Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jedzenie w hotelach.....

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kristobal
jedzenie w hotelach.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristobal » 06.02.2003 19:27

no wlaśnie, jak to jest w chorwacji z jedzeniem w hotelu, dają dużo ??? można wytrzymać mając śniadanie i obiadokolacje ( od 19stej) ?????
Vaald
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vaald » 06.02.2003 20:48

Można,można-śniadania (bufet) to sery,wędliny,jaja,sałatki warzywne,ciepłe napoje i soki a obiady zupa+wybór z 2 lub 3 dań,sałatki i deser(lody,ciasta lub owoce).Natomiast napoje płatne.Tylko pierwszego,no góra drugiego dnia zobaczysz wracających do stolika z kopiatym półmiskiem w ubu dłoniach,potem im przechodzi :D
Sasza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sasza » 07.02.2003 09:58

Od 4 lat wakacje spędzam w Chorwcji w hotelach, mam już trochę doświadczenia, więc przekazuję kilka moich uwag. W niektórych hotelach (rzadko) zdaża się również bufet kolacyjny. Wtedy nikt Ci nie ogranicza ilości, ale zgadzam się z Vaaldem, że tylko nieliczni (Niemcy) znoszą jedzenie do stolika w ogromnych ilościach, czasem robią zdjęcia lub filmują kamerą ile mają na stoliku, a potem przeważnie 3/4 tego zostaje. Przestrzegam przed zabieraniem jakiejkolwiek żywności z jadalni. Znów specjalizują się w tym Niemcy i Czesi, którzy upychają kieszenie owocami, jajkami na twardo, drożdżówkami, jogurtami itp. Nie wygląda to sympatycznie i prawie zawsze jest "wyłapywane" przez obsługę. Moja rada: :idea: jeśli lubisz dobrą, mocną kawę lub herbatę - musisz zdecydować się na własny zakup poza jadalnią lub własnoręczne parzenie (ze swoich "materiałów"). To co podają do śniadania we wszystkich chorwackich hotelach klasy turystycznej nie przypomina nawet zbożowej kawy :x , a herbata jest przeważnie ziołowa. Choć lubię dużo zjeść - nigdy nie chodziłem głodny, nigdy też nie narzekaliśmy na jakość i wybór potraw, choć ja jestem raczej mięsożerny, a moja żona wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam,
Sasza
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 07.02.2003 21:24

kristobal napisał(a):no wlaśnie, jak to jest w chorwacji z jedzeniem w hotelu, dają dużo ??? można wytrzymać mając śniadanie i obiadokolacje ( od 19stej) ?????


Zarówno śniadania jak i kolacje w formie bufetu są bardzo urozmaicone, więc zarówno mięsożerca jak i wegetarianin (tak jak ja) zawsze znajdzie coś dla siebie. Jedynie przed sezonem, gdy w hotelu było mało grup, zdarzały się obiadokolacje serwowane. Mimo wszystko wytrzymać cały dzień na dwóch posiłkach będzie trudno, nie wiem jak wy, ale ja musiałam się ratować jakimś fast foodem...
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.04.2003 22:01

Witam.
Rano sniadanie,bufet,jesz ile chcesz,ale nie dasz rady za duzo.Wieczorem ok.18-19 obiadokolacja z dwoch dan do wyboru,zawsze cos wybierzesz i najwazniejsze -pojesz sobie.Poznym wieczorem piwo,paluszki horwackie z ziolami i remik,czy potrzeba cos wiecej.W hotelach zarcie jest OK.
Dzieki,pozdrawiam.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone