Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakiś aparat dobry do Chorwacji

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5199
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.03.2006 12:35

my kupilismy w zeszlym roku Canona S1 i sprawdzil sie idealnie w chorwacji i nie tylko
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 12.03.2006 17:44

fllower napisał(a):Niech Ci będzie, że to miał być żart :-) Coś mi się wydaje, że z dystansem podchodzisz do umiejętności kobiet w zakresie samochodów i aparatów fotograficznych ... a to błąd!

jesteś w błedzie - tu akurat podchodzę z dystansem do opini niektórych przedstawicieli mojej pci a na dowód tego spojrz choćby tu:
http://www.pbase.com/magart_studio/root

Nie jeden facet chciałby tak fotografować- .....ja też.

Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.03.2006 21:28

kupiłem sobie Zorkie 5 i zrobiłem kilka zdjęć!!
Wiadomo aparat to podstawa ale trza troche jarzyc o fotografii , głębia ostrości i jak sie np ma do tego liczba przysłony i takie tam. Choc zawsze można usawic AUTO.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 12.03.2006 23:28

Sławomir Wocial napisał(a):kupiłem sobie Zorkie 5 i zrobiłem kilka zdjęć!!
Wiadomo aparat to podstawa ale trza troche jarzyc o fotografii , głębia ostrości i jak sie np ma do tego liczba przysłony i takie tam. Choc zawsze można usawic AUTO.

- hehe, moja starsza córka bawiła się w Cro starym poczciwym Zenithem TTL. Toż to klasyczne fotografowanie ;-)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2006 10:23

ttl-ka to był prawdziwy wypas , ta strzałeczka która musiała byc pośrodku skali , kręcenie przysłoną itp , synchronizacja czasu lampy na 1/60sek!! A pamietasz jak potem wszedł "superwypas" - 122 z diodami , sciągniety firmy Leica. to były czasy (technikum fototechniczne sie kłania!!) Pozdrav svima - Bocian
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 13.03.2006 21:25

slawek66 napisał(a):a probowales robic fotki stojac w tlumie ?
wyciagasz raczeta do gory, obracasz monitorek i kadrujesz jak chcesz

a probowales robic fotku z perspektywy ziemi
lub macro czegos malutkiego gdzie nie ma jak lba wsadzic ?
kladziesz aparacik na ziemi czy innym czyms, obracasz monitorek i kadrujesz jak chcesz



Faktycznie, przydatne jak diabli :twisted:

slawek66 napisał(a):generalnie cyfrowy aparat to jedna wielka bajera


No, jeżeli operujemy w takich kategoriach, to faktycznie, masz rację :P

Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 13.03.2006 21:38

rich72 napisał(a):FUX - i to jest właśnie urok cyfrówek że rąbię tysiące zdjęć a wybieram 1-2 % do albumów - przykłąd - córa 3,5 roku - z setek zdjęć jest kilka do wyboru na których wyszła dobrze i nie chodzi mi o jakość fotek tylko np mina zamknięte oczy itp.


I to jest właśnie to. Cyfrówka zwalnia większość użytkowników z myślenia nad tym, jak wykonać zdjęcie. Trzaska się "bo później i tak się wybierze". Przy analogu i kliszy 36 lub, nie daj bóg, 24 klatkowej trzeba troszeczkę pomyśleć, pokombinować, żeby ujęcie mialo przysłowiowe ręce i nogi.
Podobnie było przy upowszechnieniu się zoomów (in. transfokatorów). Tam gdzie kiedyś trzeba było nabiegać się ze "stałką" 50 lub 135, żeby oddać na kliszy właściwy temat zdjęcia, wystarczyło pokręcic (lub poprzesuwać) pierścień na obiektywie i uzyskiwało się efekt.
W erze syfraków do lamusa odeszly pojęcia "celowego niedoświetelenia" kliszy, zabawy przy obróbce materiału, zaś subtelne ziarno na filmie B&W ISO1600 zastąpiły wszechobecne szumy matrycy :twisted:

Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 13.03.2006 21:39

Sławomir Wocial napisał(a):kupiłem sobie Zorkie 5 i zrobiłem kilka zdjęć!!
Wiadomo aparat to podstawa ale trza troche jarzyc o fotografii , głębia ostrości i jak sie np ma do tego liczba przysłony i takie tam. Choc zawsze można usawic AUTO.


A później hurtem wykonać operację "Opróżnij kosz" :lol:

Pozdrawiam
Rafał
miro.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 06.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro. » 13.03.2006 23:05

ooloo napisał(a):Jakiś debil wymyślił fantastyczny wątek pt. "Jakiś aparat dobry do Chorwacji".

Najlepszy dla niego byłby aparat tlenowy albo aparat partyjny (ze wskazaniem na Bieruta i jego kompanów).

Każdy aparat fotograficzny jest dobry do Chorwacji, a jakość fotki nie tylko zależy od aparatu, ale też od fotografującego. Gdyby istniały jeszcze "Druchy", które potrafiły robić fotki w formacie filmu(!!!!) 6 x 9 cm - to byłyby to najlepsze aparaty do Chorwacji. A w fotografii cyfrowej każdy jest dobry, jeśli chcemy zrobić zdjęcie formatu 9 x 13 cm, a jeśli większe - no to większa matryca i więcej tych pikseli. Nie ma specjalnych aparatów fotograficznych do Chorwacji, są tylko debilne wątki na ten temat. Jak kogoś interesuje fotografia "tradycyjna" lub cyfrowa - to niech poczyta na ten temat w internecie, a nie zadaje głupich pytań typu " Jaki aparat jest dobry do Chorwacji?" Ja mam dwa: Konicę Minoltę i HP i obydwa są dobre do Chorwacji.
Ważna informacja dla debili: do Chorwacji nie nadają się aparaty marki Rowenta i Braun. Aparaty Zelmer też nie są najlepsze...

Wasz Kochany ooloo :lol: :lol: :lol:



Debile to są ci co piszą Druh przez "ch"
:!:
A tytuł wątku powinno się traktować w " c u d z y s ł o w i e" :evil: - panie oooooolo
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 30.03.2006 23:50

Kupiłem tydzień temu Nikon Coolpix P4(W NIE DLA IDIOTÓW). W fotografii jestem laikiem, więc myślałem ,że za taką kasę 8,1MP to i w automacie będzie OK. Niestety dziś wywołałem zdjęcia i co drugie jest bez ostrości(mimo ,że aparat wskazywał ,że złapał ostrość). Noszę się z zamiarem wymiany( mogę to zrobić do jutra). Proszę pilnie poradzcie co powinienem kupić do sumy 2 500PLN( w MM ), aby było dobre. Zainwestowałem dużo w karty SD więc proszę o wskazówki co do aparatów na te właśnie karty. Wierzę w Was ,że do jutra mi coś polecicie. A może nie warto wymieniać. Proszę o opinie.

Puzzle1
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 30.03.2006 23:58

A po co Ci 8,1 MPx, skoro jesteś laikiem? Toż to mozna plakaty drukować... A ile pamięci zżera na karcie! A jak długo zrzuca na HDD! Może trzeba sobie uprościć życie i kupić cos za 1500 PLN? Będzie wystarczające - ręczę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107737
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2006 00:17

Puzzle1 napisał(a):Kupiłem tydzień temu Nikon Coolpix P4(W NIE DLA IDIOTÓW). W fotografii jestem laikiem, więc myślałem ,że za taką kasę 8,1MP to i w automacie będzie OK. Niestety dziś wywołałem zdjęcia i co drugie jest bez ostrości(mimo ,że aparat wskazywał ,że złapał ostrość). Noszę się z zamiarem wymiany( mogę to zrobić do jutra). Proszę pilnie poradzcie co powinienem kupić do sumy 2 500PLN( w MM ), aby było dobre. Zainwestowałem dużo w karty SD więc proszę o wskazówki co do aparatów na te właśnie karty. Wierzę w Was ,że do jutra mi coś polecicie. A może nie warto wymieniać. Proszę o opinie.

Puzzle1


Też miałem problem wyborem aparatu a radzić trudno bo mało czasu, jak masz "wolną nockę"- poczytaj tematy poniżej :wink:
forum/viewtopic.php?t=6135&postdays=0&postorder=asc&start=165
forum/viewtopic.php?t=6201
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 31.03.2006 07:36

Plumek napisał(a):A po co Ci 8,1 MPx, skoro jesteś laikiem? Toż to mozna plakaty drukować... A ile pamięci zżera na karcie! A jak długo zrzuca na HDD! Może trzeba sobie uprościć życie i kupić cos za 1500 PLN? Będzie wystarczające - ręczę.


Dlatego własnie ,że jestem laikiem kupiłem 8,1 MPx. Zawsze mam pecha do aparatów, więc myślałem ,że jak kupie 8,1 to zdjęcia będą OK.A tu nici- wszystko za mgłą. W MM mogę tylko wymienić aparat i to za sumę nie mniejszą niz koszt aparatu który już kupiłem. Już jestem załamany, więc mam nadzieję ,że jak mi doradzicie to wszystko będzie OK. Kwota 2500 to kwota graniczna którą moge wydac , nie mniej jednak niz 1700. Chce mieć po prostu aparat który zrobi wyraźne i ostre zdjęcia. Na wymianę mam czs do dzisiaj do godz 21.

Puzzle1
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 31.03.2006 07:57

Puzzle: mój kuzyn też tak miał. Potem okazało się, że robił zdjęcia wciskając raz, a porządnie spust migawki. Aparat nie łapał ostrości i wszystkie zdjęcia były schrzanione. Nie wiem, jak w Twoim aparacie, ale w prawie każdym mi znanym najpierw trzeba częściowo wcisnąć spust, żeby załapał ostrość i ustawił parametry zdjęciowe, a potem dociska się spust do końca, by zrobić zdjęcie. Drugą przyczyną rozmazania może być to, że aparat automatycznie wybiera sobie obiekt i ostrzy nie to, co trzeba. W moim aparacie trzeba ustawić sobie opcję SPOT, żeby ostrzył dokładnie to, co jest w kwadraciku. Poczytaj instrukcję.
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 31.03.2006 08:05

krzychu_72 napisał(a):Puzzle: mój kuzyn też tak miał. Potem okazało się, że robił zdjęcia wciskając raz, a porządnie spust migawki. Aparat nie łapał ostrości i wszystkie zdjęcia były schrzanione. Nie wiem, jak w Twoim aparacie, ale w prawie każdym mi znanym najpierw trzeba częściowo wcisnąć spust, żeby załapał ostrość i ustawił parametry zdjęciowe, a potem dociska się spust do końca, by zrobić zdjęcie. Drugą przyczyną rozmazania może być to, że aparat automatycznie wybiera sobie obiekt i ostrzy nie to, co trzeba. W moim aparacie trzeba ustawić sobie opcję SPOT, żeby ostrzył dokładnie to, co jest w kwadraciku. Poczytaj instrukcję.


Ostrośc na aparacie ustawiałem dobrze. Do połowy , zielona lampka, i zdjęcie. Instrukcję przeczytałem całą. Zdjęcia robiłem tez z wykorzystaniem profili tematycznych. Dalej to samo. Myślałem tez ,że to wina wywołania, więc wywołałem drugi raz w Kodaku. Niestety , to samo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jakiś aparat dobry do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone