Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedziemy do Borka...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.07.2009 09:58

Gregory napisał(a):Z klimatyzacji nie korzystaliśmy. Nie było takiej potrzeby, ale faktycznie kiedyś właścicielka proponowała nam za 10 Euro dziennie. Z rozmów z innymi bywalcami willi wynika, że mało kto korzysta tam z klimy.
Co do "nachodzenia" się to przez przesady - nie jest tak źle. Myślę, że wyjątkowość tego miejsca wynagrodzi wam ten trud.
Mam nadzieję, że jak inni Borkomaniacy będziecie chcieli tam wracać przynajmniej na tydzień chorwackich wakacji.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.
Pozdrav


A jak ta słynna droga do Borka?
Co polecasz z knajpowego Borkowego menu? Oprócz Karlovaca oczywiście.......
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2009 10:34

A jaka ona tam słynna... :) Normalna jak na taką okolicę, na jedno auto z mijankami, z przepaścią z jednej i ze skałami z drugiej strony :) Ale spoko, jak był tam pożar to nawet wóz straży pożarnej tam dojechał. 11-to kilometrowy odcinek od tunelu do Trstenica to bajka...
W pierwszej knajpie, czyli Dalmatinskiej Kuci bardzo nam smakowały gavuni, mule i risotto.
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 28.07.2009 11:00

Droga faktycznie normalna jak na tamte okolice. Ktoś ją kiedyś rozsławił na forum i teraz jest traktowana jak "odcinek specjalny". Jedź spokojnie i nie mart się na zapas. Z każdym kolejnym przejechanym razem będzie robiła na Tobie mniejsze wrażenie. Na szczęście nie jest ona zbyt zatłoczona. Odcinek drogi na Hvarze pomiędzy Jelsą a tunelem Pitve w szczycie sezonu turystycznego to dopiero wyzwanie :lol:
Pozdrav
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.07.2009 11:10

Bocian napisał(a):A jaka ona tam słynna... :) Normalna jak na taką okolicę, na jedno auto z mijankami, z przepaścią z jednej i ze skałami z drugiej strony :) Ale spoko, jak był tam pożar to nawet wóz straży pożarnej tam dojechał. 11-to kilometrowy odcinek od tunelu do Trstenica to bajka...
W pierwszej knajpie, czyli Dalmatinskiej Kuci bardzo nam smakowały gavuni, mule i risotto.


tak tylko otą drogę zagaiła ale co do menu....to jest TO CO LUBIĄ TYGRYSKI!!!
A można tam gdzieś rybki kupić prosto od rybaków czy trzeba do Trstenica śmigać lub gdzie indziej?
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 28.07.2009 11:15

Witaj Joan
Ja się nie kontaktowałem ze Stanką Komazin (córka właścicieli) ponieważ zostało mi jeszcze ponad dwa tygodnie do wyjazdu. Oczywiście zaliczkę wpłacałem i dostałem potwierdzenie od Stanki. Drogi za tunelem się nie bój dacie radę, najgorszy pierwszy raz. Co do jedzonka w pierwszej konobie to potwierdzam to co piszę Sławek. Gavuni jak dla mnie rewelacja. Dodam , że winko w tej konobie też jest ok ale najlepiej przejdź się do Ivo ( willa Anadingac) tam kupisz najlepszy produkt. Myślę, że Sławek potwierdzi :D
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 28.07.2009 11:17

Po rybki jeżdziliśmy do Orebicza, a po małże i ostrygi do Drace.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.07.2009 11:29

Cosmo napisał(a):Po rybki jeżdziliśmy do Orebicza, a po małże i ostrygi do Drace.


Oj ślinka leci.....
O Ivo i jego winku to już też gdzieś tu wyczytałam.
Co do ostryg to będzie mój debiut (mimo wcześniejszych wizyt w Chorwacji jakoś się nie złożyło). Zobaczymy jak to cudo smakuje...
Już marzę o tym zapachu Dalmatiny.....
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 28.07.2009 11:31

Zazdroszczę Ci, że już za parę dni tam będziesz ech!
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.07.2009 11:55

Cosmo napisał(a):Zazdroszczę Ci, że już za parę dni tam będziesz ech!


Będziesz i Ty, ale wtedy ja już z powrotem...ŻYCIE!!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.07.2009 13:00

Cosmo napisał(a):Po rybki jeżdziliśmy do Orebicza, a po małże i ostrygi do Drace.

Wino i ryby oraz kalmary, ośmiornice mamy u Bobo :) Małże jemy w konobie Dalmatinska Kuća, a najlepsze ostrygi ponoć w Ston. Polecam w Mali Stom konobe Kapetanova Kuća. Znakomite owoce morza i inny asortyment. W Orebić moja ulubiona knajpa do Peljeski Dvori. fajna , z klimatem jest też Mlinica. Niestety nie działa juz konoba Hrid nad samostanem, a szkoda zajefajny klimat. Obok samostanu jest konoba Panorama, warta odwiedzenia...
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 28.07.2009 14:39

Joan65 napisał(a):
Cosmo napisał(a):Zazdroszczę Ci, że już za parę dni tam będziesz ech!


Cześć Joan65 tak się szczęśliwie składa, że za parę dni też zagoszczę w Borku. Myślę, że będzie okazja aby się poznać. Do zobaczenia :D
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.07.2009 14:41

Bocian napisał(a):
Cosmo napisał(a):Po rybki jeżdziliśmy do Orebicza, a po małże i ostrygi do Drace.

Wino i ryby oraz kalmary, ośmiornice mamy u Bobo :) Małże jemy w konobie Dalmatinska Kuća, a najlepsze ostrygi ponoć w Ston. Polecam w Mali Stom konobe Kapetanova Kuća. Znakomite owoce morza i inny asortyment. W Orebić moja ulubiona knajpa do Peljeski Dvori. fajna , z klimatem jest też Mlinica. Niestety nie działa juz konoba Hrid nad samostanem, a szkoda zajefajny klimat. Obok samostanu jest konoba Panorama, warta odwiedzenia...


Czy Bobo sprzedaje tylko swoim mieszkańcom?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.07.2009 15:06

Knajpy, konoby, ostrygi, małże, wino, widoki....a ja tam będę dopiero ok 12 września. :(
Jest też jedna pociecha, będę tam najpóźniej, więc ostatni będę połykał cuda tego miejsca :D
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 28.07.2009 15:40

Oprócz wspomnianej Dalmatyńskiej Kucy, w Borku jest jeszcze jedna knajpka (na samym końcu wsi). Tam nasze dzieciaki najchętniej jadały....pizzę :lol:
Pozdravki
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.07.2009 17:45

Joan65 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Cosmo napisał(a):Po rybki jeżdziliśmy do Orebicza, a po małże i ostrygi do Drace.

Wino i ryby oraz kalmary, ośmiornice mamy u Bobo :) Małże jemy w konobie Dalmatinska Kuća, a najlepsze ostrygi ponoć w Ston. Polecam w Mali Stom konobe Kapetanova Kuća. Znakomite owoce morza i inny asortyment. W Orebić moja ulubiona knajpa do Peljeski Dvori. fajna , z klimatem jest też Mlinica. Niestety nie działa juz konoba Hrid nad samostanem, a szkoda zajefajny klimat. Obok samostanu jest konoba Panorama, warta odwiedzenia...


Czy Bobo sprzedaje tylko swoim mieszkańcom?


Bobo zanosi swe połowy swej matce Anne , ktora przygotowuje swym gościom kolacje , oczywiście na zamówienie . Myślę , że część owoców idzie też do restauracji ...
Sprzedaje się natomiast wszystkim klientom wino - Dingac oraz Plavac :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jedziemy do Borka... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone