie :D


Chyba rakija będzie odpowiedniejsza :wink:


Dla mnie rakija - wino dla żonki :D :wink:

Pozdrav.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 30.06.2010 17:47

hm...tą oliwę to trzeba zapamiętać......lepiej żeby się nie przydało....ale :wink:
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 03.07.2010 16:20

a ja gdzies czytałem że metoda dobra tez jest taka zeby moczyc noge czy tez ta ukłutą część ciała w ocet bo zdezyfekuje rane i rozpyści igłę która jest głównie z wapna i wtedy robi sie miekka igła jak skorupka jajka i nie drażni bardziej

nie sprawdzałem ale brzmi logicznie
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 03.07.2010 19:24

a my smarowaliśmy rakiją, ale zewnętrznie ;)

rada gospodarza
Teklin
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teklin » 05.07.2010 13:53

Ja mam do Chorawcji tylko jedną parę butów (nie licząc klapków pod prysznic) - solidne skórzane sandały.
Takie które nie mają rzepów tylko zwykłe zapięcia. Są mocne i mają podeszwę dużo twardszą od trampków, tak że nawet po ostrych skałach brykam jak mało kto. Nie rozwalają się przez około 2 sezony.
Pływam w nich, chodzę do miasteczek i nic nie człapie jak trampki :)
Być może z tego powodu jeżowce nigdy nie zrobiły mi kuku.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 05.07.2010 14:00

Rok temu wbiłam sobie kolce jeżowca w stopę (przeszły bokiem przez but). Próbowałam wyjąć pensetą ale tylko rozbabrałam sobie to miejsce a kolec okropnie się kruszył i za nic nie szło go złapać. Dopiero wieczorem wpadłam na pomysł aby poradzić się miejscowych: ich rada to położyć w miejscu wbicia igieł plaster pomidora, okręcić np. bandażem czy założyć skarpetkę i po kilku godzinach kolce wyjdą bez problemu. Już nie próbowałam, bo rozbabrana rana sama wydaliła zawartość ale zapamiętałam tą radę ...obym nigdy nie musiała korzystać i wam również nie życzę ;) Pozdrawiam.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 05.07.2010 15:20

ich rada to położyć w miejscu wbicia igieł plaster pomidora,


jak ja byłem pierwszy raz w Kro, to mi kelnerzy w Trpanji wmówili, że ćma zawisak to koliber ... ah, gdzie te czasy ... :roll:
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 05.07.2010 15:26

Buty to nie wszystko i nie zawsze podeszwa jest najważniejsza, możemy jeżowca zahaczyć palcem u stapy albo bokiem pięty, nie wspominając że bardzo często wbijają się w dłonie gdy nurkujemy blisko kamieni albo nabrzeża.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 05.07.2010 15:42

Miałem przyjemnośc posiadania 14 sztuk w dużym paluchu w nodze.Cześc wyciągnąłem recznie troche igłą a reszta wyszła sama,znaczy na campie Boban w Ziwogosce pani w recepcji powiedziała dużo noge we wodzie(Jadranie) po prostu trzymać,trwało pare dni ale wyszło.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.07.2010 17:06

2salamandra22 napisał(a):Buty to nie wszystko i nie zawsze podeszwa jest najważniejsza, możemy jeżowca zahaczyć palcem u stapy albo bokiem pięty, nie wspominając że bardzo często wbijają się w dłonie gdy nurkujemy blisko kamieni albo nabrzeża.


Trzeba kupić dwie pary...
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 05.07.2010 18:07

Jacek S napisał(a):Trzeba kupić dwie pary...


:lol: :lol: dobrze ,że czasem zdarza mi się myśleć .....bo jakbym tak bezmyślnie poddała się waszym sugestiom....a jako blondynka jeszcze nie mogłabym się zdecydować którym :wink:

to widok mnie wkraczającej w sierpniu na plaże w Hr byłby delikatnie mówiąc zaskakujący :lol: :lol:
- strój...
- na nogach trampki....
-na rękach buty do wody.....
-na biodrach pas a do niego przytroczone skórzone sandały w razie czego :wink: i woreczki z oliwą,pomidorami,buteleczka z rakiją....i jeżowce mi nie straszne :wink: :lol: :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.07.2010 21:40

Hihih, a w przyszłym roku na granicy wisiałoby Twoje zdjęcie z tekstem - Tej Pani już dziękujemy, Wstęp Surowo Wzbroniony :) :) :)
beata15
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata15 » 07.07.2010 14:14

A czy trampki nie utrudniają pływania ???... albo sandały???...
Szczerze mówiąc zainteresowałam się tym i zadałam sobie pytanie : czy to nie jest lepsze od gumowych bucików ???, takie trampki ???..z drugiej strony czy nie będzie mi się gorzej pływać ?! :oops: i dzieciom 13 letniej córce i 9 letniemu synkowi?? :roll: Bo nie wyobrażam sobie takiego jeżowca w moim lub dzieci palcu hhhhyyyyyyy..... 8O Zemdlałabym :!:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 14:22

beata15 napisał(a):A czy trampki nie utrudniają pływania ???... albo sandały???...


Dużo lepiej jest, do pływania, założyć płetwy.

Ważne, żeby były z grubej gumy, no i żeby pełne były, to znaczy, palce mogą wystawać.

Trochę głupio się w tym chodzi, ale znakomicie pływa.

No i jeżowce niegroźne ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
jeżowce, co zrobić jak nadepniesz, jak się zabezpieczyć? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone